Minecraft Dungeons. Księga naklejek

Date
lut, 20, 2021

Minecraft Dungeons. Księga naklejek

To szaleństwo opanowało cały świat. Choćbyś chciał z tym walczyć drogi rodzicu, to nie raz usłyszysz coś o mobach, creeperach czy craftowaniu. Wciągająca, ucząca przestrzennego myślenia, budowania oraz alchemii i historii powstawania poszczególnych przedmiotów. Możemy ją wielbić i wychwalać zalety tworzenia światów z sześciennych bloków lub wściekać się na ciągłe pojawianie się nowych potworów, postaci i kolejnych zadań do wykonania. Jedno jest pewne, chyba każdy słyszał cokolwiek o minecrafcie.

Wsiąknęliśmy w temat na tyle, że wiemy jaką frajdę może nieść podstawowa rozgrywka, na dodatkowe funkcje przyjdzie jeszcze czas. Każdy rodzic wie, że pasję należy wykorzystywać na korzyść swojej pociechy. Nawet jeśli dotyczy ona gier komputerowych, cóż warto wpleść w to inne formy spędzania czasu z ulubionymi postaciami. Tu pojawia się szereg książek, magazynów i albumów, które przykują uwagę dziecka dzięki powiązaniu z tematem.

Co w środku?

Księga naklejek Minecraft Dungeons to o jeden krok bliżej do poznania pasji naszej pociechy i połączenie jej z nauką i zabawą. To nie tylko ogromna ilość wielobarwnych naklejek, które sprawią ogromną frajdę każdemu fanowi serii. To też mnóstwo zagadek, łamigłówek i zadań dla największych koneserów. Sudoku, składanie literek, walka z mobami, labirynty i ochrona bezbronnych osadników to tylko przedsmak tego, co zawiera księga. Naklejki oczywiście przeważają.  Sporo z nich przeznaczone jest właśnie do wykonania zadań i odkrycia odpowiedzi na pozostawione rebusy. To ciekawa fabularnie książka. Z pewnością wzmocni w czytelniku spostrzegawczość, poszerzy jego wiedzę na temat poszczególnych postaci, a przy okazji wyćwiczy też rękę i oko.

To jednak zabawa jest największą zaletą tej publikacji. Poszukiwanie odpowiednich naklejek, szukanie wyjść z zawiłych labiryntów i to wszystko w towarzystwie ulubionych postaci z gry. Format A4 pomieścił w sobie sporo arkuszy pełnych postaci z serii. Całość kusi barwami i dość mocnym papierem. Poziom zadań i łamigłówek jest zróżnicowany. Dzięki temu dzieciaki nie nudzą się zbyt szybko tą pozycją, a i ćwiczą różne umiejętności.

Podsumowanie

Księga naklejek zawsze jest świetnym rozwiązaniem na formę spędzania wolnego czasu. Zabawa połączona z treningiem umysłowym w postaci szeregu zagadek to gwarancja dobrego wyboru. Dziecko może równocześnie obcować z ulubionymi postaciami, przeżywać wraz z nimi nowe przygody. To również sposób by ćwiczyć spostrzegawczość, koncentracje i motorykę małą (nic tak nie działa na małe rączki, jak odklejanie i przyklejanie). Księga naklejek przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8+. Myślę, że spokojnie można trochę tę granicę nagiąć, szczególnie gdy sami będziemy towarzyszyć dziecku w zabawie.


Autor: Craig Jelley

Ilustracje: Ryan Marsh

Tłumaczenie: Anna Hikiert 

Tytuł: Minecraft Dungeons. Księga naklejek

Tytuł oryginalny: Minecraft.Dungeons. Sticker book

Seria i nr tomu: Minecraft

Wydawnictwo: Harper Collins

Wydanie: pierwsze

Data wydania: 2021-03-24

Kategoria: Kolorowanki, naklejki, książeczki kreatywne

ISBN:9788327660411

Liczba stron: 32

Ocena: 7/10


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Niki i Tesla: Efekty specjalne na miarę Oscara – Steve Hockensmith, Bob “Pflugfelde” Science

Niki i Tesla: Efekty specjalne na miarę Oscara – Steve Hockensmith, Bob “Pflugfelde” Science

Szkrabajekpaź 5, 2020

Marzeniem chyba każdego z nas (nie tylko w okresie dzieciństwa) było znaleźć się chociaż raz na planie filmowym, nie mówiąc…

Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H . Księga Pierwsza

Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H . Księga Pierwsza

Kasiakwi 27, 2021

Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H . Księga Pierwsza Dzięki tej pięknie wydanej pozycji mogłam wrócić do czasów mojej młodości, kiedy to zaczytywałam…

Dwie księżniczki z Bamarry – Gail Carson Levine

Dwie księżniczki z Bamarry – Gail Carson Levine

Kasiamaj 1, 2021

Dwie księżniczki z Bamarry – Gail Carson Levine Zawsze chciałaś mieć starszą lub młodszą siostrę? A może masz to szczęście…

Kicia Kocia i zima – Anita Głowińska

Kicia Kocia i zima – Anita Głowińska

Kasiagru 11, 2020

Kicia Kocia i zima – Anita Głowińska Kicia Kocia to seria, którą darzę dość sporą sympatią, tak samo jak mój…

365 baśni i opowiastek na każdy dzień

365 baśni i opowiastek na każdy dzień

Szkrabajeklis 25, 2021

Jeśli czytacie dziecku każdego dnia i nudzą Was już powtarzające się historie z biblioteczki Waszego szkraba (znam to doskonale, ile…