Tomek i przyjaciele. Koloruj i naklejaj- Opracowanie zbiorowe

Date
lut, 08, 2021

Tomek i przyjaciele. Koloruj i naklejaj- Opracowanie zbiorowe

Tomek i Przyjaciele – kolorowanka z naklejkami od HarperCollins Polska to nowa, obowiązkowa pozycja dla najmłodszych fanów kolei, ale nie tylko. Znajdziemy tu ponad dwadzieścia stron z poszczególnymi bohaterami serii o dzielnych pociągach. Ponadto do książeczki załączone są naklejki właśnie z tymi postaciami, które trzeba pokolorować. Szkice są szczegółowe, lecz nie ma tam nadmiaru elementów, powodujących chaos i rozproszenie dziecka.

Pierwszym zadaniem dla malucha właśnie, jest wybór lokomotywy, którą chce pokolorować, a następnie, na specjalnym miejscu na stronie, naklejenie jego wizerunku w kolorze, aby mógł sobie podejrzeć, jakich barw musi użyć. Tu akurat przejawia się dwufunkcyjność tych naklejek, bo w naszym przypadku akurat, synowie są znawcami serii, więc z zapamiętaniem kolorów nie mają problemów, a naklejki posłużyły do ozdobienia łóżka, z czym było wiele zabawy.

Przy każdym z bohaterów, jest jego jednozdaniowy opis, który często prowokuje do kreatywnej rozmowy: „Raul pochodzi z dalekiej Brazylii…”

„- Co to jest Brazylia?”

„Dzyń, dzyń! Właśnie nadjeżdża Tobik- tramwaj parowy z numerem 7″

„- Czym jest tramwaj parowy? Czym się różni diesel od parowozu? Gdzie leżą słoneczne Włochy, z których przybyła Gina?”.

Pytań może być bardzo wiele, odpowiedzi nie zawsze zdają się oczywiste. A jak wiemy, pytania potrafią rodzić kolejne i kolejne… co prowokuje do spędzenia naprawdę dużej ilości czasu nad tą kolorowanką, niekoniecznie po niej rysując.

Cechą kluczową kolorowanek jest to, co powodują one u dziecka. Rozwija się kreatywność i zdolności plastyczne, to jasne. Jednak skupienie się na nich powoduje także uspokojenie, obniżenie napięcia i ogólny, nazwijmy to, spadek tempa zabawy, pożądany w niektórych momentach. Nawet jeśli efekt wizualny nie powala, samo nawet decydowanie przez dziecko, jakiego koloru użyć dla danego elementu, jest niewątpliwym plusem przy rozwijaniu jego wyobraźni.

Polecam niewątpliwie dla wszystkich małych fanów serii Tomek i Przyjaciele, ale też tym, którzy jej jeszcze nie znają, bo można się z niej naprawdę wiele nauczyć.

Karolina Guzik


Autor: Opracowanie Zbiorowe

Ilustrator: Agata Wawryniuk
Tytuł: Tomek i przyjaciele. Koloruj i naklejaj
Seria i numer tomu: Koloruj i naklejaj
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Wydanie: I
Data premiery: 2021-01-13
Kategoria: Literatura dziecięca
ISBN: 9788327659941
Liczba stron: 24
Ocena: 8/10


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Misie, miśki, niedźwiadki – Małgorzata Potocka

Misie, miśki, niedźwiadki – Małgorzata Potocka

Kasiamar 6, 2021

Kto nie kocha misiów? Są urocze, rozkoszne, milusie i cieplutkie. Ich różnorodność zachwyca – mogą być małe, duże, kolorowe, białe,…

Nowości od Zielonej Sowy!

Nowości od Zielonej Sowy!

Kasiamaj 7, 2021

Jadzia Pętelka mówi czułe słówka Niedzielny poranek to idealny czas na błogie lenistwo i beztroskie spędzanie czasu z najbliższymi: mamą,…

Rozpocznij przedszkole z Mądrą Myszą! Zapowiedź.

Rozpocznij przedszkole z Mądrą Myszą! Zapowiedź.

Szkrabajeklip 14, 2021

Przedszkole może być dla dzieci trudnym przeżyciem, dlatego warto je do tego przygotować. Seria książeczek Mądra Mysz to opowieści, które…

Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę

Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę

Kasiagru 16, 2021

O poprzedniej części mogliście już przeczytać – bardzo mi się spodobała I z wielkim zaintrygowaniem przystąpiłam do lektury części drugiej,…

Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami – Praca zbiorowa

Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami – Praca zbiorowa

Szkrabajeklut 7, 2021

Masza i Niedźwiedź. Zabawy i zadania z naklejkami – Praca zbiorowa Nie ma chyba dziecka, które nie znałoby Maszy i…