Minecraft Dungeons. Księga naklejek

Date
lut, 20, 2021

Minecraft Dungeons. Księga naklejek

To szaleństwo opanowało cały świat. Choćbyś chciał z tym walczyć drogi rodzicu, to nie raz usłyszysz coś o mobach, creeperach czy craftowaniu. Wciągająca, ucząca przestrzennego myślenia, budowania oraz alchemii i historii powstawania poszczególnych przedmiotów. Możemy ją wielbić i wychwalać zalety tworzenia światów z sześciennych bloków lub wściekać się na ciągłe pojawianie się nowych potworów, postaci i kolejnych zadań do wykonania. Jedno jest pewne, chyba każdy słyszał cokolwiek o minecrafcie.

Wsiąknęliśmy w temat na tyle, że wiemy jaką frajdę może nieść podstawowa rozgrywka, na dodatkowe funkcje przyjdzie jeszcze czas. Każdy rodzic wie, że pasję należy wykorzystywać na korzyść swojej pociechy. Nawet jeśli dotyczy ona gier komputerowych, cóż warto wpleść w to inne formy spędzania czasu z ulubionymi postaciami. Tu pojawia się szereg książek, magazynów i albumów, które przykują uwagę dziecka dzięki powiązaniu z tematem.

Co w środku?

Księga naklejek Minecraft Dungeons to o jeden krok bliżej do poznania pasji naszej pociechy i połączenie jej z nauką i zabawą. To nie tylko ogromna ilość wielobarwnych naklejek, które sprawią ogromną frajdę każdemu fanowi serii. To też mnóstwo zagadek, łamigłówek i zadań dla największych koneserów. Sudoku, składanie literek, walka z mobami, labirynty i ochrona bezbronnych osadników to tylko przedsmak tego, co zawiera księga. Naklejki oczywiście przeważają.  Sporo z nich przeznaczone jest właśnie do wykonania zadań i odkrycia odpowiedzi na pozostawione rebusy. To ciekawa fabularnie książka. Z pewnością wzmocni w czytelniku spostrzegawczość, poszerzy jego wiedzę na temat poszczególnych postaci, a przy okazji wyćwiczy też rękę i oko.

To jednak zabawa jest największą zaletą tej publikacji. Poszukiwanie odpowiednich naklejek, szukanie wyjść z zawiłych labiryntów i to wszystko w towarzystwie ulubionych postaci z gry. Format A4 pomieścił w sobie sporo arkuszy pełnych postaci z serii. Całość kusi barwami i dość mocnym papierem. Poziom zadań i łamigłówek jest zróżnicowany. Dzięki temu dzieciaki nie nudzą się zbyt szybko tą pozycją, a i ćwiczą różne umiejętności.

Podsumowanie

Księga naklejek zawsze jest świetnym rozwiązaniem na formę spędzania wolnego czasu. Zabawa połączona z treningiem umysłowym w postaci szeregu zagadek to gwarancja dobrego wyboru. Dziecko może równocześnie obcować z ulubionymi postaciami, przeżywać wraz z nimi nowe przygody. To również sposób by ćwiczyć spostrzegawczość, koncentracje i motorykę małą (nic tak nie działa na małe rączki, jak odklejanie i przyklejanie). Księga naklejek przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8+. Myślę, że spokojnie można trochę tę granicę nagiąć, szczególnie gdy sami będziemy towarzyszyć dziecku w zabawie.


Autor: Craig Jelley

Ilustracje: Ryan Marsh

Tłumaczenie: Anna Hikiert 

Tytuł: Minecraft Dungeons. Księga naklejek

Tytuł oryginalny: Minecraft.Dungeons. Sticker book

Seria i nr tomu: Minecraft

Wydawnictwo: Harper Collins

Wydanie: pierwsze

Data wydania: 2021-03-24

Kategoria: Kolorowanki, naklejki, książeczki kreatywne

ISBN:9788327660411

Liczba stron: 32

Ocena: 7/10


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Basia w zoo

Basia w zoo

Kasiamaj 3, 2021

O przygodach Basi lubi czytać większość dzieci. A teraz Egmont przygotował coś specjalnie dla fanów sympatycznej dziewczynki. Przed nami gra…

Akademia Pana Kleksa – Jan Brzechwa

Akademia Pana Kleksa – Jan Brzechwa

Bujaczekmaj 28, 2021

Akademia Pana Kleksa – Jan Brzechwa Chyba każdy z nas w czasach szkolnych marzył, by lekcje nie były takie nudne…

Jestem eko! Ja też mogę uratować świat! – Sylwia Majcher

Jestem eko! Ja też mogę uratować świat! – Sylwia Majcher

Szkrabajeklip 1, 2021

Jestem eko! Ja też mogę uratować świat! – Sylwia Majcher Każdy rok przynosi coraz bardziej niepokojące wieści związane ze zmianami…

Kilka niedużych historii – Katarzyna Wasilkowska

Kilka niedużych historii – Katarzyna Wasilkowska

Kasiakwi 30, 2021

Kilka niedużych historii – Katarzyna Wasilkowska Czy polscy współcześni pisarze potrafią jeszcze tworzyć śliczne, przejmujące, uczące empatii historie dla młodszych…

Zog – Julia Donaldson

Zog – Julia Donaldson

Kasiasie 2, 2021

Zog – Julia Donaldson Książki duetu Donaldson&Scheffler są rewelacyjne. Rodzinnie je uwielbiamy, a niektóre znamy niemal na pamięć. „Pan Patyk”…