Moja pierwsza książka o kolorach. Akademia Mądrego Dziecka – Praca Zbiorowa

Date
sie, 09, 2020

Dzieci kochają książki z okienkami. Nic dziwnego – są intrygujące, interaktywne i zazwyczaj skrywają wiele tajemnic, które dzieci chcą odkryć. Akademia Mądrego Dziecka to seria, którą bardzo lubię, mój syn również, a książeczki z okienkami są naszym bestsellerem już od dawna.  Dzisiaj opowiem Wam o nowości, czyli o Mojej pierwszej książce o kolorach.

Akademia Mądrego Dziecka ma rzeszę fanów w całej Polsce i nic w tym dziwnego. To seria książeczek, które edukują, rozwijają w dziecku zmysły, uczą i tłumaczą świat  bardzo prosty sposób. Począwszy od książeczek z ruchomymi elementami, poprzez te z wierszykami do tych z okienkami – na żadnej z nich się jeszcze nie zawiodłam. Moje dziecko codziennie wyjmuje je z półki i chce je oglądać i czytać. Dzięki Mojej pierwszej książce o kolorach, maluchy będą mogli poznać nazwy kolorów. Każda z barw dostaje w tej książeczce jedną stronę, na której znajdują się obrazki  z rzeczami w odpowiedniej tonacji. Dzieci nie tylko uczą się rozróżniać dany kolor, ale także poznają nowe słowa. W książeczce znajdziemy: zielony, fioletowy, żółty, czerwony, zielony, niebieski, pomarańczowy i różowy. Na lewych kartach tej książeczki znajdziemy różne zadania, np.  memory, w którym dziecko będzie musiało odnaleźć misie w pasujących do siebie kolorach czy nazywanie odpowiednich rzeczy w walizce. Dodatkowo, dziecko będzie mogło poznać kolory z bliska, policzyć balony w odpowiednich barwach i powiedzieć, jakich kredek użyto do malowania obrazków.

Moja pierwsza książka o kolorach to doskonały materiał w rękach rodzica. Nie tylko rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość, koncentracje, uczy liczyć, odróżniać kolory, ale także, przy otwieraniu i zamykaniu okienek, ćwiczy motorykę małą. Nie znalazłam żadnej wady tej książeczki, na myśl nasuwają mi się same pozytywy. Jest kolorowa, ciekawa dla małych dzieci, a okienka tylko nadają jej atrakcyjności.

Czy polecam? Jak najbardziej! U nas ta książeczka jest codziennie przeglądana i widzę, jakie postępy zrobił mój syn. To świetny pomysł na prezent.


Tytuł: “Moja pierwsza książka o kolorach”

Autor: Aimee Chapman, Natalie Munday, Amy Oliver

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Wydawnictwo: HarperCollins Kids

Data wydania: 17.06.2020

Ilość stron: 14


 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Dlaczego pada deszcz? – Marta Krzemińska

Dlaczego pada deszcz? – Marta Krzemińska

Vickylip 9, 2021

Dlaczego pada deszcz? – Marta Krzemińska Od jakiegoś czasu nakładem wydawnictwa Wilga ukazuje się seria książeczek dla najmłodszych, która odpowiada…

Szkrabajkowe polecajki na Halloween!

Szkrabajkowe polecajki na Halloween!

Kasiapaź 31, 2021

Nie wiecie jak spędzić dzisiejszy dzień oraz wieczór? Przychodzimy z pomocą, a dokładniej to nasi recenzenci, którzy podzielili się z…

Gwiezdny zegar – Francesca Gibbons

Gwiezdny zegar – Francesca Gibbons

Szkrabajekgru 17, 2020

Imogen nie znosi nowego chłopaka mamy. I w zasadzie nie znosi też swojej młodszej siostry, Marie, a na pewno już…

Recto Verso

Recto Verso

Szkrabajekmar 22, 2022

Lubicie układać klocki? Ta gra będzie właśnie dla Was! A jeśli nie lubicie, ta gra Was do tego przekona. Zagraj…

Jak działa ciało człowieka? – Marta Krzemińska

Jak działa ciało człowieka? – Marta Krzemińska

Martalis 5, 2021

Jak działa ciało człowieka? – Marta Krzemińska Człowiek to jeden z najbardziej skomplikowanych i złożonych organizmów, jakie istnieją na ziemi.…