Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę

Date
gru, 16, 2021

O poprzedniej części mogliście już przeczytać – bardzo mi się spodobała I z wielkim zaintrygowaniem przystąpiłam do lektury części drugiej, która klimatem wpasowuje się w zbliżające się święta.

Przed naszymi bohaterkami stoi wielkie i ważne zadanie – muszą wcześnie rano wstać, aby zawieźć choinkę na plac do miasta. Sama droga jest dla ciężarówki i koparki wielką przygodą, a samo załadowanie choinki zaskakuje i wydaje się niemal niewykonalne. Na swojej drodze przyjaciółki spotkają helikopter, pług, traktor i tira. Niektórym z tych pojazdów ciężarówka i przyczepka będą musiały pomóc.

Cudowna jest szata graficzna tej części. Urocza, miła dla oka i taka świąteczna, Ilustracje zachęcają do lektury, a ciepłe barwy, delikatne kontury i piękne barwy tylko uatrakcyjniają czytany tekst. Wszystkie strony są twarde, tekturowe, dzięki czemu książeczka odporna jest na przypadkowe zniszczenia, które mogą spowodować małe rączki czy ząbki. Wielkim plusem są zaokrąglone brzegi, które chronią przed zranieniem i zacięciem. Maluchy mogą same przewracać strony książeczki i podziwiać ilustrację.

Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę to nie tylko wspaniała i pełna emocji lektura, ale również świetna pomoc logopedyczna. Autorka w tekście zawarła wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych, które nie tylko opisują drogę tytułowych pojazdów, ale również pomagają najmłodszym czytelnikom ćwiczyć aparat mowy. Gdy rodzice lub opiekunowie czytają tekst, niektóre zwroty powtarzają się bardzo często, dzięki czemu dzieci z ciekawością śledzą wydarzenia, ale są zachwycone i po pewnym czasie zaczynają powtarzać niektóre dźwięki.

Nie sposób nie wspomnieć o tym cudownym świątecznym klimacie, który czuć w tej książce od pierwszej do ostatniej strony, a przyczyniają się do tego nie tylko ilustracje, ale i fabuła. Na pewno nie tylko dzieci, które znajdują się w grupie docelowej, będą tą historyjką zachwyceni.


 

Autor:Anastazja Orłowa

Tłumaczenie: Agnieszka Sowińska

Ilustrator: Olga Demidova

Tytuł: Ciężarówka i przyczepka wiozą choinkę

Seria i nr tomu: Ciężarówka i przyczepka II

Wydawnictwo: Dwukropek

Wydanie: I

Data wydania: 2021-12-01

Kategoria: literatura dziecięca 1+

ISBN: 978-83-8141-403-6

Liczba stron: 30


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Poznaj naszych wschodnich sąsiadów! “Opowieści z krajuznad Wilią. Baśnie i legendy litewskie”

Poznaj naszych wschodnich sąsiadów! “Opowieści z krajuznad Wilią. Baśnie i legendy litewskie”

Kasiasie 13, 2021

Dawno, dawno temu, nad spokojnym nurtem Wilii, Litwini opowiadali sobie legendy o porwaniu Biruty, powstaniu Wilna czy żywej wodzie, która…

Emocje. To o czym dorośli Ci nie mówią

Emocje. To o czym dorośli Ci nie mówią

Kasiasie 21, 2023

Emocje to kolejna książka z serii To o czym dorośli Ci nie mówią. Nie dziwię się, że cały cykl ma…

Zapowiedź: Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć. Nocowanka w Egipcie

Zapowiedź: Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć. Nocowanka w Egipcie

Szkrabajekkwi 19, 2024

A gdyby tak przenieść się w czasie w dowolne miejsce na Ziemi i do dowolnej epoki? Mali bohaterowie tej niezwykłej…

Piotruś i Pola. Potwór / Zimowy dzień – Camilla Reid

Piotruś i Pola. Potwór / Zimowy dzień – Camilla Reid

Szkrabajekgru 25, 2023

„Piotruś i Pola. Potwór” oraz „Piotruś i Pola. Zimowy dzień” to nasze pierwsze spotkanie z Piotrusiem i Polą. Pewnego dnia…

Zapowiedź: Wiosna w Jeżynowym Grodzie

Zapowiedź: Wiosna w Jeżynowym Grodzie

Szkrabajeksty 26, 2024

W cudny, szklisty poranek wiosenne słońce zajrzało do wszystkich domków wzdłuż jeżynowego żywopłotu, a okienka w pniach drzew pootwierano na…