Megazadania

Minecraft. Język angielski. Megazadania 7+, 8+, 9+

Date
mar, 30, 2023
Comments
Możliwość komentowania Minecraft. Język angielski. Megazadania 7+, 8+, 9+ została wyłączona

W dzisiejszych czasach nauka zdaje się przyjemnością. Dostępność materiałów ułatwiających naukę, różne jej formy i pomoce naukowe, które coraz częściej opierają się na postaciach z gier, bajek i książek. Już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że nawet najcięższy materiał szkolny traci swoją trudność, gdy możesz wykonywać go formie tego, co lubisz. Kolorowanki, pisanie liter z ulubioną postacią, a może i nauka języka? Tak, to wszystko jest, jak najbardziej możliwe i dostępne.

Mega zadania. Minecraft

W trakcie poszukiwań pomocy naukowych z języka angielskiego trafiliśmy na serię Mega zadania. Minecraft. Dla małego miłośnika gry książeczki z serii są strzałem w dziesiątkę. Nauka angielskiego sama w sobie może przysporzyć sporo kłopotów. Warto więc ułatwiać sobie trudy pracy i otaczać się tym, co przyjemne. To niezwykła forma, gdyż tu dziecko wyrusza w przygodę, podczas której szlifować będzie swoje umiejętności językowe. Wraz z Evą i Tomem podążać będziemy przez niesamowite krainy świata Minecraft. Badanie biomów i pomoc bohaterom w zadaniach, za które przyznane zostaną szmaragdy, które można będzie na coś wydać.

Język angielski. Poziom 7+

Nasza przygoda rozpoczyna się na poziomie 7+. To tu każdy 7-latek uczący się angielskiego będzie mógł przypomnieć sobie podstawy i utrwalić je w ciekawy sposób. Zaczniemy od poprawnej wymowy i pisowni poszczególnych dźwięków, na których zbudowany jest ów język. Różnorodne zadania nie pozwolą nam się nudzić. Zagadki, rozsypanki wyrazowe, krzyżówki i masa zdań gotowych do uzupełnienia. Dzieci nauczą się dni tygodnia, utworzą plan działania, poznają gramatykę i spory zakres słownictwa. Całość rozdzielona jest na kilka rozdziałów, które pomogą uporządkować nabytą wiedzę i zapamiętać takie tematy jak porównywanie, tworzenie zaprzeczeń oraz utrzymywanie porządku w zdaniu i używanie znaku zapytania.

Poziom 8+

Poznawanie nowych krain to pasja Evy, która i w tym zeszycie wraz z Tomem będzie towarzyszyć naszemu małemu odkrywcy. Skoro już znamy się z typem zadań, które prowadzą nas przez tę przygodę, to zwiększmy jej trudność. Wyższy poziom trudności zadań oznaczony jest serduszkiem. Podobnie jak w poprzednim zeszycie na początku zajmiemy się pisownią i wymową, a gdy przygoda zacznie nas wciągać pojawią się kolejne wyzwania. Budowanie różnych typów zdań, czasowniki, opisywanie czynności i rzeczy, pisanie wierszy i dokumentowanie faktów, tworzenie scenariuszy i wiele więcej. To wszystko w otoczeniu przeróżnych biomów i postaci ze świata Minecraft.

Poziom 9+

Wskakujemy na kolejny poziom a tu prawdziwa magia i trudy przygód na nieprzyjaznych biomach. Teraz adepci budowania domków z sześcianów pokuszą się o budowanie słów, przedrostków i przysłówków. Z łatwością napiszą rozbudowany tekst i podzielą go na akapity. Poznają siłę apostrofu. Teraz nie tylko będą w stanie opisać przedmioty, ale i bohaterów oraz miejsce akcji. Wciąż w formie zabawy i niesamowitej przygody na jak najwyższym poziomie.

Podsumowanie

Seria Mega zadania to lekka forma, prostota przekazu i dobra zabawa. Różnorodność i przygoda nie pozwalają wkraść się nudzie i zniechęceniu. Angielski nigdy nie był taki łatwy. Zadania podzielono na rozdziały. Każdy zakończony jest powtórką, a sama podróż przez biomy stanowi ciekawą formę motywacji do rozwiązywania problemów i nauki języka obcego oraz jego zagadnień. Dzieci w każdym wieku stykają się z Minecraftem, więc dla nich będzie to niesamowitą zabawą. Wszystko utrzymane jest w tematyce gier. Od treści zadań po szatę graficzną. Zeszytowa forma jest przyjemna w użytkowaniu i dość trwała. Wszystko jest czytelne, proste polecenia pomagają odnaleźć się na początku i nie rozpraszają na kolejnych poziomach. Muszę to przyznać, Minecraft Mega zadania to strzał w dziesiątkę. Czy to w warstwie językowej, czy tej czysto przygodowej. Po prostu nie można się oderwać.


Autor: Jon Goulding, Dan Whitehead

Tłumaczenie: Katarzyna Kochaniak, Maria Lekszycka-Petryszyn

Ilustrator: Mojang

Tytuł: Minecraft. Język angielski. Megazadania 7+, 8+, 9+

Tytuł oryginalny: Minecraft. English. Official Workbook

Seria i nr tomu:Minecraft. Język angielski/Książki Minecraft

Wydawnictwo: Harper Kids

Wydanie: pierwsze

Data wydania: 2023-03-08

Kategoria: Dziecko 7+, 8+, 9+

ISBN: 978-83-276-7155-4/ 978-83-276-7156-1/798-83-276-7157-8

Liczba stron: 64/64/80


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Jestem królewną – Katarzyna Strojny

Jestem królewną – Katarzyna Strojny

Michellemar 18, 2021

Jestem królewną – Katarzyna Strojny Co prawda jestem mamą dwóch chłopców, ale… Jeden z nich uparcie twierdzi, że jest królewną…

Zasypiamy bez mamy – Clara Mas Bassas

Zasypiamy bez mamy – Clara Mas Bassas

Vickylis 26, 2020

Zasypiamy bez mamy – Clara Mas Bassas Każde dziecko powinno mieć, nawet jeżeli nie pokój, to swój własny kącik zabaw.…

Moje ciało, Mój dzień, Emocje, Zwierzęta. Dlaczego warto czytać książeczki Montessori?

Moje ciało, Mój dzień, Emocje, Zwierzęta. Dlaczego warto czytać książeczki Montessori?

Kasialut 14, 2022

Moje ciało, Mój dzień, Emocje, Zwierzęta. Dlaczego warto czytać książeczki Montessori? Metoda wychowania dzieci według Marii Montessori jest bardzo ciekawa…

Hulajnoga. Pola i Piotruś – Camille Reid

Hulajnoga. Pola i Piotruś – Camille Reid

Kasiamaj 18, 2022

Przyjemna w dotyku okładka, sztywna, ale też mięciutka, łagodnie ugina się pod paluszkami dzieciaczków, więc nie ma obawy przed uszkodzeniem.…

Hit czy kit? Szkoła magicznych zwierząt – Margit Auer

Hit czy kit? Szkoła magicznych zwierząt – Margit Auer

Michellemar 22, 2021

Hit czy kit? Szkoła magicznych zwierząt – Margit Auer Z twórczością Margit Auer miałam już okazję obcować przy okazji poprzednich…