Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze zagadki. Zwierzęta – S&S Alliance

Date
lut, 06, 2021

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze zagadki. Zwierzęta – S&S Alliance

O tym, jak fascynujący jest świat zwierząt, nie trzeba nikogo przekonywać. Już sam wygląd zwierząt, warunkowany między innymi środowiskiem, w którym zwierzęta żyją, ich pożywieniem czy występowaniem wroga w otoczeniu i koniecznością obrony przed nim sprawia, że każde z nich jest inne, każde wykształciło odmienne mechanizmy funkcjonowania.

Warto przybliżać dzieciom ten ekscytujący świat, nie tylko opowiadając o zwierzętach, ich zwyczajach, naturalnym środowisku ich życia, ale również pokazywać dzieciom wygląd, zwracając uwagę na szczegóły. Można w tym celu posłużyć się odpowiednią literaturą, taką jak „Akademia Mądrego Dziecka. Zwierzęta” z serii „Pierwsze Zagadki”. Opublikowana nakładem HarperKids książka w twardej oprawie, umożliwiającej wielokrotne z niej korzystanie (bo z pewnością książka często będzie używana), to nie tylko wyprawa w fascynujący świat zwierząt, ale i wstęp do zabawy. Zawarte w książce zagadki związane ze zwierzętami gwarantują najmłodszym czytelnikom moc emocji, szczególnie że na końcu czeka na nich prawdziwa niespodzianka!

Książeczka zachwyci nie tylko dzieci, które są w stanie nazwać pokazywane zwierzęta, ale również młodsze, które dopiero odkrywać będą ten świat. Kolorowe ilustracje tym mocniej angażują i budzą zachwyt, że każde zwierzę ukrywa się przed wzrokiem dziecka – widzimy tylko jego fragment oraz zagadkę związaną z cechą charakterystyczną. Stopniowo rozkładając rysunek, odkrywamy rozwiązanie, zaś zwierzę, którego dotyczy zagadka, ma szansę zaprezentować się nam w całości.

Na stronach książki w ten właśnie sposób pojawia się paw, wiewiórka, żyrafa, małpa, a także… nie zdradzę, jaka niespodzianka czeka na młodych czytelników, ale z pewnością będzie nie tylko zaskakująca, ale również otwierająca szerokie możliwości do dyskusji i wszechstronnej pracy z dzieckiem. Lektura książki angażuje dziecko, budzi w nim zarówno ciekawość świata, jak i pobudza jego zmysły, uczy nieszablonowego myślenia, a przy tym wzbogaca jego wiedzę o cechach danego zwierzęcia, dzięki którym wyróżnia się ono wśród innych.

Z książeczką pracować mogą zarówno rodzice, jak i może być ona wykorzystywana w żłobku czy przedszkolu, a także na różnych zajęciach wspomagających rozwój dziecka i stymulujących jego umiejętności. Nasycone kolory, staranne wydanie, a także format przyjazny rączkom małego odbiorcy to główne atuty serii, która zachwyci ciekawego świata młodego odbiorcę.

Justyna Gul

Autor: S&S Alliance

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Ilustrator: Qing Feng

Tytuł: Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki

Tytuł oryginalny: You Can Guess! Animal Tails

Seria i nr tomu:. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki

Wydawnictwo: Harper Collins

Data wydania: 2021-01-27

Kategoria: książki dla dzieci

ISBN: 9788327658708

Liczba stron: 12

Ocena: 10/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Jak policzyć do jednego?

Jak policzyć do jednego?

Kasiamar 22, 2023

Jak policzyć do jednego? Odpowiedź wydaje się bardzo prosta, ale czy na pewno? Ta lektura pokaże Wam, że to wcale…

Przenieś się do tajemniczego ogrodu! Zapowiedź “Tajemniczy ogród”

Przenieś się do tajemniczego ogrodu! Zapowiedź “Tajemniczy ogród”

Kasiasie 27, 2021

Tajemniczy ogród to przepięknie wykonana, urzekająca karcianka, w którą można grać na kilka różnych sposobów. Podczas zabawy uczestnicy będą tworzyć…

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż – Iban Eduardo Munoz

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż – Iban Eduardo Munoz

Kasiakwi 7, 2022

Wiecie, dlaczego zjadamy marchewkę albo pietruszkę? A może ciekawi was, ile lat miały najstarsze nasiona, które wykiełkowały? Na te i…

Trolle powracają!

Trolle powracają!

Kasiawrz 8, 2020

Kto nie zna przygód muzykalnych i utalentowanych Trolli? Poprzednia część podbiła serca dzieci (ale także i dorosłych, w tym mnie),…

dummy-img

Basia. Wielka Księga Przedszkolaka – Zosia Stanecka, Marianna Oklejak

Kasiamaj 17, 2020

Tytuł: Basia. Wielka księga przedszkolaka Autor: Zofia Stanecka Ilustracje: Marianna Oklejak Seria: Basia. Wydawnictwo: EGMONT POLSKA Data wydania: 15.04.2020 Ocena:…