Na jagody. Na tropie leśnych skarbów – Martyna Jelonek

Date
maj, 30, 2021

Na jagody. Na tropie leśnych skarbów – Martyna Jelonek

Znacie Trefliki? Ci sympatyczni bohaterowie popularnej animacji, opanowali również książeczki. W ofercie wydawnictwa Trefl znajdują się pozycje nie tylko dla starszaków, ale i dla maluchów. „Na jagody” to jedna z nich – pięknie wydana i w dodatku interaktywna! Idealna dla dzieci już po pierwszym roku życia, ale i starszaki nie będą się przy niej nudzić. Kto nie lubi pozycji, przy których można się aktywnie zaangażować w lekturę?

Bobaski i Miś Zdziś wybierają się na spacer do lasu. Muszą zabrać odpowiedni sprzęt, który przyda im się podczas zbierania jagód. Każda rozkładówka przedstawia czytelnikowi inną sytuację – raz Bobaski i Miś Zdziś gubią się nawzajem, a także i cały sprzęt. Na kolejnej, bohaterowie zbierają jagody do koszyczka. Dzieci, podczas lektury są zachwycone lekturą, a i dorośli mogą się przy niej świetnie bawić.

„Na Jagody” to rewelacyjna lektura. Krótki tekst opisują daną sytuację, a cała ilustracja przyciąga wzrok i skupia uwagę małego czytelnika. Maluchy bez problemu samodzielnie utrzymają książeczkę w rączkach. Jednak największą atrakcją tej pozycji jest to, że aktywnie włącza małych czytelników w lekturę. Jakie polecenia znajdziemy w książeczce? Maluchy będą musiały znaleźć, wskazać i nazwać rzeczy, które przydadzą się w lesie na spacerze. Na rozkładówce trzeba będzie wskazać wszystkie ptaki i wybrać największego. Przy pomocy rodziców, dzieci będą mogły poznać nowe nazwy ptaków, a trochę ich na ilustracji jest. Przy pomocy maluchów, bobaski i Mis Zdziś zbiorą jagody, policzą wiewiórki oraz posprzątają las. Wisienką na torcie jest wspólne pieczenie ciasta i sprzątanie kuchni.

Czego dziecko może nauczyć się podczas czytania książeczek? Maluchy poszerzą swoje słownictwo, poznając nowe nazwy ptaków. Opanują liczenie, a także dowiedzą się, dlaczego nie wolno śmiecić w lesie. Jeżeli chcecie, możecie wytłumaczyć dzieciom, dlaczego segregowanie odpadów jest pomocne i przydatne. Las w książeczce jest piękny, może i wy z dziećmi wybierzecie się na spacer w poszukiwaniu jagód?

„Na jagody” to jedna z ciekawych pozycji dla maluchów. Twarda oprawa, piękne i szczegółowe ilustracje, prosty tekst oraz zadania to składowe dobrej pozycji, która zaangażuje wasze pociechy i sprawi im wielką frajdę.


Autor: Martyna Jelonek
Ilustrator: Roksana Barwińska, (okładkowe Roksana Barwińska, Anna Teodorczyk, Iwona Murawska)
Tytuł: Na jagody. Na tropie leśnych skarbów
Wydawnictwo: Trefl
Wydanie: I
Data wydania: 2021-05-19
Kategoria: literatura dla dzieci, książka interaktywna 1+
ISBN: 9788394808389
Liczba stron: 14


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Kastor piecze

Kastor piecze

Kasiacze 21, 2023

Jak to jest upiec samodzielnie ciasto? Czy to trudne i wymaga wiele poświęceń? Nie! Przekonacie się o tym podczas lektury…

Cuda w lesie – Gabby Dawnay

Cuda w lesie – Gabby Dawnay

Martakwi 4, 2023

Sen to niesamowicie ważna sprawa. Wiadomo, że by się do niego przygotować, należy wykonać szereg zadań, które wyciszą nas po…

Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy – Robert Beatty

Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy – Robert Beatty

Szkrabajeklut 28, 2022

Willa, dziewczyna z Mrocznej Jamy – Robert Beatty Pamiętacie „Willę, dziewczynę z lasu”? Jeśli nie, to koniecznie przeczytajcie tę piękną…

Buzz Astral. Opowieść filmowa

Buzz Astral. Opowieść filmowa

Kasiasie 10, 2022

Buzz Astral dał się poznać dzięki animacji Toy Story, którą pokochały dzieci na całym świecie. Razem ze swoim przyjacielem kowbojem i całą gromadą…

Zapowiedź: Czas, czyli wszystko płynie

Zapowiedź: Czas, czyli wszystko płynie

Szkrabajekmaj 30, 2023

Co to jest czas? Dlaczego raz płynie szybciej, a raz wolniej? Kim są złodzieje czasu? Czy dzień i rok na…