Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Maszyny – S&S Alliance

Date
lut, 01, 2021

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Maszyny – S&S Alliance

Kolejna fantastyczna pozycja, dla każdego ciekawego świata dziecka. Tym razem Akademia Mądrego Dziecka zabiera nas w podróż do świata ludzi i zwierząt i pokazuje, jak bardzo te dwa światy się przenikają. Książka jest fantastyczna dla dzieci w wieku 2-4 lat. Potrafi zaspokoić ich ciekawość, a dzięki zaskakującemu i kolorowemu wydaniu, sprawi, że czytelnika trudno będzie oderwać od książki.

No tak, wydanie. Bo o tym trzeba koniecznie napisać i myślę, że to może bardzo mocno zainteresować rodziców. Książka jest wydana naprawdę pięknie. Nie brakuje tutaj fantastycznych ilustracji, kolorów, ale także samo wykonanie – ruchome ilustracje, zasługują na uwagę. Doskonale wiemy, że książka dla dzieci musi być ciekawa, żeby ich zainteresować tematem, zatrzymać, skłonić do czytania. Książki AMD, spełniają ten warunek w 100%. Sam temat jest niezwykle ciekawy, ale „ruchome obrazki”, sprawiają, że dzieci mają jeszcze większą frajdę ze wspólnego czytania.

A o czym jest ta książeczka? Autorka zabiera nas w podróż, podczas której udowodni nam, jak wiele pomysłów na „ludzkie maszyny”, zaczerpnięte jest ze świata zwierząt i jak bardzo ludzie szukają i znajdują inspiracji w świecie zwierząt. Każdy rozdział zaczyna się od przedstawienia charakterystycznej cechy danego zwierzątka, a następnie pokazana jest maszyna, która została zbudowana na jego wzór. I tak zaczynamy od koparki, która swój wzór zawdzięcza szczypcom kraba! Następny jest pingwin, który był inspiracją do stworzenia skutera śnieżnego. Będziemy mogli poczytać o garbusie, który został zaprojektowany na wzór owada – biedronki, oraz o wielkich sterowcach, które swój opływowy kształt, zawdzięczają orce. Na następnych stronach dowiemy się jaka maszyna powstałą na wzór ważki i ryby.

Zapewniam, że te świetnie wykonane, ale i ciekawe napisane książeczki, pochłoną małych odkrywców świata na długie chwile i pomogą rozbudzić ciekawość świata. Oczywiście każda kolejna strona to będzie ilość niezliczonych pytań, ale czas przy książce zawsze płynie przyjemnie i to jest naprawdę piękne, móc patrzeć, jak małe dziecko poznaje świat i staje się nim coraz bardziej zafascynowany. A ta lektura naprawdę na to pozwala. Uczy też dzieci, szacunku wobec zwierząt i pokazuje, jak wielką rolę, odgrywają one w naszym świecie, mimo iż codziennie nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Karolina Guzik


Autor: S&S Alliance

Ilustracje: Miya Du
Tytuł: Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Maszyny
Seria: Niesamowite zwierzęta
Wydawnictwo: Harper kids
Data premiery: 2021-01-27
ISBN: 9788327660060
Liczba stron: 12

Ocena: 8/10


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Za duży na bajki

Zapowiedź: Za duży na bajki

Kasiamar 3, 2022

Zabawna historia o dorastaniu, wielkiej pasji i sile przyjaźni. A przy tym inspirująca opowieść o tym, co w życiu najważniejsze!…

Biszkopt, Pingwin i reszta – Renata Piątkowska

Biszkopt, Pingwin i reszta – Renata Piątkowska

Bujaczekkwi 12, 2022

Biszkopt, Pingwin i reszta – Renata Piątkowska Zwierzęta są częścią naszego świata. Z jednymi żyjemy w domu, niektóre hodujemy, a…

Fascynująca historia o życiu Listka!

Fascynująca historia o życiu Listka!

Kasiawrz 7, 2023

Czy życie listka jest nudne? Jak zmieniają się pory roku? Co dzieje się z liśćmi, gdy spadną z drzewa? Mały…

Ośmiornica Zośka

Ośmiornica Zośka

Szkrabajekmar 13, 2023

Zacznijmy od tego, że Wydawnictwo Agora wie, jak wydawać książki dla dzieci. I nie chodzi mi tylko o dobór treści,…

101 dalmatyńczyków. Komiks

101 dalmatyńczyków. Komiks

Kasiacze 10, 2021

101 dalmatyńczyków. Komiks Animacje Disneya, która opowiada o małych, słodkich pisakach, uprowadzonych przez złą Cruelle DeMon obejrzałam w bardzo młodym…