Wielka Księga Dinozaurów – Magdalena Marczewska

Wielka Księga Dinozaurów – Magdalena Marczewska

Wielka Księga Dinozaurów – Magdalena Marczewska

Czy Wasze maluchy kochają dinozaury? Mam wrażenie, że większość dzieci przeżywa fascynację tymi prehistorycznymi gadami, a poziom ich wiedzy wprawia w zdumienie wszystkich dorosłych. Wydawnictwo Dwukropek wydawało rewelacyjną książkę z zadaniami, ale także i informacjami o wielu gatunkach dinozaurów, która zachwyci wszystkich maluczkich! „Wielka Księga Dinozaurów” to pozycja, z którą będziecie mogli spędzić wiele godzin, realizując kolejna zadania i wyzwania.

Co znajdziemy w środku? Może lepiej powiedzieć, czego nie znajdziemy! Kolorowanki, labirynty, rysowanie krok po kroku, wyszukiwanie odpowiedniego cienia dinozaura, szukanie podobieństw, łączenie kropek, a także składanie własnego prehistorycznego gada z gotowego modelu – to tylko niektóre z rzeczy, który mały czytelnik ma za zadanie wykonać. Dodatkowo autorzy umieścili ciekawe wierszyki, opowiadania, a także każdy z dinozaurów dostał swoją małą biografię. Dzieci, podczas czytania i pracy z „Wielką Księgą Dinozaurów” dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o tych prehistorycznych gadach, a zabawy i zadania, które umieścili autorzy, rozwiną ich wyobraźnię, kreatywne myślenie, motorykę małą, a także spostrzegawczość. Sama uwielbiam wyszukiwanie różnić pomiędzy obrazkami, a w tej książce jest ich bardzo dużo. Ciekawe i zabawne są również labirynty.

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe, których należy przestrzegać w przypadku „Wielkiej Księgi Dinozaurów”? Według mnie nie. Oczywiście, że maluszki raczej nie będą zainteresowane, ale już dwu- i trzylatki będą się świetnie bawić podczas kolorowania prehistorycznych zadań czy szukaniu odpowiedniej drogi w labiryncie. Starsi czytelnicy będą mogli poćwiczyć i samodzielnie narysować dinozaura, dzięki celnym i dokładnym wskazówkom „krok po kroku”. Mnie najbardziej zaintrygowało składanie diplodoka z papieru! Ja zaginałam, odginałam i wycinałam, a mój synek dekorował każdego według własnego uznania.

Każda strona jest niezwykle intrygująca, ciekawa i zainteresuje każdego małego czytelnika. Wierszyki są melodyjne, wpadają w ucho, a opowiadania ciekawe. Tekstu nie ma wiele, dzięki czemu i najbardziej niecierpliwi z ciekawością wysłuchają danej historii. Wielkim plusem jest papier, jakiego użyto do wydrukowania książki – można było bez problemu na nim malować, a w przypadku niepowodzenia zetrzeć zwykłą gumką.

Jeżeli szukacie książki z zadaniami dla małego fana prehistorycznych gadów, to „Wielka Księga Dinozaurów” zachwyci was, jak i wasze pociechy!


Autor: Magdalena Marczewska
Ilustrator: wielu autorów
Tytuł: Wielka Księga Dinozaurów
Wydawnictwo: Dwukropek/ MAC Edukajca
Wydanie: I
Data wydania: 2021-03-21
Kategoria: literatura dziecięca, książka z zadaniami 2+
ISBN: 9788382270648
Liczba stron: 143
Ocena: 10/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu