Świąteczne zapowiedzi – na co warto czekać?

Świąteczne zapowiedzi – na co warto czekać?

Święta to magiczny czas dla każdego i… warto sobie umilić oczekiwanie na gwiazdkę klimatycznymi książeczkami. Co prawda, jest dopiero połowa października, ale świątecznych zapowiedzi już nie brakuje. Poniżej kilka propozycji książeczek dla małych czytaczy, na które zdecydowanie warto czekać – równie niecierpliwie, jak na Mikołaja! 🙂

1. „Gdzie jest Mikołaj?” – David Bedford

Ta książka zdecydowanie trafi do serc każdego szkraba, bo… opowiada o Małym Misiu, który nie może doczekać się wizyty świętego Mikołaja. Ciężko o bardziej życiowo-świąteczny temat, prawda? 🙂

2. „Czas na choinkę” – Patricia Troth

Lubicie nietypowe książeczki? Ta z pewnością do takich należy! To rymowana opowieść o przemianie zwykłego drzewka w świąteczną choinkę, która na ostatniej stronie zaskoczy czytelnika… formą POP-UP! Brzmi cudownie, prawda?

3. „Mopsik, który chciał zostać reniferem” – Bella Swift

Jeśli nie znacie Mopsika, koniecznie musicie go poznać! Ten piesek chciał być jednorożcem, zajączkiem, a teraz – zapragnął być reniferem! Wcześniejsze opowieści z tej serii były przeurocze i zabawne, więc nie wątpię, że i ta taka się okaże!

4. „Gwiazdkozaur i Zimowa Czarownica” – Tom Fletcher

Kolejne spotkanie z fenomenalnym Gwiazdkozaurem! Tutaj również, jeśli nie znacie wcześniejszego tomu, koniecznie braki nadróbcie, bo… książeczki Toma Fletchera są niezwykle świątecznymi i wartościowymi lekturami, przy których doskonale bawić się może i maluch, i dorosły! I są zjawiskowo ilustrowane – zakochacie się w nich bez pamięci!

5. „Choinka. Jestem, jaka jestem” – Yuval Zommer

Ta pozycja zapowiada się nieziemsko. Opis jest zachwycająco-wzruszający, bowiem przesłaniem książki jest przypomnienie, że w świętach najważniejsze jest bycie razem i bliskość. I jest cudna wizualnie – widać to już po samej okładce!

6. „Zimowa magia” – opracowanie zbiorowe

Na tę książeczkę przypadkiem trafiłam, ale – kurczaczki – to zdecydowanie must have! To przepięknie wydane historie z różnych gatunków literackich, których motywem przewodnim jest akcja dziejąca się w zimowych miesiącach – tak mniej-więcej Wydawnictwo Wilga zapowiada „Zimową magię”. Was również ten opis zaintrygował?

7. „Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie” – Monika Utnik-Strugała

Myślę, że w tym wypadku opis mówi sam na siebie i… że warto malucha zapoznawać z tradycjami bożonarodzeniowymi i noworocznymi, nawet jeśli nie przykładamy do nich zbytniej wagi. A może właśnie – za sprawą takiej lektury – w Waszym domu powstanie nowa-stara tradycja na święta? 🙂

8. „O kolędach. Gawęda” – Emilia Kiereś, Marianna Oklejak

Znów pozycja nieco bardziej tradycyjna, bo o kolędach. Gawęda ta ma przybliżać małemu (i zapewne nie tylko) czytelnikowi teksty kolęd, obrazując je jako swoiste opowieści. Dodatkowo, jak wyczytałam właśnie w opisie, w książce zostaną umieszczone zapisy nutowe i proste gitarowe chwyty, które ułatwią wspólne kolędowanie! Przyznam szczerze, że ogromnie jestem „O kolędach” ciekawa!

9. „Świąteczna noc” – opracowanie zbiorowe

Było życiowo, było nietuzinkowo, było zabawnie, było intrygująco, było tradycyjnie – ale nie było zwierzakowo! Wszystkie dzieci kochają zwierzęta, a „Świąteczna noc” to zbiór bożonarodzeniowych opowieści właśnie o futrzanych przyjaciołach – m.in. reniferze i szczeniaczku. Opis zapowiada również klimatyczne rysunki, a więc… szkraby z pewnością taką lekturą nie pogardzą!

Justyna Sikora

Dodaj komentarz

Close Menu