Skarbiec magicznych historii. Disney. Księżniczka

Date
lis, 06, 2021

Skarbiec magicznych historii. Disney. Księżniczka

Wychowałam się na historiach o Pocahontas, Mulan czy Małej Syrence. Znałam również animowaną wersję Kopciuszka, Śpiącej Królewny czy Królewny Śnieżki. Kochałam opowieść o Pięknej Belli i Bestii. Nie ma co ukrywać, że księżniczki Disneya na stałe zagościły w naszej popkulturze. Produkty z nimi, filmy animowane, książki – wystarczy się rozejrzeć i znane nam postacie możemy dostrzec wszędzie. Oprócz filmowej wersji warto znać również te spisane. „Skarbiec magicznych historii” to zbiór historii księżniczek Disneya.

Książka ta ma nie tylko ciekawe wnętrze, ale została również przepięknie wydana. Serca małych (i większych) czytelników, będą zachwycone! Błyszczące napisany, piękny, delikatny błękit na okładce i księżniczki, które znamy jeszcze z czasów naszego dzieciństwa. Twarda oprawa sprawia, że książka jest podatna na wszelakie, przypadkowe uszkodzenia i pięknie prezentuje się na półce. Te historie się nie starzeją, tylko rosną wraz z dziećmi.

W środku znajdziecie dwanaście historii. Autorzy zdecydowali się umieścić w zbiorze historię Vaiany, Mulan, Dżasminy, Meridy, Aurory, Śnieżki, Pocahontas, Roszpunki, Ariel, Belli, Kopciuszka oraz Tiany. Niektóre z tych postaci znam ze swojego dzieciństwa, inne poznałam już z wieku dorosłym i w każdej z tych opowieści się zakochałam. Wszystkie opowiadania poprzedzone są krótkim wstępem, które przybliża czytelnikowi, o czym jest dana historia. Taka krótka zajawka rozpala ciekawość w młodych czytelnikach, którzy chcą poznać całą opowieść.

Jeżeli miałabym ściśle określić, dla jakiej kategorii wiekowej jest to książka, to stwierdziłabym, że dzieci powyżej piątego roku życia nie będą się przy tych opowieściach nudzić. Dla młodszych dzieci mogą być za długie, ale mój trzylatek każdej z nich słuchał z wielkim zainteresowaniem, a po skończonej lekturze zasypywał mnie pytaniami. Każda z tych opowieści ma w sobie niesamowity urok i magię, a co więcej, z każdej z nich można wyciągnąć morał, naukę, którą dzieci zapamiętują. Księżniczkom Disneya zarzuca się, że czekały na księcia i nie wzięły losu w swoje ręce. Niektórzy czytelnicy twierdzą, że takich historii nie powinno czytać się dzieciom. Muszę zaprzeczyć, bo nawet jeżeli Śnieżka czy Aurora są raczej biernymi postaciami, tak Dżasmina, Pocahontas, Arielka, Bella (nie wspomnę tu o młodszych księżniczkach) pokazały, że są silne i mogą wiele poświęcić dla swoich bliskich oraz wykazały się odwagą w wielu sytuacjach.

Każdą z historii czyta się dobrze. Autorzy w opowiadaniu zawarli całą opowieść, niektóre momenty opisując bardziej szczegółowo, inne mniej. Lekturę umilają i uatrakcyjniają kadry ze znanych animacji, co również jest wielkim atutem.

„Skarbiec magicznych historii” to książka, której nie będziecie mogli się oprzeć.


Autor: Opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Disney Polska

Tytuł: Skarbiec magicznych historii. Disney Księżniczka

Wydawnictwo: Olesiejuk

Wydanie: I

Data wydania: 2021

Kategoria: literatura dla dzieci, 5+

ISBN: 9788382620191

Liczba stron: 192

Ocena: 10/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Historia kosmosu. Moja pierwsza książka o wszechświecie

Zapowiedź: Historia kosmosu. Moja pierwsza książka o wszechświecie

Szkrabajekmar 4, 2024

Seria dla dzieci, które wolą fakty od fikcji. Fantastyczna podróż przez historię i naukę! Dawno dawno temu, przed Wielkim Wybuchem…

dummy-img

ULUBIENI BOHATEROWIE Z BAJEK DISNEYA

Szkrabajekcze 19, 2020

Kto z nas nie zna choć jednej bajki Disney’a – czy to wersji animowanej czy książkowej? Chyba nie znajdzie się…

Minecraft. Tryb czytania. Górskie wyzwanie/Moby w świecie podstawowym

Minecraft. Tryb czytania. Górskie wyzwanie/Moby w świecie podstawowym

Martakwi 8, 2022

Już wielokrotnie czytaliście drodzy rodzice, jak ważne jest podejście waszego dziecka do nauki, ale i wasza postawa, która jest podstawą…

Zaczytane Święta z Wydawnictwem Wilga

Zaczytane Święta z Wydawnictwem Wilga

Kasialis 16, 2021

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku. Pełen magii i czasu spędzonego z najbliższymi. Czy jest lepszy sposób, aby…

Wspaniała nowość dla najmłodszych! Buziaczek, piżamka i hop do spanka!

Wspaniała nowość dla najmłodszych! Buziaczek, piżamka i hop do spanka!

Kasiasie 10, 2022

Wyjątkowa propozycja wieczornego rytuału z sympatycznymi bohaterami – Dudusiami, które mały czytelnik układa do snu. Kartonowa książeczka zawiera wyjmowane postacie…