Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę

Date
gru, 16, 2021

O poprzedniej części mogliście już przeczytać – bardzo mi się spodobała I z wielkim zaintrygowaniem przystąpiłam do lektury części drugiej, która klimatem wpasowuje się w zbliżające się święta.

Przed naszymi bohaterkami stoi wielkie i ważne zadanie – muszą wcześnie rano wstać, aby zawieźć choinkę na plac do miasta. Sama droga jest dla ciężarówki i koparki wielką przygodą, a samo załadowanie choinki zaskakuje i wydaje się niemal niewykonalne. Na swojej drodze przyjaciółki spotkają helikopter, pług, traktor i tira. Niektórym z tych pojazdów ciężarówka i przyczepka będą musiały pomóc.

Cudowna jest szata graficzna tej części. Urocza, miła dla oka i taka świąteczna, Ilustracje zachęcają do lektury, a ciepłe barwy, delikatne kontury i piękne barwy tylko uatrakcyjniają czytany tekst. Wszystkie strony są twarde, tekturowe, dzięki czemu książeczka odporna jest na przypadkowe zniszczenia, które mogą spowodować małe rączki czy ząbki. Wielkim plusem są zaokrąglone brzegi, które chronią przed zranieniem i zacięciem. Maluchy mogą same przewracać strony książeczki i podziwiać ilustrację.

Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę to nie tylko wspaniała i pełna emocji lektura, ale również świetna pomoc logopedyczna. Autorka w tekście zawarła wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych, które nie tylko opisują drogę tytułowych pojazdów, ale również pomagają najmłodszym czytelnikom ćwiczyć aparat mowy. Gdy rodzice lub opiekunowie czytają tekst, niektóre zwroty powtarzają się bardzo często, dzięki czemu dzieci z ciekawością śledzą wydarzenia, ale są zachwycone i po pewnym czasie zaczynają powtarzać niektóre dźwięki.

Nie sposób nie wspomnieć o tym cudownym świątecznym klimacie, który czuć w tej książce od pierwszej do ostatniej strony, a przyczyniają się do tego nie tylko ilustracje, ale i fabuła. Na pewno nie tylko dzieci, które znajdują się w grupie docelowej, będą tą historyjką zachwyceni.


 

Autor:Anastazja Orłowa

Tłumaczenie: Agnieszka Sowińska

Ilustrator: Olga Demidova

Tytuł: Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę

Seria i nr tomu: Ciężarówka i przyczepka II

Wydawnictwo: Dwukropek

Wydanie: I

Data wydania: 2021-12-01

Kategoria: literatura dziecięca 1+

ISBN: 978-83-8141-403-6

Liczba stron: 30


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Naklejkowy zawrót głowy

Naklejkowy zawrót głowy

Bujaczekpaź 30, 2021

Naklejkowy zawrót głowy Każdy, kto chociaż trochę czasu spędza z dziećmi, wie, że te czasem się nudzą. I nic nie…

Kocie opowiastki – Magdalena Szczepańska

Kocie opowiastki – Magdalena Szczepańska

Szkrabajekgru 7, 2021

Kocie opowiastki – Magdalena Szczepańska Kocie opowiastki to przesympatyczna seria opowiadań o przygodach kotów mieszkających w domu pani Magdy i…

Emi i tajny klub super dziewczyn. Hej, w góry! -Agnieszka Mielech

Emi i tajny klub super dziewczyn. Hej, w góry! -Agnieszka Mielech

Szkrabajekkwi 26, 2022

Emi i tajny klub super dziewczyn. Hej, w góry! -Agnieszka Mielech Pandemia po raz kolejny pokrzyżowała plany? Znowu siedzenie w…

Lamy na gigancie! Zbój od wydawnictwa Agora

Lamy na gigancie! Zbój od wydawnictwa Agora

Kasiapaź 3, 2023

Lamy na gigancie? W polskich górach? Ta historia zdarzyła się naprawdę! Wcale nie za górami, za lasami, a całkiem niedaleko,…

Zapowiedź: Razem. W stadzie, ławicy i chmarze

Zapowiedź: Razem. W stadzie, ławicy i chmarze

Kasialip 5, 2021

Pięknie ilustrowana i pełna fascynujących ciekawostek z życia dzikich zwierząt książka o mądrości Matki Natury – dla małych przyrodnicze i…