Kiedy bociany wróciły do domu

Date
kwi, 27, 2023
Comments
Możliwość komentowania Kiedy bociany wróciły do domu została wyłączona

Bociany na zawsze zapisały się już w naszej kulturze i krajobrazie. Są jednym z ze zwiastunów wiosny i jesieni. Z utęsknieniem wypatrujemy ich powrotu, fascynuje nas ich przywiązanie. Coraz częściej możemy znaleźć transmisje z kamer, które na bieżąco rejestrują zachowania tych majestatycznych ptaków. Jednak ich populacja bardzo spada. I chociaż kiedyś nasz kraj był w czołówce rankingu, to niestety, co potwierdzają ornitolodzy, populacja bocianów znacząco się zmniejszyła.

Kilka słów o fabule

A co gdyby te ptaki nigdy nie wracały do domu?

Beanie kocha ptaki! Obserwuje ich zwyczaje, podgląda i cieszy się, kiedy zauważy coś nowego. Pewnego dnia nasza bohaterka odkrywa, że w jej wiosce żyły kiedyś piękne bociany białe, niestety, przez działania ludzi, nie wracają już w to miejsce. Beanie zrobi wszystko, aby te majestatyczne ptaki znowu zamieszkały w jej wiosce. Razem z przyjaciółmi opracowuje pewien plan, ale czy jej się powiedzie?

Walka o bociany

Historia Beanie jest bardzo ciekawie napisana. Wszystkie dzieci, które kochają przyrodę, całą florę i faunę, będą nią zachwycone. Dodatkowo autorka wspomina w niej w Polskę! W jaki sposób? Musicie przeczytać, aby się przekonać. Książka napisana jest przyjemnie, a pozytywny odbiór tekstu jest również zasługą tłumaczki Marii Mazurowskiej. Przyznam, że wydawnictwo idealnie wybrało czas na premierę książki – wiosna jest w rozkwicie, a bociany wrócił do swoich gniazd. Ta książka pozwoli zainteresować dzieci tym tematem oraz skłonić do obserwacji tych majestatycznych ptaków.

Czy wiecie, że książka „Kiedy bociany wróciły do domu?” została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami? Autorka wszystko tłumaczy na ostatnich stronach, opowiadając całą historię odbudowywania populacji bociana białego w swoich rodzinnych stronach. Determinacja oraz zainteresowanie tematem jest bardzo zaraźliwe i pobudza wyobraźnię. Ja sama z chęcią oglądałam film, do którego link znajduje się na ostatnich stronach książki.

Podsumowanie

„Kiedy bociany wróciły do domu?” to bardzo wartościowa i pięknie wydana pozycja, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce. Na uwagę zasługuje zarówno treść, jak i ilustracje, które pięknie dopełniają całą historię. Wydawnictwo zdecydowało się na użycie ekologicznego papieru, co również jest wielkim plusem. Mam nadzieję, że skusicie się na tę historię, ponieważ będziecie mogli przeżyć niesamowitą przygodę.

 

Książkę “Kiedy bociany wróciły do domu” znajdziecie na stronie księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl

Inne fascynujące książki dla dzieci znajdziecie tutaj


Autor: Isabella Tree
Tłumaczenie: Maria Mazurowska
Ilustrator: Alexandra Finkeldey
Tytuł: Kiedy bociany wróciły do domu?
Tytuł oryginalny: When the Storks Came Home
Wydawnictwo: Świetliki
Wydanie: I
Data wydania: 2023-01-01
Kategoria: literatura dziecięca
ISBN: 9788383213163
Liczba stron: 32


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Maja i Minizaury – Kajetan Wykurz

Maja i Minizaury – Kajetan Wykurz

Szkrabajeksty 1, 2021

Maja i Minizaury – Kajetan Wykurz Gdzieś w kosmosie znajduje się planeta, na której żyją miniaturowe dinozaury, są mniejsze od…

Bestia powraca! Magiczna 7. Tom 3

Bestia powraca! Magiczna 7. Tom 3

Martasty 16, 2023

Odnalezienie przyjaciół w ogromnej grupie jest ciężkim zadaniem. Szczególnie gdy nie jesteśmy jak inni. Żaden stan nie trwa wiecznie, nawet…

3 bajeczki przed snem. My Little Pony

3 bajeczki przed snem. My Little Pony

Kasialut 5, 2023

„3 bajeczki przed snem”, to seria, którą uwielbia zarówno moja córka (prawie 5 lat), jak i ja. Córce podobają się…

Odwiedź zakazane miejsca na świecie

Odwiedź zakazane miejsca na świecie

Kasialip 19, 2021

A gdyby ktoś ci powiedział, że możesz polecieć magicznym dywanem do zakazanych miejsc na świecie? Wskakuj, ruszamy! Co upiornego jest…

Smopsy – Justyna Bednarek

Smopsy – Justyna Bednarek

Kasiakwi 22, 2022

Smoki są wspaniałe! Są wdzięczne, majestatyczne, sieją grozę, ale mogą być kochane, miłe. Właśnie takie są te, które spotkacie w…