Szkrabajek poleca – Poznaję z Bingiem!

Date
kwi, 28, 2023
Comments
Możliwość komentowania Szkrabajek poleca – Poznaję z Bingiem! została wyłączona

“Poznaję z Bingiem” to zestaw czterech małych książeczek, zapakowanych w półotwarty kartonik: “Poznaję kształty”, “Poznaję kolory”, “Poznaję cyfry” i “Poznaję czynności”. To idealny prezent już dla najmłodszych dzieci, małe lekkie książeczki łatwo zmieszczą się do rączek. A przy okazji dziecko w towarzystwie rodzica będzie się uczyło nowych słów i ich znaczeń. Zestawienie wyrazów jest ciekawe, zwłaszcza czynności – nie są to typowe, które można znaleźć wszędzie, ale np. wiruję czy maszeruję. Zestaw ładnie prezentuje się, kiedy książeczki są do niego schowane (co jest kolejnym ćwiczeniem dla małych rączek). Ale, jak zauważyła moja córka, z tylnych okładek książek można ułożyć obrazek, to takie czteroczęściowe mini-puzzle, a zarazem kolejne ćwiczenie-zabawa dla dziecka, tym łatwiejsze, że nie trzeba ich dopasowywać do siebie idealnie.

Książeczki są kartonowe i wygląda na to, że dadzą radę przetrwać różne warunki, u nas są intensywnie testowane pod kątem odporności na ślinienie i gryzienie (ja nie wiem, czy to niekończące się ząbkowanie, czy mój prawie dwuletni syn tak bardzo lubi wszystko poznawać wszystkimi zmysłami). Obawiam się trochę o trwałość kartonika, w które książeczki można pakować, ale po dwóch tygodniach nie zauważyłam na nim uszkodzeń.

Bohaterem tych książeczek jest króliczek Bing i jego przyjaciele. Jeśli macie małe dzieci i nie znacie tej bajki, to naprawdę gratuluję. Ale jeśli szukacie czegoś, co spokojnie można włączyć małemu dziecku, będąc spokojnym o to, że zobaczy właściwie wzorce, to “Bing” jest odpowiednim wyborem. Poruszane są różne problemy dotyczące życia dzieci, czasem jak przeprosić, gdy zrobiło się coś złego, czasem, jak cierpliwie czekać.

A sam zestaw “Poznaję z Bingiem” sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży, bo nie zabiera dużo miejsca, a zapewni pożytecznie i przyjemnie spędzony czas z dzieckiem.

Jagoda Miśkiewicz-Kura

 

współpraca z wydawnictwem HarperCollins


Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Acamar
Tytuł: Bing. Poznaję z Bingiem. Moja pierwsza biblioteczka
Seria i nr tomu: Moja pierwsza biblioteczka, Książki Bing
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: 1
Data wydania: 2022-02-08
Kategoria: Maluch 0-2
ISBN: 978-83-276-6991-9
Liczba stron: 40


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie

Kasialis 13, 2021

Mam 3 latka. Disney. Historyjki w sam raz dla mnie Kto nie kocha bajek Disneya? Wychowałam się na nich, jeszcze…

Makaron. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

Makaron. Akademia mądrego dziecka. Wiem, co jem!

Martasty 22, 2023

Jedzenie jest jedną z pierwszych funkcji, jakie opanowuje człowiek. Podróż przez niezwykłe konsystencje, smaki i kolory jest jedną z najbarwniejszych…

Ciszka. Opowieść o uważności – Magdalena Subocz

Ciszka. Opowieść o uważności – Magdalena Subocz

Kasiamar 16, 2021

Ciszka. Opowieść o uważności – Magdalena Subocz „Ciszka” to książka, o której niezmiernie ciężko mi się wypowiedzieć. To opowieść przepełniona…

Jesienna nowość dla fanów Pucia.

Jesienna nowość dla fanów Pucia.

Kasiapaź 13, 2020

Jesień dla fanów Pucia i jego rodziny, jest  wtym roku bardzo owocna! Już 12 listopada (uwaga!, zapiszcie tę datę w…

Auta. Ulubione historie. Pixar

Auta. Ulubione historie. Pixar

Kasiacze 10, 2022

Może zaskoczy Was wiadomość, ale na pierwszej części Aut byłam w kinie z moim młodszym rodzeństwem. Przez lata ta historia…