Emi i tajny klub super dziewczyn. Hej, w góry! -Agnieszka Mielech

Date
kwi, 26, 2022

Emi i tajny klub super dziewczyn. Hej, w góry! -Agnieszka Mielech

Pandemia po raz kolejny pokrzyżowała plany? Znowu siedzenie w domu, zdalne lekcje i nuda? Nic z tych rzeczy. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (i jednego super chłopaka) znowu wyrusza na podróż pełną przygód.

Kilka słów o fabule

Najnowsza, już trzynasta część historii o paczce przyjaciół, która nie ma zamiaru się nudzić. Tym razem, kiedy po raz kolejny szkoły przechodzą na tryb nauki zdalnej, główna bohaterka i jej ekipa, postanawiają wyłączyć komputery i wyruszyć na prawdziwą przygodę w góry. Nie obędzie się oczywiście bez pewnych komplikacji i ciekawych zwrotów akcji. Jednak Tajny Klub Superdziewczyn, ze wszystkim da sobie radę.

Moja opinia i przemyślenia

W najnowszej części przygód Emi i jej przyjaciół bardzo fajnym pomysłem było odwołanie się do współczesnej sytuacji epidemicznej. Siedzenie w domu i nauka zdalna nie służą zbyt dobrze rozwojowi dzieci. Niestety, na razie ta sytuacja na pewno nie ulegnie zmianie. Dlatego każdy z nas szuka jakiegoś przełamania tej nudnej i stresującej rutyny. Agnieszka Mielech postawiła ja najlepszą alternatywę – ucieczkę do miejsca, gdzie nie dogoni nas ani pandemia, ani technologia. Góry zawsze zachwycają swoimi niewzruszonością i surowością. Nic więc dziwnego, że każdy chce uciec w ich majestat.

Jak już wspominałam, zanim Emi i jej przyjaciele wyruszą w góry, czeka ich szereg przygotowań i nieoczekiwanych zadań. Wszystko to złoży się na bardzo wciągającą i pełną ciepła opowieść. Autorka w bardzo fajny sposób pokazuje, że w przyjaźni każdy jest tak samo ważny, a więź łącząca taką grupę pomaga przezwyciężyć każdą słabość.

Oczywiście w najnowszej części przygód Emi nie zabrakło też humoru i akcji na miarę prawdziwych superdziewczyn. W tym tomie znajdziemy również akcje ratunkowe z prawdziwego zdarzenia, bo przecież bezbronne owieczki same się nie uratują. Są też oczywiście przepisy, np. na zupę z robaków, która na pewno doda sił podczas wędrówki po górach. Co jeszcze można znaleźć w najnowszym tomie Emi i Tajnego klubu Superdziewczyn? Na pewno dużo pozytywnej energii.

Podsumowanie

Stosunkowo niedawno poznałam Stanisławę Emilię Gacek (czyli tytułową Emi), ale uważam, że jest to świetna seria, która sprawi radość nie tylko dzieciom, ale i rodzicom, którzy będą ją czytać. Najnowszy tom nie odbiega poziomem od pozostałych i jest po prostu stworzony do tego, by dawać radość i inspirację do działania. Bardzo polecam.

Karolina Kosek


Autor: Agnieszka Mielech
Ilustrator: Magdalena Babińska
Tytuł: Hej, w góry!
Seria i nr tomu: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn 13
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2021-11-10
Kategoria: książka dla dzieci
ISBN: 978-83-280-8729-3
Liczba stron: 176


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Szczypta magii – Michelle Harrison

Szczypta magii – Michelle Harrison

Szkrabajekgru 4, 2020

Szczypta magii – Michelle Harrison Nie jest tajemnicą, że nigdy nie wyrosłam z książek dla dzieci i młodzieży. Już jako…

Księżniczki gotują

Księżniczki gotują

Szkrabajekpaź 15, 2021

Księżniczki gotują Dzieci uwielbiają gotować. Ba! Często mają większą odwagę próbować nowych rzeczy niż dorośli. Fenomenalnie łączą smaki i faktury…

Nowości z serii Akademii Mądrego Dziecka

Nowości z serii Akademii Mądrego Dziecka

Kasiasty 13, 2022

AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA Akademia Mądrego Dziecka to opracowana przez polskich ekspertów nowoczesna seria edukacyjna wspierająca kompleksowy rozwój dzieci zarówno tych…

Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych – Michał Rusinek

Wihajster, czyli przewodnik po słowach pożyczonych – Michał Rusinek

Szkrabajekgru 7, 2020

Gdy przed kilku laty Michał Rusinek wydał swoje Wierszyki domowe, urzekał czytelników małych i dużych błyskotliwym poczuciem humoru. Opisując wierszem…

Pan Widmowej Wyspy – Brandon Mull

Pan Widmowej Wyspy – Brandon Mull

Szkrabajekwrz 12, 2022

Baśnie, bajki i legendy, co jest w nich takiego, że nawet dorośli czytelnicy chętnie po nie sięgają? Co przyciąga nas…