Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę

Date
gru, 16, 2021

O poprzedniej części mogliście już przeczytać – bardzo mi się spodobała I z wielkim zaintrygowaniem przystąpiłam do lektury części drugiej, która klimatem wpasowuje się w zbliżające się święta.

Przed naszymi bohaterkami stoi wielkie i ważne zadanie – muszą wcześnie rano wstać, aby zawieźć choinkę na plac do miasta. Sama droga jest dla ciężarówki i koparki wielką przygodą, a samo załadowanie choinki zaskakuje i wydaje się niemal niewykonalne. Na swojej drodze przyjaciółki spotkają helikopter, pług, traktor i tira. Niektórym z tych pojazdów ciężarówka i przyczepka będą musiały pomóc.

Cudowna jest szata graficzna tej części. Urocza, miła dla oka i taka świąteczna, Ilustracje zachęcają do lektury, a ciepłe barwy, delikatne kontury i piękne barwy tylko uatrakcyjniają czytany tekst. Wszystkie strony są twarde, tekturowe, dzięki czemu książeczka odporna jest na przypadkowe zniszczenia, które mogą spowodować małe rączki czy ząbki. Wielkim plusem są zaokrąglone brzegi, które chronią przed zranieniem i zacięciem. Maluchy mogą same przewracać strony książeczki i podziwiać ilustrację.

Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę to nie tylko wspaniała i pełna emocji lektura, ale również świetna pomoc logopedyczna. Autorka w tekście zawarła wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych, które nie tylko opisują drogę tytułowych pojazdów, ale również pomagają najmłodszym czytelnikom ćwiczyć aparat mowy. Gdy rodzice lub opiekunowie czytają tekst, niektóre zwroty powtarzają się bardzo często, dzięki czemu dzieci z ciekawością śledzą wydarzenia, ale są zachwycone i po pewnym czasie zaczynają powtarzać niektóre dźwięki.

Nie sposób nie wspomnieć o tym cudownym świątecznym klimacie, który czuć w tej książce od pierwszej do ostatniej strony, a przyczyniają się do tego nie tylko ilustracje, ale i fabuła. Na pewno nie tylko dzieci, które znajdują się w grupie docelowej, będą tą historyjką zachwyceni.


 

Autor:Anastazja Orłowa

Tłumaczenie: Agnieszka Sowińska

Ilustrator: Olga Demidova

Tytuł: Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę

Seria i nr tomu: Ciężarówka i przyczepka II

Wydawnictwo: Dwukropek

Wydanie: I

Data wydania: 2021-12-01

Kategoria: literatura dziecięca 1+

ISBN: 978-83-8141-403-6

Liczba stron: 30


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Jak policzyć do jednego?

Jak policzyć do jednego?

Kasiamar 22, 2023

Jak policzyć do jednego? Odpowiedź wydaje się bardzo prosta, ale czy na pewno? Ta lektura pokaże Wam, że to wcale…

Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów – Joris Chamblain, Aurelie Neyret

Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów – Joris Chamblain, Aurelie Neyret

Szkrabajekgru 12, 2020

Pamiętniki Wisienki. Ostatni z pięciu skarbów – Joris Chamblain, Aurelie Neyret Zbliża się Boże Narodzenie. Wisienka, bohaterka serii komiksów, choć…

Spider-Man. Kolekcja Opowieści Disney .

Spider-Man. Kolekcja Opowieści Disney .

Kasiapaź 20, 2021

Spider-Man. Kolekcja Opowieści Disney . Podejrzewam, że większość chłopców (a także i dziewczynek) w pewnym wieku, zaczyna przeżywać fascynację superbohaterami.…

Ulubieni bohaterowie z dzieciństwa – subiektywne zestawienie

Ulubieni bohaterowie z dzieciństwa – subiektywne zestawienie

Szkrabajekwrz 28, 2020

Dzieciństwo po latach staje się taką szkatułką pełną wspomnień, marzeń na różnych etapach niespełnienia, doświadczeń, zaskoczeń i odkryć. Jest zamieszkała…

Nie bój się dziadku – Paweł Pawlak

Nie bój się dziadku – Paweł Pawlak

Kasialut 17, 2021

Strach to nie jest uczucie, którego powinniśmy się wstydzić. Każdy z nas czasami się boi – zarówno ci mali, jak…