Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt. Chcę spać – S&S Alliance

Date
lut, 01, 2021

Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt. Chcę spać – S&S Alliance

Kolejna pozycja od Akademii Mądrego Dziecka z serii: zwyczaje zwierząt. Tym razem dzieci mają szanse zapoznać się z nieoczywistymi i często dziwnymi zwyczajami zwierząt względem snu i odpoczynku. Dodatkowo w książce znajdziemy odpowiedź na pytanie, dlaczego sen jest ważny.

Co to? Buteleczka perfum?

Czy to kukurydza?

Czy to latarnia morska świecąca w ciemności?

Czy to dziewczynka z dwoma kitkami?

Czy to piłka na boisku?

Na każdej kolejnej stronie, dowiadujemy się nowych ciekawostek. Dzieci będą mogły poznać zwyczaje związane ze snem takich zwierząt jak: żyrafy, konie, sowy, nietoperze, czy ryby. Ciekawostki z ich życia będę bardzo zaskakujące — no bo kto to widział spać z otwartymi oczami albo do góry nogami, czy na stojąco. Z jednym otwartym okiem lub tylko 20 minut! A jednak! Da się i zwierzęta są tego doskonałym przykładem! To naprawdę zaskakujące jak one potrafią sobie radzić ze snem — zwłaszcza te, które często czują zagrożenie. No cóż, nie od dziś wiadomo, że Matka Natura głupia nie jest.

Książka jest formatu „pop up”, to znaczy, że jej strony są otwierane. To bardzo ciekawy zabieg, który niezwykle przyciąga dzieci. Dzięki temu najmłodsi mogą brać czynny udział w czytaniu — nie tylko słuchać i oglądać, ale także otwierać strony. A przy okazji poznać odpowiedzi na zagadki, kto kryje się na każdej ze stron.

Tutaj mam trochę problem z ilustracjami, ale to też może być moje „mamine przyczepianie się”. Otóż zwierzęta są rysowane dość realistycznie, ale kolory, które są dobrane to już na pewno nie ich prawdziwe kolory. Przyznam szczerze, że u mojego synka, budzi to masę pytań pod tytułem „Mamo a dlaczego ten koń jest pomarańczowy i fioletowy? Mamo, czy takie są konie?” Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie jest problemem, wymaga wytłumaczenia, ale wiem, że są rodzice, którzy zwracają uwagę na „realizm” książek dla dzieci, zwłaszcza jeśli tłumaczy dana pozycja świat, dlatego chciałam o tym wspomnieć.

Ostatnia strona to bardzo fajne i mądre podsumowanie całości. „Sen jest ważny, pozwala odzyskać siły” oraz „W dodatku, kiedy smacznie śpią (dzieci), ich ciało wytwarza hormon wzrostu”. Niezwykle istotne powody, które mogą nam służyć za argumenty, że „pora spać dzieci”. Nie traktuje się tutaj dzieci infantylnie, ale wyjaśnia świat i opisujeąc słowami dopasowanymi do ich wieku. Myślę też, że takie tłumaczenie, ważności snu, będzie super dla 3 czy 4-latka. Konkretnie, bez zbędnych szczegółów, czy zawiłego tłumaczenia.


Autor: S&S Alliance

Ilustracje: Bea Lema

Tytuł: Akademia Mądrego Dziecka. Zwyczaje zwierząt. Chcę spać

Seria: Zwyczaje zwierząt

Wydawnictwo: Harper kids

Data premiery: 2021-01-27

ISBN: 9788327658753

Liczba stron:12

Ocena: 6/10


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Jesienna nowość dla fanów Pucia.

Jesienna nowość dla fanów Pucia.

Kasiapaź 13, 2020

Jesień dla fanów Pucia i jego rodziny, jest  wtym roku bardzo owocna! Już 12 listopada (uwaga!, zapiszcie tę datę w…

Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie-Michael Moreci

Zaginione wesołe miasteczko. Opowieść o Dicku Graysonie-Michael Moreci

Martawrz 6, 2022

Wśród marzeń i oczekiwań wciąż można odnaleźć miejsce dla porażek i trudnych wyborów. Cyrk Haly’ego powoli traci swoją świetność i…

Czarny Maciek i tunel grozy- Dariusz Rekosz

Czarny Maciek i tunel grozy- Dariusz Rekosz

Szkrabajekmar 13, 2021

Czarny Maciek i wenecki starodruk – Dariusz Rekosz Klasa Maćka wygrała wycieczkę do Suchej Beskidzkiej. Stary zamek, sztuczna inteligencja, zajęcia…

Balon. Akademia mądrego dziecka-Cécile Jugla, Jack Guichard

Balon. Akademia mądrego dziecka-Cécile Jugla, Jack Guichard

Martasie 4, 2021

Każda książkowa przygoda pozostawia w nas ślad. Czasem to emocje, które nas kształtują. Innym razem wiedza wypełniająca nasz umysł i…

Opowiem Ci mamo, co robią dorośli – Katarzyna Lajborek

Opowiem Ci mamo, co robią dorośli – Katarzyna Lajborek

Kasiasty 17, 2021

Jak dzieci widzą nas, dorosłych? Jak postrzegają cały świat, chodzenie do pracy, domowe obowiązki? Odpowiedź na to pytani znajdziecie w…