Nudzę się – Michael Ian Black

Date
maj, 16, 2022

Nudzę się – jak często słyszcie to zdanie? Ja bardzo! Dzieci muszą doświadczyć nudy, aby dojrzewać, zmieniać się oraz szukać sposobów i pomysłów na zabawę.

Kilka słów o wnętrzu

Bohaterka książki „Nudzę się” nie ma co ze sobą zrobić. Strasznie doskwiera jej tytułowe uczucie. Jednak w pewnym momencie trafia ona na Ziemniaczka, który również się nudzi, a dodatkowo upiera się, że to dzieci są strasznie nudne. Dziewczynka robi wszystko, aby udowodnić mu, że to wcale nie prawda! Czy bohaterka zrobi wszystko, aby udowodnić nowemu koledze, że dzieci wcale nie są nudne?

Moja opinia i przemyślenia

Wyobraźnia to najlepsze, co mamy! Zapewnia dzieciom rozrywkę, potrafi sprawić, że dywan staje się morzem, a za oknem kryje się wielki, ziejący ogniem smok. Czyż to nie wspaniałe? Bohaterka książki, chcąc udowodnić ziemniakowi, że dzieci wcale nie są nudne, wymyśla wspaniałe zabawy i sposoby, na spędzenie wolnego czasu. Tym samym przegania tytułowe uczucie, tylko nie może przekonać nowego kolegi do swojej racji.

Książeczka jest rewelacyjna. Według autorów skierowana jest do dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Ta opowieść pokaże waszych pociechom, jak można dobrze się bawić i co mogą zrobić dzieci. Tekstu w książce nie ma dużo, główną rolę odgrywają ilustracje. Białe tło i ciekawie narysowane postaci skupiają wzrok młodego czytelnika. W tej prostocie i minimalizmie tkwi niezwykły urok całej opowieści. Można do niej wielokrotnie wracać, szczególnie gdy młodym czytelnikom zaczyna doskwierać ogromna nuda i nie mogą znaleźć żadnego sposobu na przegonienie jej.

Podsumowanie

Warto mieć egzemplarz „Nudzę się” w swojej domowej biblioteczce. To inna lektura niż te, na które do tej pory trafiłam i jestem niezwykle zadowolona z przekazu historii i formy, w jakiej została przedstawiona.

 

Książkę “Nudzę się” znajdziecie na stronie księgarnii Tania Książka.

Zajrzyjcie na stronę Taniej Książki, aby znaleźć inne ciekawe lektury dla najmłodszych!


Autor: Michael Ian Black
Tłumaczenie: Joanna Kończak
Ilustrator: Michael Ian Black
Tytuł: Nudzę się
Tytuł oryginalny: I’m bored
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wydanie: I
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: literatura dziecięca 2+
ISBN: 9788310137524
Liczba stron: 40


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Tajemnica Lost Lake

Zapowiedź: Tajemnica Lost Lake

Kasiasty 2, 2023

Dwie siostry, nieistniejąca książka i miasteczko na przedmieściach, które niczym pamiętne Twin Peaks skrywa upiorną tajemnicę… Jedenastoletnia Fiona nie ma…

Legenda zabójcy smoków

Legenda zabójcy smoków

Szkrabajeklip 5, 2023

Smoki, jednorożce, elfy, wróżki to zawsze dobry temat na porywającą historię. A kiedy zabiera się za nią Brandon Mull, wiadomo,…

Zapowiedź: Nie tylko place zabaw.

Zapowiedź: Nie tylko place zabaw.

Kasiamar 8, 2023

Hej, Dzieci! To książka o tym, że plac zabaw to poważna sprawa. Zaskoczy was, ile on może mieć różnych form,…

Książki dla małych kociarzy

Książki dla małych kociarzy

Kasialut 17, 2021

Książki dla małych kociarzy Koty, koteczki, kociaki… Wiecie że dzisiaj obchodzimy Dzień Kota? Z tej okazji wybrałam dla was książki,…

Zapowiedź: Czas, czyli wszystko płynie

Zapowiedź: Czas, czyli wszystko płynie

Szkrabajekmaj 30, 2023

Co to jest czas? Dlaczego raz płynie szybciej, a raz wolniej? Kim są złodzieje czasu? Czy dzień i rok na…