Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze zagadki. Zwierzęta – S&S Alliance

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze zagadki. Zwierzęta – S&S Alliance

Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze zagadki. Zwierzęta – S&S Alliance

O tym, jak fascynujący jest świat zwierząt, nie trzeba nikogo przekonywać. Już sam wygląd zwierząt, warunkowany między innymi środowiskiem, w którym zwierzęta żyją, ich pożywieniem czy występowaniem wroga w otoczeniu i koniecznością obrony przed nim sprawia, że każde z nich jest inne, każde wykształciło odmienne mechanizmy funkcjonowania.

Warto przybliżać dzieciom ten ekscytujący świat, nie tylko opowiadając o zwierzętach, ich zwyczajach, naturalnym środowisku ich życia, ale również pokazywać dzieciom wygląd, zwracając uwagę na szczegóły. Można w tym celu posłużyć się odpowiednią literaturą, taką jak „Akademia Mądrego Dziecka. Zwierzęta” z serii „Pierwsze Zagadki”. Opublikowana nakładem HarperKids książka w twardej oprawie, umożliwiającej wielokrotne z niej korzystanie (bo z pewnością książka często będzie używana), to nie tylko wyprawa w fascynujący świat zwierząt, ale i wstęp do zabawy. Zawarte w książce zagadki związane ze zwierzętami gwarantują najmłodszym czytelnikom moc emocji, szczególnie że na końcu czeka na nich prawdziwa niespodzianka!

Książeczka zachwyci nie tylko dzieci, które są w stanie nazwać pokazywane zwierzęta, ale również młodsze, które dopiero odkrywać będą ten świat. Kolorowe ilustracje tym mocniej angażują i budzą zachwyt, że każde zwierzę ukrywa się przed wzrokiem dziecka – widzimy tylko jego fragment oraz zagadkę związaną z cechą charakterystyczną. Stopniowo rozkładając rysunek, odkrywamy rozwiązanie, zaś zwierzę, którego dotyczy zagadka, ma szansę zaprezentować się nam w całości.

Na stronach książki w ten właśnie sposób pojawia się paw, wiewiórka, żyrafa, małpa, a także… nie zdradzę, jaka niespodzianka czeka na młodych czytelników, ale z pewnością będzie nie tylko zaskakująca, ale również otwierająca szerokie możliwości do dyskusji i wszechstronnej pracy z dzieckiem. Lektura książki angażuje dziecko, budzi w nim zarówno ciekawość świata, jak i pobudza jego zmysły, uczy nieszablonowego myślenia, a przy tym wzbogaca jego wiedzę o cechach danego zwierzęcia, dzięki którym wyróżnia się ono wśród innych.

Z książeczką pracować mogą zarówno rodzice, jak i może być ona wykorzystywana w żłobku czy przedszkolu, a także na różnych zajęciach wspomagających rozwój dziecka i stymulujących jego umiejętności. Nasycone kolory, staranne wydanie, a także format przyjazny rączkom małego odbiorcy to główne atuty serii, która zachwyci ciekawego świata młodego odbiorcę.

Justyna Gul

Autor: S&S Alliance

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Ilustrator: Qing Feng

Tytuł: Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki

Tytuł oryginalny: You Can Guess! Animal Tails

Seria i nr tomu:. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki

Wydawnictwo: Harper Collins

Data wydania: 2021-01-27

Kategoria: książki dla dzieci

ISBN: 9788327658708

Liczba stron: 12

Ocena: 10/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu