Obowiązkowe wydarzenie dla fanów gier. Targi BookGame

Date
kwi, 27, 2023
Comments
Możliwość komentowania Obowiązkowe wydarzenie dla fanów gier. Targi BookGame została wyłączona

Takiego wydarzenia w Małopolsce jeszcze nie było! Ponad 60 wystawców z grami planszowymi, zabawkami edukacyjnymi i kreatywnymi, książkami i komiksami, premiery najbardziej oczekiwanych gier planszowych, spotkania z autorami i twórcami gier, Games Room o powierzchni 4 000 m2 z największą wypożyczalnią gier w Polsce, sesje RPG z Mistrzami Gry, ponad 30 turniejów z nagrodami, Dziecięca Strefa Warsztatowa, akcja Gra za Grę, planszówkowy speed dating, strefa prototypów, strefa szachowa, spotkania branżowe i szkolenia dla działów HR – to tylko kilka z atrakcji pierwszej edycji BookGame – imprezy organizowanej 12-14 maja w EXPO Kraków przez Targi w Krakowie.

Największa w Polsce przestrzeń do grania!

Targi w Krakowie wraz z Krakowskim Stowarzyszeniem Miłośników Gier Planszowych Gralicja i wypożyczalnią gier Dragonus w ramach BookGame przygotowują największą w Polsce przestrzeń do grania – Games Room o powierzchni 4000 m2, który pomieści 1200 graczy. W Games Roomie uczestnicy skorzystają z bezpłatnej Wypożyczani Gier, w której znajdą ponad 1000 gier planszowych oraz niedostępne w sprzedaży „białe kruki”: Boże Igrzysko, Kemet, Najeźdźcy z północy, Starcraft, Runewars, Szogun, Eufrat i Tygrys, Anachrony, Kupcy i korsarze, Pupile podziemi, Wiedźmin. Będzie można ponadto spróbować swoich sił, wybierając grę z „Gralicyjnej 20-tki” – bestsellerów targowych polecanych przez wydawców gier planszowych.

Moc atrakcji dla każdej grupy wiekowej!

Program BookGame został tak opracowany, aby każdy znalazł coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowane zostały: warsztaty tworzenia własnej gry planszowej i warsztaty budowania z klocków, strefa konstruktora i Kino Treflików, nauka sztuczek iluzjonistycznych, czytanie z Albikiem, strefa zabaw z CzuCzu, spotkania z Kicią Kocią, nauka gry w szachy, warcaby i szachy plenerowe, escape room, strefa VR. Wśród organizowanych turniejów gier planszowych znajdą się również eliminacyjne do Mistrzostw Polski w Carcassone, Puerto Rico, Neuroshima HEX, Catan i Rummikub. Szeroki wybór atrakcji czeka także dla nieco starszych uczestników wydarzenia. Organizatorzy zapraszają młodzież i dorosłych na malowanie figurek do gry Warhammer 40 000 z Vanaheim, sesje gier fabularnych RPG z udziałem Mistrzów Gry, m.in. Zew Cthulhu – rozgrywkę poprowadzi laureat Nagrody Nike Radek Rak! oraz Alien, Mothership, Dungeos and Dragons. Na uczestników czekać będą również sesje gier paragrafowych, m.in. „Dziady, cześć V. Dziady, które nie spieprzają”, którą poprowadzi Mikołaj Kołyszko. Liczne niespodzianki przygotowane zostały dla szachistów. Odwiedzający będą mogli wziąć udział m.in. w szachach plenerowych XXL na planszy 9m2, turnieju szachowym „Człowiek vs Komputer” przy użyciu komputerów szachowych, zmierzenia się z Maciejem Koziejem, Mistrzem Świata Amatorów w szachach, czy zgrania z szachowym komputerem DGT Centaur. Już dziś organizatorzy zapraszają na Planszówkowy speed dating oraz do udziału w akcji Gra za Grę, której celem jest zbiórka gier planszowych dla małopolskich bibliotek. To nie wszystko! Speedcube przygotował szereg atrakcji dla wielbicieli kostki Rubika, wśród nich m.in. wspólne układanie największej Kostki Rubika, turniej kostkowy, układanie setek Kostek Rubika w jeden obraz – mozaikę, SpeedStacking oraz liczne konkursy. Udział w BookGame będzie również okazją do spotkania z Dżodżo –  byłym operatorem EKIPY, uczestnikiem programu „Mam talent!”

Spotkania z autorami książek i twórcami gier

Udział w BookGame będzie fantastyczną okazją do spotkania, porozmawiania a może i zagrania z autorami książek oraz autorami gier. Udział w wydarzeniu potwierdził m.in. Ignacy Trzewiczek – twórca planszówek, wydawca, popularyzator gier, któremu największe sukcesy przyniosły gry Robinson Crusoe oraz Detektyw. Opowie o fenomenie popularności gier planszowych i najważniejszych tytułach, które sprawiły, iż granie w planszówki stało się modne na całym świecie.
Podczas spotkania Krocząc między światami. Przenikanie literatury i gier organizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe słuchacze poznają konkretne przykłady na to, jak dalece literatura przeniknęła do gier, a także jak wpłynęła na rozwój tej formy rozrywki. Gośćmi dyskusji będą: Mikołaj Kołyszko, Anna Mazur, Radek Rak, Adam Wieczorek.
Szachistów z pewnością zainteresuje rozmowa pt. Literatura kontra rzeczywistość – gambit Królowej z Kamilą Kałużną-Turczą, Prezes Małopolskiego Związku Szachowskiego.

Rozrywka i edukacja

– Podczas wydarzeń organizowanych przez Targi w Krakowie duży nacisk kładziemy na edukację, dlatego w ramach BookGame przygotowaliśmy specjalny program branżowy dotyczący grywalizacji i wykorzystania gier planszowych w szkole, bibliotece i firmie. Zapraszamy bibliotekarzy, pedagogów, terapeutów i rodziców – zapowiada Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.
Podczas BookGame odbędą się również warsztaty dla pracowników działów kadr i HR. Eksperci opowiedzą m.in. o tym, jak przez grywalizację wzmocnić motywację wewnętrzną pracowników oraz jak wykorzystać gry planszowe do budowy i integracji zespołu.

BookGame Award 2023

W ramach wydarzenia organizowany jest konkurs BookGame Award 2023 – plebiscyt na najlepszą grę planszową. Jego celem jest wyróżnienie i nagrodzenie najciekawszych gier planszowych wydanych po polsku, które ukazały się w ubiegłym roku. Jury, w skład którego wchodzą specjaliści związani z branżą gier planszowych, dokona oceny w 5 kategoriach: gra dla dzieci do 6 roku życia, gra rodzinna, gra imprezowa, gra zaawansowana, gra logiczna. Dodatkowo przyznana zostanie nagroda publiczności.

– Trudno wymienić wszystkie atrakcje z trzydniowego programu, dlatego zachęcam do odwiedzenia strony wydarzenia bookgamekrakow.pl Mogę jednak zapewnić, że przed nami trzy dni pełne emocji, przygód, nowych znajomości, zabawy i uśmiechu. Jako organizatorzy czujemy podekscytowanie i cieszymy się, że już niebawem powitamy graczy w EXPO Kraków – dodaje Grażyna Grabowska.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Narodowe Centrum Kultury, Biblioteka Narodowa.

Bilety dostępne są na stronie https://bookgame.exposupport.pl/shop

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Bajka o lęku – Agnieszka Jucewicz

Bajka o lęku – Agnieszka Jucewicz

Szkrabajeksty 7, 2023

Książki dla dzieci zawsze urzekają mnie prostotą z jaką autorzy poruszają ciężkie tematy. W przypadku “Bajki o lęku” Agnieszki Jucewicz…

Pies Kolumba – Piotr Rowicki

Pies Kolumba – Piotr Rowicki

Bujaczeksie 30, 2021

Pies Kolumba – Piotr Rowicki Żeby poznać historię, trzeba ją przeżyć. Żeby przeżyć, trzeba do niej wejść. Żeby wejść, trzeba…

Gucio nie może się skupić – Aurelie Chien Chow Chine

Gucio nie może się skupić – Aurelie Chien Chow Chine

Kasialut 26, 2021

Gucio nie może się skupić – Aurelie Chien Chow Chine Małym dzieciom trudno jest oswoić emocje. Dopiero je poznają, uczą…

Pan Pies i wyskoki foki Ben Fogle

Pan Pies i wyskoki foki Ben Fogle

Bujaczekmaj 30, 2023

Kto mówił, że do przeżywania przygód może ciągnąć tylko ludzi? Przecież zwierzęta również myślą i czują, dlatego też mogą chcieć…

Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół – Ralf Butschkow

Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół – Ralf Butschkow

Kasiamar 21, 2021

Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół – Ralf Butschkow „Mądra Mysz. Ciekawe zawody moich przyjaciół” od wydawnictwa Media Rodzina to…