Nudzę się – Michael Ian Black

Date
maj, 16, 2022

Nudzę się – jak często słyszcie to zdanie? Ja bardzo! Dzieci muszą doświadczyć nudy, aby dojrzewać, zmieniać się oraz szukać sposobów i pomysłów na zabawę.

Kilka słów o wnętrzu

Bohaterka książki „Nudzę się” nie ma co ze sobą zrobić. Strasznie doskwiera jej tytułowe uczucie. Jednak w pewnym momencie trafia ona na Ziemniaczka, który również się nudzi, a dodatkowo upiera się, że to dzieci są strasznie nudne. Dziewczynka robi wszystko, aby udowodnić mu, że to wcale nie prawda! Czy bohaterka zrobi wszystko, aby udowodnić nowemu koledze, że dzieci wcale nie są nudne?

Moja opinia i przemyślenia

Wyobraźnia to najlepsze, co mamy! Zapewnia dzieciom rozrywkę, potrafi sprawić, że dywan staje się morzem, a za oknem kryje się wielki, ziejący ogniem smok. Czyż to nie wspaniałe? Bohaterka książki, chcąc udowodnić ziemniakowi, że dzieci wcale nie są nudne, wymyśla wspaniałe zabawy i sposoby, na spędzenie wolnego czasu. Tym samym przegania tytułowe uczucie, tylko nie może przekonać nowego kolegi do swojej racji.

Książeczka jest rewelacyjna. Według autorów skierowana jest do dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Ta opowieść pokaże waszych pociechom, jak można dobrze się bawić i co mogą zrobić dzieci. Tekstu w książce nie ma dużo, główną rolę odgrywają ilustracje. Białe tło i ciekawie narysowane postaci skupiają wzrok młodego czytelnika. W tej prostocie i minimalizmie tkwi niezwykły urok całej opowieści. Można do niej wielokrotnie wracać, szczególnie gdy młodym czytelnikom zaczyna doskwierać ogromna nuda i nie mogą znaleźć żadnego sposobu na przegonienie jej.

Podsumowanie

Warto mieć egzemplarz „Nudzę się” w swojej domowej biblioteczce. To inna lektura niż te, na które do tej pory trafiłam i jestem niezwykle zadowolona z przekazu historii i formy, w jakiej została przedstawiona.

 

Książkę “Nudzę się” znajdziecie na stronie księgarnii Tania Książka.

Zajrzyjcie na stronę Taniej Książki, aby znaleźć inne ciekawe lektury dla najmłodszych!


Autor: Michael Ian Black
Tłumaczenie: Joanna Kończak
Ilustrator: Michael Ian Black
Tytuł: Nudzę się
Tytuł oryginalny: I’m bored
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wydanie: I
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: literatura dziecięca 2+
ISBN: 9788310137524
Liczba stron: 40


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Super zwierzaki

Super zwierzaki

Kasiakwi 4, 2022

Czy wiecie, że zwierzaki mogą mieć super moce? I to nie wcale takie zwyczajne, ale ciekawe, fascynujące i godne pozazdroszczenia.…

PATRONAT: Ciężarówka i przyczepka – nowa seria książeczek dla dzieci.

PATRONAT: Ciężarówka i przyczepka – nowa seria książeczek dla dzieci.

Kasialis 30, 2021

W części pierwszej poznajemy ciężarówkę i przyczepkę, które jeżdżą, toczą się, wpadają w dziury, z mozołem podjeżdżają pod górki lub…

Staś na tropie. Jak prawie zostałem piłkarzem – Ewa Winnicka, Staś Łazarewicz

Staś na tropie. Jak prawie zostałem piłkarzem – Ewa Winnicka, Staś Łazarewicz

Michellesie 5, 2020

Z racji tego, że jestem mamą dwóch rozbrykanych chłopców, gdy zobaczyłam okładkę tej publikacji, pomyślałam, że warto zrzucić okiem na…

Banda wełniaków powraca!

Banda wełniaków powraca!

Kasialip 17, 2023

Baranek Beernard, Lama Szama, Kózka Wiluś – osobno potulni, łagodni i niepozorni. Mają już serdecznie dość bycia popychadłami na własnym…

Niespodzianka dla fanów Kici Koci!

Niespodzianka dla fanów Kici Koci!

Kasiapaź 21, 2020

Mamy tutaj fanów Kici Koci? Jeżeli tak, to ucieszycie się, że maskotkowa rodzina Kici Koci się powiększa! W grudniu, w…