Kolekcja Baby Shark

Date
kwi, 29, 2021

Mały, słodki, żółty rekinek szturmem podbił serca dzieci na całym świecie, a wszystko to, za sprawą popularnej piosenki „Baby Shark”. Kto nie znał i nie nucił tej melodii, niech pierwszy podniesie rękę! Nas też ogarnęło muzyczne szaleństwo, więc nie mogłam przejść obojętnie obok książeczek, wydanych nakładem wydawnictwa Słowne.

Książeczki z serii to świetna zabawa, godziny spędzone na czytaniu i poznawaniu bohaterów, ale nie tylko. Dzięki tym pozycjom Wasze pociechy nauczą się piosenki o myciu rąk, kolory, będą uczestniczyć we wspaniałym, muzycznym wydarzeniu, a także wybiorą się w podróż pełną przygód. Każda książeczka jest wyjątkowa i zachwycająca, a dzieci wprost nie mogą się od niej oderwać. Muszę dodać, że mogą ją „czytać” już najmniejsi czytelnicy, bo tekstu nie jest dużo, a dodatkowo jest prosty, ciekawy i chwytliwy.

„Myj łapki mały rekinie” to książeczka, którą musicie przeczytać śpiewająco, nie da się tego zrobić inaczej. Jeżeli raz słyszeliście słynną piosenkę, melodia sama do was przyjdzie. Treść jest nie tylko zabawna, a dodatkowo możemy tekstu piosenki nauczyć naszą pociechę i doskonale bawić się razem, ale i ważna, bo w dzisiejszych czasach, w dobie pandemii, musimy od najmłodszych lat pokazywać dzieciom, jak powinniśmy dbać o higienę. Rekinek przekazuje takie informacje, jak: użyj mydła, kichaj w łokieć i uważaj na siebie. Niby oczywiste, ale nie dla wszystkich.

Co się może wydarzyć na koncercie? Czy primadonna może stracić głos? Przekonajcie się, sięgając po „Podwodną orkiestrę”. W jej skład wchodzi cała rodzina rekinka, która gra na przeróżnych instrumentach: marimbie, oboju, flecie, trąbce i kontrabasie. To zabawna opowieść, która zaintryguje małe dzieci. W dodatku czytelnicy poznają nowe nazwy instrumentów, a tym samym – poszerzają swoje słownictwo! Wszystko to w towarzystwie Rekinka i jego całej rodziny.

Fani policji również znajdą coś dla siebie, bo oto w jednej z książeczek tata i rekinek wcielają się w podwodnych stróżów prawa. Pomogą splątanym kałamarnicom i wyciągną z wraku statku rekina młota, który utknął. Dzielni bohaterowie na koniec otrzymają medale! Ta część bawi, również uczy, bo maluchy poznają nazwy przeróżnych morskich stworzeń. Czyta się ją doskonale.

W „Czerwonym Kapturku” nasz bohater, przebrany za tytułową postać, wybiera się autobusem w podróż, aby odwiedzić swoją ukochaną babcię. Nie obędzie się bez przygód!

Wisienką na torcie w całej kolekcji jest kolorowanka z naklejkami. Które dziecko nie lubi malować i naklejać? Pytanie retoryczne. W dodatku każda ilustracja ma krótki tekst, który przybliży maluchom, kim są dane postacie. Przyznać muszę, że na kolorowaniu bawiłam się doskonale!

Każda z tych książeczek nie tylko bawi, ale i uczy. Przeznaczone są dla młodszych dzieci, bo Ci starsi mogą być niezadowoleni z małej ilości tekstu. Co więcej, co jest niezmiernie ważne, poruszane są w nich trudne dla dzieci tematy, a chodzi mi tutaj o emocje. Chociaż nie jest łatwo wytłumaczyć maluczkim, o co z tym wszystkim chodzi, to w tych lekturach jest to zrobione w sposób nadzwyczaj prosty i przystępny. Akcja rozgrywa się głównie na ilustracjach, a słowa są tylko dodatkiem, bardziej wskazówką dla rodziców. Szata graficzna spodoba się fanom małego rekinka – jest kolorowo, pstrokato i ciekawie. Wszystkie książeczki to prawdziwa gratka dla fanów całej ekipy Baby Shark!


Autor: Smart Study

Tłumaczenie: Oliwia Rumus-Ziemic

Ilustrator: Pinkfong and Baby Shark

Tytuł: Myj łapki mały rekinie, Kolory w oceanie, Rekinia Policja, Czerwony Kapturek. Baby Shark. Moja pierwszy kolorowanka

Seria i nr tomu: Baby Shark

Wydawnictwo: Słowne

Wydanie: I

Data wydania: 20201-03-24

Kategoria: literatura dla dzieci

ISBN: 9788380538740

Liczba stron: 32

 

Ocena:


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Mała Księżniczka – Frances Hodgson Burnett

Mała Księżniczka – Frances Hodgson Burnett

Szkrabajekpaź 4, 2021

Wiele można powiedzieć o nieprawdopodobieństwie fabuły, o sentymentalizmie i karykaturze wiktoriańskiego systemu szkół z internatem, ale czyż czasem życie nie…

Psi Patrol. Magazyn

Psi Patrol. Magazyn

Szkrabajekpaź 25, 2021

Psi Patrol jest kreskówką, która od kilku lat podbija serca małych widzów. Grupa sympatycznych psiaków zawsze gotowych nieść pomoc tym,…

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Niezłe ziółka – Agnieszka Mielech

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Niezłe ziółka – Agnieszka Mielech

Szkrabajekpaź 22, 2021

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Niezłe ziółka – Agnieszka Mielech Dzieci są otwarte na świat, jeśli im na to pozwolimy.…

Dyskryminacja. Powiedz STOP!

Dyskryminacja. Powiedz STOP!

Szkrabajekpaź 21, 2021

Dyskryminacja. Powiedz STOP! Żyjemy w społeczeństwie rozwijającym się i wydaje się, że na ogół mamy wszystko, co potrzebne, by nie…

Zapowiedź: Po drugiej stronie stawu

Zapowiedź: Po drugiej stronie stawu

Kasiacze 26, 2023

Pewnego dnia Ernest D. postanawia zbadać głębokość stawu leżącego tuż za zwyczajnym domem, w którym jest odrobinę zbyt nudno. Po…