Moja pierwsza książka o kolorach. Akademia Mądrego Dziecka – Praca Zbiorowa

Moja pierwsza książka o kolorach. Akademia Mądrego Dziecka – Praca Zbiorowa

Dzieci kochają książki z okienkami. Nic dziwnego – są intrygujące, interaktywne i zazwyczaj skrywają wiele tajemnic, które dzieci chcą odkryć. Akademia Mądrego Dziecka to seria, którą bardzo lubię, mój syn również, a książeczki z okienkami są naszym bestsellerem już od dawna.  Dzisiaj opowiem Wam o nowości, czyli o Mojej pierwszej książce o kolorach.

Akademia Mądrego Dziecka ma rzeszę fanów w całej Polsce i nic w tym dziwnego. To seria książeczek, które edukują, rozwijają w dziecku zmysły, uczą i tłumaczą świat  bardzo prosty sposób. Począwszy od książeczek z ruchomymi elementami, poprzez te z wierszykami do tych z okienkami – na żadnej z nich się jeszcze nie zawiodłam. Moje dziecko codziennie wyjmuje je z półki i chce je oglądać i czytać. Dzięki Mojej pierwszej książce o kolorach, maluchy będą mogli poznać nazwy kolorów. Każda z barw dostaje w tej książeczce jedną stronę, na której znajdują się obrazki  z rzeczami w odpowiedniej tonacji. Dzieci nie tylko uczą się rozróżniać dany kolor, ale także poznają nowe słowa. W książeczce znajdziemy: zielony, fioletowy, żółty, czerwony, zielony, niebieski, pomarańczowy i różowy. Na lewych kartach tej książeczki znajdziemy różne zadania, np.  memory, w którym dziecko będzie musiało odnaleźć misie w pasujących do siebie kolorach czy nazywanie odpowiednich rzeczy w walizce. Dodatkowo, dziecko będzie mogło poznać kolory z bliska, policzyć balony w odpowiednich barwach i powiedzieć, jakich kredek użyto do malowania obrazków.

Moja pierwsza książka o kolorach to doskonały materiał w rękach rodzica. Nie tylko rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość, koncentracje, uczy liczyć, odróżniać kolory, ale także, przy otwieraniu i zamykaniu okienek, ćwiczy motorykę małą. Nie znalazłam żadnej wady tej książeczki, na myśl nasuwają mi się same pozytywy. Jest kolorowa, ciekawa dla małych dzieci, a okienka tylko nadają jej atrakcyjności.

Czy polecam? Jak najbardziej! U nas ta książeczka jest codziennie przeglądana i widzę, jakie postępy zrobił mój syn. To świetny pomysł na prezent.


Tytuł: “Moja pierwsza książka o kolorach”

Autor: Aimee Chapman, Natalie Munday, Amy Oliver

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Wydawnictwo: HarperCollins Kids

Data wydania: 17.06.2020

Ilość stron: 14


 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu