Super zwierzaki

Date
kwi, 04, 2022

Czy wiecie, że zwierzaki mogą mieć super moce? I to nie wcale takie zwyczajne, ale ciekawe, fascynujące i godne pozazdroszczenia. Słoń jest mistrzem wagi ciężkiej, sokół potrafi ataktowa z powietrza z prędkością niemal 400 km/h a delfin ma zdolności echolokacyjne. Zaintrygowani? Jeżeli tak, to przychodzę do Was z arcyciekawą lekturą „Super zwierzaki”, takiej małej encyklopedii, w której autorzy pokazali, jak fascynujące są zwierzęta i nie ustępują w niczym super bohaterom.

Książka jest pełna wiedzy, ciekawych informacji. Trudno się od niej oderwać i niemal niemożliwe jest, aby wybrać jedno ulubione zwierze, ponieważ każde jest superbohaterem. Chociaż takie informacje są powszechnie dostępne, to nigdy nie zostały aż tak wyraźnie zaakcentowane, przez co młodzi czytelnicy nie zwracali na te zwierzęta aż takiej uwagi. Poznaj niemal magiczne zdolności słonia, nietoperza, hipopotama, mureny, piranii, ptasznika goliata i skorpiona.

Każda rozkładówka to jeden super bohater. Po prawej stronie znajdziemy ilustracje, która przedstawia dane zwierzę, a po lewej nazwę, metryczkę z najważniejszymi informacjami jak wzrost waga, długość życia i maksymalną prędkość, jaką rozwija. Co najbardziej mi się podoba to to, że cały tekst graficznie przedstawiony jest jak ramówka w gazecie. Krótkie chwytliwe nagłówki i ciekawy tekst sprawiają, że czyta się książkę z ogromną przyjemnością, a dzieci w mig przyswajają informacje.

Podczas lektury sama dowiedziałam się bardzo wielu ciekawych rzeczy o przeróżnych zwierzętach. „Super zwierzaki” to książka, która nie ma odpoczynku, mój syn non stop do niej wraca i co chwile odkrywa w niej coś fascynującego. Podejrzewam, że z wiedzy o zwierzętach nie zagnie go nikt, a to wszystko dzięki takim fascynującym historiom. Każdy z nas powinien mieć w domu taki egzemplarz o superbohaterach, a jeżeli szukacie ciekawego prezentu, to nie zastanawiajcie się długo i sięgajcie po „Super zwierzaki”. Oprócz ogromu ciekawej wiedzy książka została bardzo starannie wydana, przyciąga wzrok i pięknie prezentuje się w biblioteczce.


Autor: Raphael Martin
Tłumaczenie:Joanna Józefowicz-Pacuła
Ilustrator: Guillaume Plantevin
Tytuł: Super zwierzaki
Tytuł oryginalny: Animaux super heros
Wydawnictwo: Babaryba
Wydanie: I
Data wydania: 2022
Kategoria: literatura dla dzieci, 4+
ISBN: 9788362965397
Liczba stron:62


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Miś Tuliś idzie do przedszkola – David Melling

Miś Tuliś idzie do przedszkola – David Melling

Kasiawrz 6, 2021

Miś Tuliś idzie do przedszkola – David Melling Seria o Misiu Tulisu stała się bestsellerem na niemal całym świecie. Mali…

dummy-img

Evelyne Brisou-Pellen – Dwór. Alisanda i ognisty krąg. Tom 3

Michellelut 10, 2020

Całkiem długo przyszło mi czekać na trzeci tom Dworu Evelyne Brisou-Pellen i zapewne co najmniej tyle samo czasu zajmie czekanie…

Nowe książeczki z serii Hela Sama

Nowe książeczki z serii Hela Sama

Kasialut 8, 2023

Hela sama. Sprząta zabawki Hela sama. Dzieli się z innymi Hela sama. Myje głowę Hela sama. Zostaje z dziadkami Już…

Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy! – Anita Głowińska

Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy! – Anita Głowińska

Szkrabajekcze 29, 2021

Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy! – Anita Głowińska Uczymy się przez obserwację, w ten sposób dziecko nabywa nowych…

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Nowe książeczki dla fanów Pucia.

Kasialip 12, 2021

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim…