Polowanie na potwory. Misja na wyspie potworów

Date
lut, 20, 2023
Comments
Możliwość komentowania Polowanie na potwory. Misja na wyspie potworów została wyłączona

Seria Poradnik dla babysitterek powiększyła się o kolejny tom – trzeci Polowanie na potwory. Misja na wypie potworów. Ponownie potkam się z Kelly Ferguson, walczącą z potworami i opiekującą się dziećmi. Czy te dwa zajęcia można bezproblemowo połączyć?

Kilka słów o fabule

Kelly Ferguson musi ponownie stawić czoła potworom i niebezpieczeństwom. Jakim? Na Wyspie Potworów znajduje się wielkie zagrożenie dla dzieci. Rządzi tam najstraszniejszy z Boboludzi – Baron von Eienvult. Zmienia on porwane dzieci w potwory. Przez naszą bohaterką stoi wielkie zadanie – muszą uratować porwane maluchy i zrobić wszystko, aby przemienić je z powrotem w ludzi.

Niezapomniana i potworna przygoda!

Uwielbiam serię Poradnik dla babysitterek. Świetnie się przy niej bawię i wiem, dlaczego te opowieści cieszą się taką popularnością wśród młodych czytelników. Polowanie na potwory. Misja na wyspie potworów to książka pełna akcji i przygód. Niemal od pierwszej strony autor rzuca swoich czytelników w wir przygód. Problemy, jakie napotykają bohaterowie na swojej drodze, przerastają ich oczekiwania, ale radzą sobie ze wszystkimi bardzo dobrze. Kelly i jej drużyna łączą swoje siły, aby pokonać potwory. Przyznam, że Misja na wyspie potworów to historia, którą pochłonęłam w jeden wieczór, rewelacyjnie się przy ty bawiąc!

Książka skierowana jest do czytelników powyżej dziesiątego roku życia, ale wszyscy, którzy uwielbiają przygody i lekki dreszczyk niepokoju będą się przy niej rewelacyjnie bawić. Całą opowieść czyta się bardzo dobrze, ponieważ napisana jest lekko, z polotem, a Joe Ballarini umie zakończyć rozdział tak, aby natychmiast zacząć kolejny (o odłożeniu lektury na później nie ma mowy!).

Na zakończenie

Czytałam poprzednie części serii Poradnik dla babysitterek i po dobrym pierwszym, jeszcze lepszym drugim obawiałam się, że trzeci tom będzie gorszy. Wydawało się, że autor niczym nie może mnie już zaskoczyć, wykorzystał wszystkie haczki i suspens (dostosowany dla dzieci) i w Misji na wyspie potworów nie będzie nic odkrywczego. Bardzo się myliłam, a dodać muszę, że mam za sobą wiele przeczytanych książek, więc już ogrom motywów czy emocji przerobiłam. Jednak Ballarini umie zaskoczyć dorosłego czytelnika, a tym bardziej młodego, który dopiero zaczyna poznawać książki.

Misja na wyspie potworów to świetna lektura, przy której można się doskonale bawić. Zaznaczę jednak, że najpierw musicie sięgnąć po poprzednie części, ponieważ autor rozwija akcje, wprowadza nowych bohaterów, a także pokazuje, że tych, których już znamy, dojrzewają.

Książkę “Polowanie na potwory. Misja na wyspie potworów” znajdziecie na stronie księgarni TaniaKsiążka.pl

Na stronie księgarni znajdziecie inne ciekawe powieści dla młodych czytelników


Autor: Joe Ballarini
Tłumaczenie: Ryszard Oślizło
Tytuł: Misja na Wyspie Potworów. Poradnik łowczyni potworów
Tytuł oryginalny: A Babysitter’s Guide to Monster Hunting #3: Mission to Monster Island
Seria i nr tomu: Poradnik dla babysitterek III
Wydawnictwo: Young
Wydanie: I
Data wydania: 2023-01-18
Kategoria: literatura młodzieżowa
ISBN:9788383211633
Liczba stron: 288


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Akademia Kici Koci – Anita Głowińska

Akademia Kici Koci – Anita Głowińska

Szkrabajeklis 10, 2020

Akademia Kici Koci – Anita Głowińska   Uczę się angielskiego z Kicią Kocią i Nunusiem. Czy może być lepszy sposób,…

Operacja Tajemnica Zaku

Operacja Tajemnica Zaku

Kasiamaj 12, 2023

Tiril i Oliver znów na tropie zagadki. Oczywiście towarzyszy im też Otto, a cała akcja rozgrywa się w starym zamczysku.…

300 książek o polityce dla bibliotek!

300 książek o polityce dla bibliotek!

Kasiawrz 27, 2023

300 książek o polityce dla młodych czytelników dla 150 bibliotek w prezencie od Wydawnictwa Insignis. I kto tu rządzi? to…

dummy-img

BOBAS ODKRYWA NAUKĘ – Fizyka kwantowa, Grawitacja, Energia odnawialna, Termodynamika

Kasiakwi 8, 2020

Jestem rodzicem, który uważa, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, a czym skorupka za młodu nasiąknie, to zaowocuje w…

Leon i Lena poznają samochody – Antii Nikunen

Leon i Lena poznają samochody – Antii Nikunen

Kasiamar 10, 2021

Leon i Lena poznają samochody – Antii Nikunen Wasze dzieci uwielbiają samochody? Są małymi fanami motoryzacji, intrygują ich przekładki, nakładki,…