Mój pierwszy zegar – Rhea Gaughan, Mara vad der Meer, Natalie Munday, Kylie Hamley 

Mój pierwszy zegar – Rhea Gaughan, Mara vad der Meer, Natalie Munday, Kylie Hamley 

Książeczka, o której Wam dzisiaj opowiem, jest w twardej oprawie. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Posiada ruchomy zegar w środku, co jest jej wielkim atutem. “Mój pierwszy zegar” to pozycja, która ma pomóc dzieciom w nauce nauki godzin. Zalicza się do popularnej serii Akademia Mądrego Dziecka, wydawanej przed HarperCollins.

Duży ruchomy zegar “towarzyszy” nam przez całą książkę. Czytamy o przygodach bohaterów, oraz o tym jak mija im dzień i o której godzinie coś robią. Ta pozycja to przyjemny i intrygujący wstęp do rozmów o czasie. Na pewno cieszy to, że jest ona interaktywna i nasze dziecko samo może przesuwać wskazówki zegara, co jest dodatkowym plusem.

Bohaterami książki jest Tygrys Tomek, Słonica Sylwia, Krokodyl Karol, oraz Żaneta Żyrafa. Obserwujemy ich dzień od godziny siódmej. Możemy przeczytać o typowych czynnościach porannych takich jak mycie zębów, jedzenie śniadania czy ubieranie się. Na kolejnych stronach znajdziemy polecenie, aby wskazówki przełożyć na daną godzinę. Przenosimy się wraz z bohaterami do przedszkola. Dzieci mogą zobaczyć, jak wygląda dzień w placówce. Pokazanych jest wiele ciekawych zajęć takich jak : malowanie, nauka alfabetu, lub zabawa przy stole. Oczywiście nie zapominajmy o przerwie na obiad, na którą wszyscy czekają. Godziny płyną coraz szybciej i tak o piętnastej dzieci nareszcie widzą się z rodzicami. Wracają do domu i mogą oddać się zabawie, lub spędzić ten czas z rodziną. Ciekawe są przykłady tego, jak wiele aktywności bohaterowie mają też w domu i jak różni się spędzanie czasu w zależności od miejsca zamieszkania. Dzień się kończy, wskazówka krótka jest na cyfrze osiem, a długa na dwunastce. Zmęczone zwierzątka kładą się spać

Jeśli właśnie tę książkę wybiorą Państwo na tę, która pomoże dzieciom nauczyć się godzin, to wydaję mi się, że będziecie zadowoleni. Ze swojej strony chciałam dodać, że “Mój pierwszy zegar” jest mocno kolorowa i ma wiele szczegółów które są nie do końca tutaj potrzebne. Szkoda, że bohaterami nie są dzieci, co byłoby bardziej realne dla naszych pociech. Mnogość szczegółów spędzania dnia i zajęć oraz tematów tutaj podejmowanych, może niejednemu dziecku zawrócić w głowie, ale trzeba przyznać, że książka wykonana jest naprawdę solidnie – została przetestowana przez grupę małych przedszkolaków i wyszła z niej cało.

Karolina Guzik


Autor: Rhea Gaughan, Mara vad der Meer, Natalie Munday, Kylie Hamley

Ilustrator: Becky Down

Tytuł: Mój pierwszy zegar

Seria: Akademia Mądrego Dziecka

Wydawnictwo:  Harper Kids

Wydanie: I

Data wydania:  2020

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788327658609

Liczba stron: 10

★★★★★★★✩✩✩


Dodaj komentarz

Close Menu