100 zabaw i zadań dla każdego

Date
sty, 04, 2023

Wakacje. Czas słońca, zabawy i… nudy. Czasami pogoda krzyżuje wakacyjne plany. Częściej jednak dzieci dysponujące dużą ilością wolnego czasu po prostu zaczynają się nudzić. Z pomocą przychodzi wydawnictwo Wilga z zestawami zadań, które rozruszają niejednego sztywniaka.

Bardzo chętnie posiłkuję się książkami, które zawierają w sobie masę zadań i inspiracji na spokojniejsze dni, kiedy po prostu nie ma się ochoty na żadne atrakcje. Przekonałam się już nie raz, że dzieci potrzebują dużej różnorodności. Najmłodsi chcą co chwilę próbować nowych rzeczy, najczęściej nie kończąc starych. Dlatego tak ważne jest aby zadania, jakie dajemy im do wykonania były konkretne, absorbujące i dość szybkie. Idealnym rozwiązaniem są aktywności, którym można poświęć parę minut. Dokładnie takie, jakie proponuje nam książka “100 zadań i zabaw dla każdego”. W tej publikacji możemy znaleźć zarówno łamigłówki logiczne, jak i tradycyjne kolorowanki z elementami kodowania. A to dopiero początek zabawy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Możemy na przykład dorysowywać drugą połowę pirata, liczyć zwierzęta, czy tworzyć własne dania na talerzu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przy tej książce po prostu nie ma czasu na nudę.

Na uwagę zasługują również ilustracje, które bardzo uatrakcyjniają zabawę. Ewelina Protasewicz zadbała o to aby grafiki były możliwe do odtworzenia przez kilkuletnie dziecko, jednocześnie zachowując ważne detale. Wszystko to sprawia, że najmłodsi chętnie wykonują zadania z książki poświęcając im maksimum uwagi.

“100 zadań i zabaw dla każdego” to idealna propozycja zarówno na wakacje, jak i nadchodzącą jesień. Warto zaopatrzyć się w co najmniej kilka egzemplarzy, wtedy można urządzić nawet zawody. A z taką zabawą nic innego się nie równa.

Karolina Kosek


Autor: Ewelina Protasewicz – Rysopisy
Tytuł Oryginału: 100 zadań i zabaw dla każdego
Tłumaczenie: –
Ilustrator: Ewelina Protasewicz – Rysopisy
Tytuł: 100 zadań i zabaw dla każdego
Seria i nr tomu: –
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:27.04.2022
Kategoria: literatura dziecięca
ISBN: 978-83-280-9328-7
Liczba stron: 104


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Pozytywka. Tajemnice przeszłości-Benedicte Carboneill, Gijé

Pozytywka. Tajemnice przeszłości-Benedicte Carboneill, Gijé

Martakwi 6, 2022

Nasze życie składa się z wielu tajemnic i zacierających z czasem wspomnień. Często dzieje się tak przez niebezpieczeństwo, którego nie…

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek

Szkrabajekmaj 29, 2021

Bałasyk i Psotka idą do pracy. Część 1 – Małgorzata Żółtaszek Co jest jedną z ulubionych zabaw dzieci w wieku…

Znajdź pluszaka – kooperacyjna gra dla najmłodszych.

Znajdź pluszaka – kooperacyjna gra dla najmłodszych.

Kasialip 1, 2021

Znajdź pluszaka – kooperacyjna gra dla najmłodszych. O grach planszowych mogę wypowiadać się w samych superlatywach – rozwijają koncentracją, spostrzegawczość,…

Enola i niezwykłe zwierzęta 2

Enola i niezwykłe zwierzęta 2

Szkrabajekmaj 19, 2022

Enola wraca w wielkim stylu, ale takim naprawdę wielkim, na miarę krakena lub Yeti. Kilka słów o fabule W tym…

Między światłem a cieniem. Magiczny ekpres – Anca Sturm

Między światłem a cieniem. Magiczny ekpres – Anca Sturm

Kasiawrz 25, 2021

Między światłem a cieniem. Magiczny ekpres – Anca Sturm Poprzednia część „Magicznego Ekspresu” mnie zachwyciła. To książka, dzięki której znowu…