Nudzę się – Michael Ian Black

Date
maj, 16, 2022

Nudzę się – jak często słyszcie to zdanie? Ja bardzo! Dzieci muszą doświadczyć nudy, aby dojrzewać, zmieniać się oraz szukać sposobów i pomysłów na zabawę.

Kilka słów o wnętrzu

Bohaterka książki „Nudzę się” nie ma co ze sobą zrobić. Strasznie doskwiera jej tytułowe uczucie. Jednak w pewnym momencie trafia ona na Ziemniaczka, który również się nudzi, a dodatkowo upiera się, że to dzieci są strasznie nudne. Dziewczynka robi wszystko, aby udowodnić mu, że to wcale nie prawda! Czy bohaterka zrobi wszystko, aby udowodnić nowemu koledze, że dzieci wcale nie są nudne?

Moja opinia i przemyślenia

Wyobraźnia to najlepsze, co mamy! Zapewnia dzieciom rozrywkę, potrafi sprawić, że dywan staje się morzem, a za oknem kryje się wielki, ziejący ogniem smok. Czyż to nie wspaniałe? Bohaterka książki, chcąc udowodnić ziemniakowi, że dzieci wcale nie są nudne, wymyśla wspaniałe zabawy i sposoby, na spędzenie wolnego czasu. Tym samym przegania tytułowe uczucie, tylko nie może przekonać nowego kolegi do swojej racji.

Książeczka jest rewelacyjna. Według autorów skierowana jest do dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Ta opowieść pokaże waszych pociechom, jak można dobrze się bawić i co mogą zrobić dzieci. Tekstu w książce nie ma dużo, główną rolę odgrywają ilustracje. Białe tło i ciekawie narysowane postaci skupiają wzrok młodego czytelnika. W tej prostocie i minimalizmie tkwi niezwykły urok całej opowieści. Można do niej wielokrotnie wracać, szczególnie gdy młodym czytelnikom zaczyna doskwierać ogromna nuda i nie mogą znaleźć żadnego sposobu na przegonienie jej.

Podsumowanie

Warto mieć egzemplarz „Nudzę się” w swojej domowej biblioteczce. To inna lektura niż te, na które do tej pory trafiłam i jestem niezwykle zadowolona z przekazu historii i formy, w jakiej została przedstawiona.

 

Książkę “Nudzę się” znajdziecie na stronie księgarnii Tania Książka.

Zajrzyjcie na stronę Taniej Książki, aby znaleźć inne ciekawe lektury dla najmłodszych!


Autor: Michael Ian Black
Tłumaczenie: Joanna Kończak
Ilustrator: Michael Ian Black
Tytuł: Nudzę się
Tytuł oryginalny: I’m bored
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wydanie: I
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: literatura dziecięca 2+
ISBN: 9788310137524
Liczba stron: 40


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami

My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami

Martawrz 2, 2022

My Little Pony. Witaj w Equestrii. Książka z magnesami Gdy za oknem szaro i ponuro, a jesień zbliża się wielkimi…

dummy-img

Znikające królestwo – Millie Marotta

Bujaczeklut 5, 2020

To, że nasza Ziemia jest zaniedbana i to niestety przez nas samych, nie jest już żadną tajemnicą. Teraz pozostało nam…

Fakty i plotki o smokach – Nikola Kucharska

Fakty i plotki o smokach – Nikola Kucharska

Kasiasty 9, 2021

Fakty i plotki o smokach – Nikola Kucharska Każde dziecko wie, że smoki kiedyś istniały naprawdę! Jednak wszystkie fakty, szczegóły…

Świąteczna gra dla całej rodziny

Świąteczna gra dla całej rodziny

Kasialis 10, 2022

“Magia Bożego Narodzenia. Rodzinna gra o świątecznej wędrówce” Czy wiesz, dlaczego na Boże Narodzenie zapala się świece? Dlaczego na święta…

Mobilna, rodzinna gra miejsca z Cecylką Knedelek!

Mobilna, rodzinna gra miejsca z Cecylką Knedelek!

Kasiawrz 16, 2020

Gra moblina na podsatwie książki? Czy to możliwe? Tak! Dla naszych czytelników z Bydgoszczy i okolic mamy wspaniałe wiadomości. Jeżeli…