Wielka Księga Dinozaurów – Magdalena Marczewska

Date
maj, 04, 2021

Wielka Księga Dinozaurów – Magdalena Marczewska

Czy Wasze maluchy kochają dinozaury? Mam wrażenie, że większość dzieci przeżywa fascynację tymi prehistorycznymi gadami, a poziom ich wiedzy wprawia w zdumienie wszystkich dorosłych. Wydawnictwo Dwukropek wydawało rewelacyjną książkę z zadaniami, ale także i informacjami o wielu gatunkach dinozaurów, która zachwyci wszystkich maluczkich! „Wielka Księga Dinozaurów” to pozycja, z którą będziecie mogli spędzić wiele godzin, realizując kolejna zadania i wyzwania.

Co znajdziemy w środku? Może lepiej powiedzieć, czego nie znajdziemy! Kolorowanki, labirynty, rysowanie krok po kroku, wyszukiwanie odpowiedniego cienia dinozaura, szukanie podobieństw, łączenie kropek, a także składanie własnego prehistorycznego gada z gotowego modelu – to tylko niektóre z rzeczy, który mały czytelnik ma za zadanie wykonać. Dodatkowo autorzy umieścili ciekawe wierszyki, opowiadania, a także każdy z dinozaurów dostał swoją małą biografię. Dzieci, podczas czytania i pracy z „Wielką Księgą Dinozaurów” dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o tych prehistorycznych gadach, a zabawy i zadania, które umieścili autorzy, rozwiną ich wyobraźnię, kreatywne myślenie, motorykę małą, a także spostrzegawczość. Sama uwielbiam wyszukiwanie różnić pomiędzy obrazkami, a w tej książce jest ich bardzo dużo. Ciekawe i zabawne są również labirynty.

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe, których należy przestrzegać w przypadku „Wielkiej Księgi Dinozaurów”? Według mnie nie. Oczywiście, że maluszki raczej nie będą zainteresowane, ale już dwu- i trzylatki będą się świetnie bawić podczas kolorowania prehistorycznych zadań czy szukaniu odpowiedniej drogi w labiryncie. Starsi czytelnicy będą mogli poćwiczyć i samodzielnie narysować dinozaura, dzięki celnym i dokładnym wskazówkom „krok po kroku”. Mnie najbardziej zaintrygowało składanie diplodoka z papieru! Ja zaginałam, odginałam i wycinałam, a mój synek dekorował każdego według własnego uznania.

Każda strona jest niezwykle intrygująca, ciekawa i zainteresuje każdego małego czytelnika. Wierszyki są melodyjne, wpadają w ucho, a opowiadania ciekawe. Tekstu nie ma wiele, dzięki czemu i najbardziej niecierpliwi z ciekawością wysłuchają danej historii. Wielkim plusem jest papier, jakiego użyto do wydrukowania książki – można było bez problemu na nim malować, a w przypadku niepowodzenia zetrzeć zwykłą gumką.

Jeżeli szukacie książki z zadaniami dla małego fana prehistorycznych gadów, to „Wielka Księga Dinozaurów” zachwyci was, jak i wasze pociechy!


Autor: Magdalena Marczewska
Ilustrator: wielu autorów
Tytuł: Wielka Księga Dinozaurów
Wydawnictwo: Dwukropek/ MAC Edukajca
Wydanie: I
Data wydania: 2021-03-21
Kategoria: literatura dziecięca, książka z zadaniami 2+
ISBN: 9788382270648
Liczba stron: 143
Ocena: 10/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Owady od A do Zet – Jules Howard

Owady od A do Zet – Jules Howard

Kasialis 10, 2021

Owady od A do Zet – Jules Howard Staram się wychowywać moją córkę w taki sposób, by rozumiała otaczającą ją…

Święty Mikołaj bombowy gość – Timothy Knapman

Święty Mikołaj bombowy gość – Timothy Knapman

Kasiagru 24, 2021

Święty Mikołaj bombowy gość – Timothy Knapman Co by się stało, gdyby niespodziewanie, do waszego domu, wprowadził się święty Mikołaj?…

Na ryneczku

Na ryneczku

Kasiapaź 3, 2022

Jak cudownie jest na ryneczku! Tyle zapachów, kolorów, doznań, uśmiechów, nowych ludzi. Z rozrzewnieniem wspominam wakacje u babci, kiedy niemal…

Książka pełna dźwięków – Herve Tullet

Książka pełna dźwięków – Herve Tullet

Kasiamaj 22, 2021

Książka pełna dźwięków – Herve Tullet Książki Tuletta to już marka sama w sobie, a pozytywnie opinie o nich, napływają…

Sprężynek na tropie tajemnic – Agnieszka Frączek

Sprężynek na tropie tajemnic – Agnieszka Frączek

Szkrabajeksie 12, 2021

Sprężynek na tropie tajemnic – Agnieszka Frączek Jak to jest z tą ekologią? Warto, nie warto? Jest jeszcze sens? Odpowiedź…