Basia I Franek – Zofia Stanceka

Basia I Franek – Zofia Stanceka

Tytuł: Basia, Franek i samochody

Tytuł: Basia, Franek i samochody

Autor: Zofia Stanecka

Ilustracje: Marianna Oklejak

Seria: Basia i Franek

Wydawnictwo: EGMONT POLSKA

Data wydania: 11.03.2020

Ocena: 8/10

Basia i Franek to seria książeczek dla młodszych czytelników. Basia, jako starsza siostra Franka, dużo się z nim bawi, pomaga mu poznać świat, uczy i trochę też droczy. Te opowiastki skierowane są głównie do młodszych czytelników, ale i starsi, którzy znają już Basię, polubią jej młodszego braciszka, Franka.

„Basia, Franek i samochody” to historyjka, w której bohaterowie bawią się różnymi samochodami. Karetką pogotowia, wozem strażackim, wozem policyjnym, wyścigówką i śmieciarką. Na ostatniej stronie dzieci znajdą zadanie na spostrzegawczość. Basia i Franek pokazują, jakie dźwięki wydaje dany pojazd oraz do czego służą i kto nimi jeździ. Ta opowiastka rozwija mowę (bo maluchy powtarzają wyrazy dźwiękonaśladowcze) oraz dowiadują się, jaką funkcję pełni dany pojazd. Dodatkowo, dzięki grubym stronom ta książka  jest odporna na zniszczenia i działanie małych rączek.

„Basia, Franek i Pielucha” to książeczka, którą czytamy codziennie i bardzo się cieszę, że do nas trafiła. W tej części bohaterka postanawia pomóc swojemu bratu się odpieluchować (zazdroszczę rodzicom, którzy nie mieli z tym problemu). Franek nie chcę nosić pieluchy, bo jest już dużym chłopcem. Po kilku pomyłkach w końcu mu się udaje i robi siku do toalety! Tutaj autorki zdecydowały się na prosty przekaz – mogą zdarzyć się pomyki, nie trzeba się nimi przejmować. Pielucha na noc to nie powód do wstydu i każde dziecko powinno to zrozumieć. Prosta treść, fenomenalny przekaz. Dzięki takiej formie dzieci zrozumieją, o co chodzi z załatwianiem się do toalety.

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu