Rakieta startuje

Akademia Mądrego Dziecka. Zabawy z dźwiękiem: Rakieta startuje / Leniwcu, pospiesz się!

Date
kwi, 05, 2023
Comments
Możliwość komentowania Akademia Mądrego Dziecka. Zabawy z dźwiękiem: Rakieta startuje / Leniwcu, pospiesz się! została wyłączona

Jeśli myślimy o rozwoju dziecka, to zawsze w rozważaniach pojawiają się zmysły. To ważne, by każdego dnia rozwijać ten obszar dziecięcego życia. Tylko jak się do tego zabrać właściwie? Z pomocą zawsze przyjdą książki, a te polecane przez inne mamy okazują się strzałem w dziesiątkę. Tak pewnie trafiliście na publikacje z serii Akademia mądrego dziecka, które jak nic innego stworzone są, by zadbać o wszystkie dziecięce zmysły. Każda książeczka ćwiczy wzrok i dotyk, a co ze słuchem? Owszem, gdy rodzic czyta swoim pociechom i ten zmysł zaczyna się rozwijać, a umiejętności poznawcze dziecka wzrastać. Zabawy z dźwiękiem, czyli nowa seria w stajni Harper Kids sprawi, że zwykłe czytanie zamieni się w niesamowitą przygodę.

Zabawy z dźwiękiem

To seria książeczek, które zawierają w sobie sygnały dźwiękowe będące uzupełnieniem przytaczanej historii. Dzięki temu zabiegowi nawet nieczytające maluchy mogą stać się częścią opowieści. Wyraziste dźwięki wydobywają się po naciśnięciu kolorowych przycisków, które znajdziemy u dołu książeczki, jak również w tekście, To właśnie dzięki tym drugim maluchy będą wiedziały, kiedy dany głos będzie potrzebny. To prosta i zaskakująco zabawna forma, którą pokochacie razem ze swoją pociechą.

Rakieta startuje!

Któż nie chciałby znaleźć się w kosmosie i być przy starcie rakiety. Bycie astronautą to niesamowita sprawa. Rakieta startuje! zabiera nas na poszukiwania księżyca. W tej podróży dzieciom towarzyszyć będzie czerwony ufoludek, który pokaże im drogę. Emocje udzielą się naszym pociechom za sprawą dźwięku oraz ilustracji, które są niezwykle przyjazne i kolorowe. Każda strona okraszona jest niewielką ilością tekstu i pokazuje podróż w kosmos. Twarda oprawa i równie mocne strony są idealnie dostosowane do małych rączek i zapewniają długie godziny zabaw z daną opowieścią. Zabawy z dźwiękiem, słowem i obrazem to wspaniała mieszanka edukacyjna wspomagająca rozwój dzieci.

Leniwcu, pospiesz się!

Mały leniwiec wraca właśnie do domu swoim czerwonym autkiem. Jak na jego możliwości przystało, jedzie bardzo wolno. Na swojej drodze wciąż napotyka zwierzęta w przeróżnych pojazdach, które go pospieszają, gdyż gdzieś się spieszą. Żółta koparka, niebieska lokomotywa i nawet czerwony wóz strażacki, dziś nikt nie może się spóźnić. Gdzie wszyscy poza leniwcem tak pędzą? Tego dowiecie się, śledząc leniwca w jego autku i ucząc się dźwięków poszczególnych pojazdów. Podobnie jak w Rakieta startuje, przyciski z dźwiękami są na dolnej krawędzi i oznaczone są kolorowymi kółkami, które można również znaleźć w tekście. Twarda oprawa to podstawa książeczek dla najmłodszych, nie inaczej jest tutaj.

Podsumowanie

Seria Zabawy z dźwiękiem zachwycają chwytliwymi historyjkami, prostotą tekstu i barwnymi ilustracjami. Postaci są niezwykle przyjazne i kolorowe, a ich przygody wciągają dzięki interakcji dźwiękowej. To ciekawa alternatywa zarówno dla pierwszych prób czytelniczych, jak i czytaniem przez rodzica. Duża rozpiętość tematów pozwoli odnaleźć wam historie, które przypasują waszym pociechom. Mali astronauci, miłośnicy pojazdów wszelakich, chętni na pirackie przyjęcie, a może ci kochający zwierzęta. Każdy odnajdzie coś dla siebie i zatopi się w niesamowitej przygodzie. Rodzice zadbają o rozwój swoich dzieci, zasiewając w nich radość poznawania nowych dźwięków i historii. To wspaniała forma, którą polecamy każdemu.


Autor: Nick Ackland

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Ilustrator: Louise Anglicas

Tytuł: Rakieta startuje/ Leniwcu, pospiesz się!

Tytuł oryginalny: Blast off!/Hurry up, Sloth

Seria i nr tomu: Akademia Mądrego Dziecka. Zabawy z dźwiękiem

Wydawnictwo: HarperKids

Wydanie: pierwszy

Data wydania: 2023-03-22

Kategoria: Przedszkolak 3+

ISBN: 978-83-276-7324-4/978-83-276-7321-3

Liczba stron: 10/10


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Related Posts


Przeczytaj również

Akcja charytatywna i książka-cegiełka “O, choroba” – Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera

Akcja charytatywna i książka-cegiełka “O, choroba” – Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera

Kasiawrz 16, 2021

Rusza wspólna akcja Wydawnictwa Agora i Fundacji Iskierka w ramach której już wkrótce ukaże się niezwykła książka dla dzieci. Stworzona…

To Twój dom Tosiu – Linda Chapman

To Twój dom Tosiu – Linda Chapman

Szkrabajekkwi 14, 2021

To Twój dom Tosiu – Linda Chapman Książki o ratowaniu małych zwierzątek, takie jak „To twój dom, Tosiu”, w jakiś…

Małe Licho i Babsie Sprawki – Marta Kisiel

Małe Licho i Babsie Sprawki – Marta Kisiel

Szkrabajekpaź 18, 2021

Małe Licho i Babsie Sprawki – Marta Kisiel Bożek idzie do czwartej klasy. Czekają na niego nowe przedmioty i nowi…

Dwie nowe straaaszne premiery Dwukropka!

Dwie nowe straaaszne premiery Dwukropka!

Kasiapaź 25, 2021

Guśka, Ptyś i Leonek spędzają wakacje u ciotki w Bolesławcu. Ciotka z racji wieku (około trzydziestu lat) zaczyna cierpieć na…

Na placu budowy dzień robót drogowych

Na placu budowy dzień robót drogowych

Kasiapaź 28, 2022

Seria o maszynach biję furorę wśród najmłodszych czytelników. To książeczki na dobranoc, które wciąż zyskują nowych fanów. Ja sama je…