Tajemnice głębin oceanu – Julia Adams, Lisa Regan

Date
sty, 13, 2023

Tajemnice głębin oceanu – Julia Adams, Lisa Regan

Tajemnice nas przyciągają, chcemy do nich dotrzeć i odkryć wszystkie ich sekrety. Lubimy poznawać nowe i zdobywać o tym jak najwięcej informacji. Dla wiedzy jesteśmy gotowi polecieć w kosmos, kopać w ziemi, a nawet zagłębić się w najgłębsze rejony oceanu.

Zarys fabuły

Tajemnice głębin oceanu to publikacja, dzięki której wyruszymy w podróż do wód strefy podbiegunowej, australijskiej rafy koralowej, kalifornijskiego lasu wodorostów, karaibskich wraków statków oraz do najczarniejszych toni oceanu. Dla ułatwienia na samym początku autorki skrupulatnie wyjaśniły, jak korzystać z książki, do czego służy latarka oraz jak z niej korzystać w trakcie poznawania książki.

Morza i oceany mnie przerażają, ale również fascynują, podziwiam ich piękno i czuję respekt przed zagrożeniem z ich strony. Ciekawość odczuwają również Potworki, dlatego też Tajemnice głębin oceanu były dla nas oczywistym wyborem/ Tylko czy dobrym?

Słów kilka o szacie graficznej

Muszę na początku zwrócić uwagę na wydanie. Twarda oprawa, tekturowe i grube strony oraz fakt, że książka jest na kołach, zapewni jej przetrwanie nawet najbardziej nieostrożnych i psotnych rączek. Świetnym dodatkiem jest latarka mająca pomóc w poznawaniu zawartej na stronach wiedzy. No i nie mogę zapomnieć o samych ilustracjach. Marc Pattenden sprawił, że wszystkie jego prace są niezwykle kolorowe, a fauna i flora głębin oceanu została ukazana bardzo realistycznie.

Moje wrażenia

Julia Adams i Lisa Regan sprawiły, że chociaż Tajemnice głębin oceanu nie mają zbyt dużo stron, to zawiera w sobie naprawdę sporo wiedzy. Nie tylko dla małego, ale i dużego czytelnika. Dzięki swojej pracy oddają w ręce czytelników ogrom wiedzy o rybach, ssakach, gadach, czy też bezkręgowcach. Zadbały o ciekawą treść oraz formę przekazu. Publikacja nie służy tylko do czytania, ale również zachęca do kreatywnego spędzenia czasu. Przy pomocy latarki trzeba odnaleźć to, co skrywa się na półprzezroczystych stronach i porównać nasze odkrycia z boczną listą.

Na zakończenie

Muszę przyznać, że Tajemnice głębin oceanu stały się u nas jednymi z najczęściej czytanych książek w tym roku. To pozycja, która chyba nigdy się nie nudzi, niezależnie od tego ile się ma lat. Wiedza ukryta na rozkładówkach, przezroczyste strony, zabawa w poszukiwanie poszczególnych organizmów przyciągają jak magnes i nie dają o sobie na długo zapomnieć. Ten tytuł w moim odczuciu nie sprawdza się tylko jako warstwa edukacyjna, ale ćwiczy również koordynację oraz spostrzegawczość i zapewnia idealną rozrywkę dla całej rodziny.

Szczerze polecam Tajemnice głębin oceanu dla każdego młodego czytelnika ciekawego świata i jego tajemnic. Tutaj zanurkuje w najgłębsze odmęty wód i przy tym będzie się świetnie bawił oraz zdobywał wiedzę.


Autor: Julia Adams, Lisa Regan
Ilustrator: Marc Pattenden
Tłumaczenie: Karolina Tudruj – Wrożyna
Tytuł: Tajemnice głębin oceanu
Tytuł oryginału:
Wydawnictwo: Jedność
Wydanie: I
Data wydania: 2022-01-24
Kategoria: popularnonaukowe dla dzieci (6+)
ISBN: 9788381446105
Liczba stron: 40


Bujaczek

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Babciu, dziadku, jak to wtedy było.

Babciu, dziadku, jak to wtedy było.

Szkrabajeklis 29, 2021

Babciu, dziadku, jak to wtedy było. Najtrudniejszym zadaniem, jakie może postawić sobie twórca zabawek, gier i wszelkiej maści rozrywek, jest…

Nowe oblicza Myszki Miki.

Nowe oblicza Myszki Miki.

Kasiawrz 18, 2021

Disnejowski Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Od 2016 r. francuskie wydawnictwo Glénat realizuje własne…

Minecraft. Ostatnie starcie – Nick Eliopulos

Minecraft. Ostatnie starcie – Nick Eliopulos

Martalut 18, 2021

  Minecraft. Ostatnie starcie – Nick Eliopulos Świat oszalał na punkcie sześciennych kostek, z których da się stworzyć niemalże wszystko.…

Książka dla wielbicieli książek. Tilly i książkowi wędrowcy

Książka dla wielbicieli książek. Tilly i książkowi wędrowcy

Kasiasty 16, 2022

Marzysz o tym, by porozmawiać z Anią z Zielonego Wzgórza? A może wolisz spotkać się z Alicją w Krainie Czarów?…

Jak odnaleźć czarownicę w tydzień – Umansky Kaye

Jak odnaleźć czarownicę w tydzień – Umansky Kaye

Szkrabajekkwi 26, 2021

Jak odnaleźć czarownicę w tydzień – Umansky Kaye Przygody Elizy Kiszonki to naprawdę fantastyczny pomysł na prezent dla każdej dziewczynki.…