Rok w górach – Małgosia Piątkowska

Date
sty, 26, 2021

Rok w górach – Małgosia Piątkowska

Góry są piękne o każdej porze roku. Żałuję, że nie mieszkam bliżej, bo wtedy jeździłabym tam co chwilę. Uwielbiam się wspinać, czuć każdy mięsień podczas takiej wyprawy. Jednak dzisiaj opowiem Wam o pięknej, cudownej książce, która wchodzi w skład serii Rok w…, którą wydaję Nasza Księgarnia. „Rok w górach” to książka, którą oglądałam z zachwytem. Oczarowała zarówno mnie, jak i mojego syna, który kocha takie lektury.

Podczas tej fascynującej wyprawy, poznamy górskie zwierzęta. Będziemy obserwować, co robią o różnych porach dnia i nocy. Dzieci zobaczą, jak zmienia się górski krajobraz w ciągu roku i dostrzegą jego piękno nawet w tych mniej urokliwych miesiącach. Odwiedzimy górala i leśnego duszka, który uwielbia płatać przeróżne figle. Udamy się na szczyty gór, będziemy obserwować przyrodę, która budzi się do życia.

Co mnie urzekło w tej książce? Spokój. Ostatnio części serii „Rok w…” były ciekawe, ale dużo się w nich działo. Można powiedzieć, że ogarnął je chaos. W książce Małgosi Piątkowskiej tego nie znajdziecie. Wszystkie ilustracje są harmonijne, piękne i pomimo tego, że panuje na nich duży ruch, to wszystko jest takie naturalnie uporządkowane. Przeglądając „Rok w górach”, czułam się niesamowicie zrelaksowana. Flora i fauna gór jest różnorodna – inne zwierzęta i roślinność możemy spotkać na pogórzu, reglach, turniach i halach. Dzięki tej książce dzieci będą mogły dostrzec, jak różne i jak piękne są góry. Nie wszystkich bohaterów spotkamy na wszystkich stronach, bo autorka zabiera nas w podróż po całych górach. Na każdej rozkładówce znajdziemy Hanię, która zabiera nas na wycieczkę. Na pierwszej stronie znajdziemy krótką charakterystykę każdego zwierzęcia, które pojawia się w książce. Świetnym dodatkiem jest gra interaktywna.

„Rok w górach” to nie tylko godziny świetnej zabawy, ale dzięki tej książce dzieci rozwijają swoją spostrzegawczość, poznają nowe słowa, poszerzają swoją wiedzę i uczą się opowiadać. Ta pozycja, jak i inne wchodzące w skład serii, rewelacyjnie wpływają na rozwój dzieci. Mój syn uwielbia pracować z takimi książkami, gdzie tekstu jest tyle co nic, a trzeba zdać się na siebie. Tworzyć można przeróżne historie, a w dodatku zobaczyć, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie w ciągu całego roku.


Autor: Małgosia Piątkowska

Ilustrator: Małgosia Piątkowska

Tytuł: Rok w górach

Seria i nr tomu: Rok w…

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Wydanie: I

Data wydania: 2020-11-12

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788310135551

Liczba stron: 28

★★★★★★★★✩✩


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Gryzmoł

Zapowiedź: Gryzmoł

Szkrabajekkwi 5, 2024

„Wyrysował kredek dwieście, brak już kredek w całym mieście!” – bo Gryzmoł to mały człowiek z wielką pasją. Taka pasja…

The Office. Dzień w podstawówce – Robb Pearlman

The Office. Dzień w podstawówce – Robb Pearlman

Szkrabajekmaj 19, 2021

The Office. Dzień w podstawówce – Robb Pearlman Powiem szczerze, że nie wiedziałam czego się spodziewać po tej książeczce. Bałam…

Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach – Guido Van Genechten

Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach – Guido Van Genechten

Kasialut 22, 2021

Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach – Guido Van Genechten Gdy ma się w domu małego fana dinozaurów… To czyta…

Kocham cię najmocniej na świecie. Piękna nowość dla najnajów

Kocham cię najmocniej na świecie. Piękna nowość dla najnajów

Kasiapaź 26, 2021

Chcecie przeżyć niezwykłe przygody w lesie z małym misiem i jego rodzicami? Sięgnijcie po nowość wydawnictwa Wilga – „Kocham cię…

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Ubrania – S&S Alliance

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Ubrania – S&S Alliance

Szkrabajeksty 30, 2021

Akademia Mądrego Dziecka. Niesamowite zwierzęta. Ubrania – S&S Alliance Uwielbiam książki, które w sposób niezwykły i ciekawy pokazują dzieciom świat.…