National Geographic Kids. Nauka. Duża książka dla małych dzieci – Kathleen Weidner Zoehfeld

Date
lut, 08, 2021

National Geographic Kids. Nauka. Duża książka dla małych dzieci – Kathleen Weidner Zoehfeld

Czymże jest nauka? Według encyklopedii PWN to termin wieloznaczny, rozmaicie rozumiany i definiowany. Można więc śmiało powiedzieć, że to termin szeroki, pod którego znaczeniem znajdziemy wiele haseł. Niemniej dla kilkuletniego dziecka będzie to niejako cały świat. Właściwie dla dorosłego człowieka również, bo jak mówi jedno z przysłów: człowiek uczy się całe życie.

Gdy tylko pojawiła się możliwość zrecenzowani tego tytułu, byłam niesamowicie podekscytowana, bo jak do tej pory publikacje sygnowane logiem National Geographic były strzałem w dziesiątkę. Pozytywna reakcja mojego starszaka, który po przejrzeniu książki stwierdził, że jest fajna, również działało motywująco, by jak najszybciej tę fajność zweryfikować i na własne oczy przekonać się, czy tytuł ten jest wart uwagi i czy jest sens sięgnąć po poprzednie części tej serii.

Po zapoznaniu się z treścią mam odrobinę mieszane uczucia. Pod względem graficznym publikacja ta jet bowiem szalenie barwna. Liczne zdjęcia przykuwają wzrok mnóstwem kolorów i kształtów. Fajne jest także to, że mały człowiek obywa się z różnymi karnacjami ludzi, jacy pojawiają się na zdjęciach w tej książki, uświadamiając naszym milusińskim, jak różnorodny jest gatunek ludzki.

Kolejna sprawa to zadania dla małego naukowca, pierwsze eksperymenty itd. Fajna rzecz, by rozbudzać w dziecku ciekawość świata i ukazać mu jak ten świat działa.

Jeśli chodzi o ilość informacji, jakie są zawarte w tej publikacji, to sądzę, że jest to taka podstawa podstawy. Pokrótce wyjaśnione są wszelkie dziedziny, jakie są „składowymi” nauki. Czcionka jest duża, co z pewnością przyprawi młodych czytelników o zachwyt, gdyż ci z nich, którzy opanowali już magiczną umiejętność czytania, poradzą sobie sami z zaznajamianiem się z treścią. A i być może z wykonywaniem eksperymentów też.

Przeczytacie razem z dziećmi albo one same i o biologii, i ekologii, również o inżynierii oraz naukach fizycznych, chemicznych, o ziemi i wszechświecie. Poznacie poszczególne dziedziny każdej z grup i dowiecie się na przykład, że herpetologia zajmuje się płazami i gadami, a sejsmologia bada trzęsienia ziemi.

Jeśli macie w domu małego naukowca, któremu śpieszno do okrywania tajemnic świata, to National Geographic Kids. Nauka. Duża książka dla małych dzieci będzie z pewnością dobrym wyborem.


Autor: Kathleen Weidner Zoehfeld

Tłumaczenie: Ewa Tarnowska

Tytuł: National Geographic Kids. Nauka. Duża książka dla małych dzieci

Tytuł oryginalny: Little Kids First Big Book of Science

Seria i nr tomu: National Geographic Kids #5

Wydawnictwo: Olesiejuk

Wydanie: I

Data wydania: 2020-11-10

Kategoria: popularnonaukowe dla dzieci

ISBN: 9788327489180

Liczba stron: 128

Ocena: 6/10


 

 

Michelle

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Moko. Najśmieszniejszy klaun na świecie

Zapowiedź: Moko. Najśmieszniejszy klaun na świecie

Szkrabajekmar 15, 2024

Klaun Moko przestał być śmieszny. Nie bawi już publiczności. Dyrektor cyrku, Pan Ponury, każe mu się wynosić! Biedny Moko, jest…

Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami – Keri Smith

Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami – Keri Smith

Szkrabajekkwi 8, 2021

Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami – Keri Smith Od małego słyszałeś, że z książką należy…

Wskazówki. Paradoks – Bartosz Szczygielski

Wskazówki. Paradoks – Bartosz Szczygielski

Michellemaj 11, 2021

Wskazówki. Paradoks – Bartosz Szczygielski Gdy pozna się pewnych bohaterów, którzy bardzo szybko stają się bliscy naszemu serduchu, to z…

Dlaczego pada deszcz? – Marta Krzemińska

Dlaczego pada deszcz? – Marta Krzemińska

Vickylip 9, 2021

Dlaczego pada deszcz? – Marta Krzemińska Od jakiegoś czasu nakładem wydawnictwa Wilga ukazuje się seria książeczek dla najmłodszych, która odpowiada…

Zapowiedź: Jak zdobyć Nagrodę Nobla

Zapowiedź: Jak zdobyć Nagrodę Nobla

Kasiakwi 18, 2023

Pełna przygód podróż w czasie dla wszystkich małych geniuszy! Mary od zawsze chciała zdobyć Nagrodę Nobla. Całymi dniami przeprowadzała eksperymenty,…