Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę

Date
gru, 16, 2021

O poprzedniej części mogliście już przeczytać – bardzo mi się spodobała I z wielkim zaintrygowaniem przystąpiłam do lektury części drugiej, która klimatem wpasowuje się w zbliżające się święta.

Przed naszymi bohaterkami stoi wielkie i ważne zadanie – muszą wcześnie rano wstać, aby zawieźć choinkę na plac do miasta. Sama droga jest dla ciężarówki i koparki wielką przygodą, a samo załadowanie choinki zaskakuje i wydaje się niemal niewykonalne. Na swojej drodze przyjaciółki spotkają helikopter, pług, traktor i tira. Niektórym z tych pojazdów ciężarówka i przyczepka będą musiały pomóc.

Cudowna jest szata graficzna tej części. Urocza, miła dla oka i taka świąteczna, Ilustracje zachęcają do lektury, a ciepłe barwy, delikatne kontury i piękne barwy tylko uatrakcyjniają czytany tekst. Wszystkie strony są twarde, tekturowe, dzięki czemu książeczka odporna jest na przypadkowe zniszczenia, które mogą spowodować małe rączki czy ząbki. Wielkim plusem są zaokrąglone brzegi, które chronią przed zranieniem i zacięciem. Maluchy mogą same przewracać strony książeczki i podziwiać ilustrację.

Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę to nie tylko wspaniała i pełna emocji lektura, ale również świetna pomoc logopedyczna. Autorka w tekście zawarła wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych, które nie tylko opisują drogę tytułowych pojazdów, ale również pomagają najmłodszym czytelnikom ćwiczyć aparat mowy. Gdy rodzice lub opiekunowie czytają tekst, niektóre zwroty powtarzają się bardzo często, dzięki czemu dzieci z ciekawością śledzą wydarzenia, ale są zachwycone i po pewnym czasie zaczynają powtarzać niektóre dźwięki.

Nie sposób nie wspomnieć o tym cudownym świątecznym klimacie, który czuć w tej książce od pierwszej do ostatniej strony, a przyczyniają się do tego nie tylko ilustracje, ale i fabuła. Na pewno nie tylko dzieci, które znajdują się w grupie docelowej, będą tą historyjką zachwyceni.


 

Autor:Anastazja Orłowa

Tłumaczenie: Agnieszka Sowińska

Ilustrator: Olga Demidova

Tytuł: Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę

Seria i nr tomu: Ciężarówka i przyczepka II

Wydawnictwo: Dwukropek

Wydanie: I

Data wydania: 2021-12-01

Kategoria: literatura dziecięca 1+

ISBN: 978-83-8141-403-6

Liczba stron: 30


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Świąteczne zapowiedzi – na co warto czekać?

Świąteczne zapowiedzi – na co warto czekać?

Szkrabajekpaź 14, 2020

Święta to magiczny czas dla każdego i… warto sobie umilić oczekiwanie na gwiazdkę klimatycznymi książeczkami. Co prawda, jest dopiero połowa…

Wydmy gwiaździste. Explorer Academy – Trudi Trueit

Wydmy gwiaździste. Explorer Academy – Trudi Trueit

Kasiapaź 11, 2020

Wydmy gwiaździste po raz czwarty przenoszą nas do niesamowitej, jedynej w swoim rodzaju szkoły, Akademii Odkrywców. Jest to elitarna placówka,…

Nierozłączki. Skazane na balet – Annie Barrows

Nierozłączki. Skazane na balet – Annie Barrows

Szkrabajeklis 24, 2020

Nierozłączki. Skazane na balet – Annie Barrows   Giselle wydaje się na tyle fascynująca, że Lilka i Pestka muszą, ale…

Zielona łódź podwodna Przedziadka – Paul McCartney

Zielona łódź podwodna Przedziadka – Paul McCartney

Kasiapaź 26, 2021

Zielona łódź podwodna przedziadka – Paul McCartney Jeżeli kochacie nieszablonowe książki, pełne przygód i emocji, to “Zielona łódź podwodna Przedziadka”…

W cieniu drzew. Jesień pana Zrzędka-Dav

W cieniu drzew. Jesień pana Zrzędka-Dav

Martamar 11, 2022

Jesień to przepiękna pora roku. Wszystko zmienia barwy i świat staje się bardziej kolorowy. Dla ludzi to czas, gdy muszą…