Skarb Lucilli. Siostry Niezapominajki – Giovanni Di Gregorio

Date
lut, 10, 2023
Comments
Możliwość komentowania Skarb Lucilli. Siostry Niezapominajki – Giovanni Di Gregorio została wyłączona

Kolonia na Wybrzeżu Atlantyku brzmi wspaniale prawda? Gorzej, bo akurat jest jesień i cała wycieczka nudzi się przeokropnie. No, prawie cała, bo Lucilla całe dnie spędza na obserwacji morskich stworzeń. Pojawia się też nowa misja dla Klubu Trzech Sióstr. Choć te ostatnie nie do końca znów się dogadują.

Kilka słów o wnętrzu

Opowieść o siostrach Niezapominajkach zawsze jest dla mnie kolejną przygodą. Ba! Ja się czuję tak, jakbym je już znała na wylot, a potem pojawia się kolejny tom i ma mam wrażenie, że otwieram kolejną matrioszkę z kolejną tajemnicą. Lubię różne komiksy, uważam, że są równie wartościowe, co książki, ale tylko ta seria mnie tak fascynuje. I nie chodzi tylko o to, że każda odkrywa sekret kolejnej siostry. Sporo się przecież też o nich dowiadujemy wcześniej, bo są razem, działają razem, kłócą się i godzą. Jednak opowieść poświęcona konkretnie każdej siostrze zawsze pokazuje jakiś nieznany rys i prowadzi do zrozumienia inności i odrębności każdej siostry jako jednostki. Przy czym jest to absolutnie nienachalne, przez co jeszcze bardziej edukacyjne. Autorzy delikatnie i subtelnie poruszają kwestie ważne dla nastolatków, takie, które powodują niepokój, czasem stres i na spokojnie, okienko po okienku, rysunek po rysunku, wyprowadzają czytelnika z często błędnego myślenia. Prowadzą do zrozumienia i akceptacji drugiego człowieka i siebie. To wspaniałe, że młody czytelnik może się wzorować na takich bohaterkach, różnych, dzięki czemu każdy znajdzie tę, która najbardziej przypomina jego samego, a i w innych znajdzie na pewno swoje cechy.

Ta książka jest wartościowa pod względem merytorycznym, ale nie bez znaczenia jest też wartość artystyczna. Zawsze mi się wydaje, że lepiej być nie może, a potem dostaję kolejny tom i jest cudownie i jeszcze piękniej. Ja tymi ilustracjami jest wręcz zachwycona. Podnoszą wartość komiksu i jeszcze bardziej trafiają w serce. A jak jeszcze dziewczynka jest zachwycona „WITCH”, to „Siostry Niezapominajki” pokocha i pochłoną ją bez reszty, wszak jeden z autorów jest współautorem tamtej serii.

Podsumowanie

Na rynku wydawniczym jest wiele komiksów. Jedne przygodowe, inne z gatunku fantasy. „Skarb Lucilli” w moim sercu zajmuje wśród nich specjalne miejsce. Zachwyca, bawi, uczy, pomaga się odnaleźć we własnych uczuciach. Jest piękny, wartościowy, idealny. I jak każdy z tej serii ma przepiękny morał. Jeśli szukacie więc czegoś więcej, niż dobrej zabawy, świetnie trafiliście. Dostaniecie ogrom emocji, sporo do przemyślenia i kapkę tajemnicy.


Scenariusz: Giovanni Di Gregorio

Rysunki:  Alessandro Barbucci

Tłumaczenie:  Maria Mosiewicz

Tytuł:  Siostry Niezapominajki Skarb Lucilli

Tytuł oryginału: Les Soeurs Gremillet 3: Le Tresor de Lucille

Seria i nr tomu: Siostry Niezapominajki 3

Wydawnictwo: Egmont

Wydanie: I

Data wydania: 2022-11-09

Kategoria: komiks, dla młodzieży

ISBN: 9788328153035

Liczba stron: 72


Ocena: 10/10

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka – Aleksandra Struska-Musiał

Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka – Aleksandra Struska-Musiał

Szkrabajekpaź 14, 2020

Jeśli chodzi o psy, to długo wychwalamy ich lojalność, to, jak wspaniałymi są towarzyszami, jakie są mądre i urocze. Te…

Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą – Agnieszka Frączek, Maciej Stuhr

Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą – Agnieszka Frączek, Maciej Stuhr

Kasiakwi 2, 2021

Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą – Agnieszka Frączek, Maciej Stuhr Każdy dorosły wie, że gdzieś tam…

Nowe przygody Kordeli. Strażnicy map

Nowe przygody Kordeli. Strażnicy map

Kasialis 25, 2022

Kordelia Hatmaker uchroniła Anglię przed wojną z Francją, powstrzymała diaboliczne plany lorda Witloofa, uratowała króla i księżniczkę Georginę, przyczyniła się…

Histroria naturalna magii – Poppy David

Histroria naturalna magii – Poppy David

Szkrabajekpaź 30, 2022

Histroria naturalna magii – Poppy David Magia ma wiele twarzy, wiele rodzajów. Czy da się całą wiedzę zmieścić na zaledwie…

Złote rękawice Arachne – Stella Terakson

Złote rękawice Arachne – Stella Terakson

Szkrabajekmar 19, 2021

Złote rękawice Arachne – Stella Terakson Mity greckie jawią Wam się jako nudne? Dzieci nie chcą ich znać, a nauczyciel…