Bambi. Nostalgia – Bob Grant

Date
sie, 23, 2020

Kto nie zna Bambiego? Ten uroczy jelonek rozkochał w sobie kolejne pokolenia dzieci! W czasach dzieciństwa miałam również książkową wersję, a teraz uroczy bohater powraca wraz z serią „Nostalgia”, która pokazuje młodszemu pokoleniu historie, które rozkochały ich rodziców, a nawet dziadków!

Bambi wraz ze swoją mamą poznaje świat i kolejnych przyjaciół. Spaceruje po lasach, bawi się i śmieje. Jednocześnie boi się człowieka, który ze strzelbą wchodzi do lasu i poluje na zwierzęta, które je zamieszkują. Gdy dochodzi do tragedii, Bambi musi pogodzić się ze stratą najbliższej sobie osoby, jaką była jego mama, królowa leśnych zwierząt.

Pamiętam Bambiego – jak płakałam, gdy dochodziło do jednego z najsmutniejszego momentu, w historii filmów animowanych. Teraz, gdy czytałam tę opowieść, wszystkie zapomniane emocje do mnie wracają. To piękna, ponadczasowa historia, cudowna w swej prostocie i przekazie. Bambi to mały jelonek, który kocha swoją mamę. Bawi się z przyjaciółmi i powoli poznaje świat, który go otacza. Zadziwia go wszystko, co go otacza. Dzieci pokochają go za beztroskę i tym, że wszystko dookoła go dziwi. Ta bajka niezwykle uczuli najmłodszych na to, że człowiek krzywdzi zwierzęta. Dla niektórych może być to historia dość brutalna, dlatego zanim przeczytamy ją dziecku, powinniśmy zastanowić się, czy nasza pociecha zrozumie przekaz tej bajki. To kwestia indywidualnego podejścia opiekuna, który najlepiej wie, czy maluch jest emocjonalnie gotowy na poznanie opowieści o małym jelonku i brutalności świata. Uważam również, że Bambi to świetna pozycja wyjściowa o rozmowie o klimacie, zagrożonych gatunkach zwierząt i uczulenie dziecka na to, jak powinno się zachowywać w kontakcie z naturą.

Bambi to opowieść, którą warto poznać. Piękna, z cudownymi ilustracjami. Pomimo, że to jedna z najstarszych bajek Walta Disneya, jest nadal aktualna.


Autor: Bob Grant

Tłumaczenie: Bartłomiej Nawrocki

Wydawnictwo: HarperCollins Kids

Ilustracje: Al Dempster

Seria: Nostalgia

Data wydania: 12.08.2020

Ocena: 8/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Bestia powraca! Magiczna 7. Tom 3

Bestia powraca! Magiczna 7. Tom 3

Martasty 16, 2023

Odnalezienie przyjaciół w ogromnej grupie jest ciężkim zadaniem. Szczególnie gdy nie jesteśmy jak inni. Żaden stan nie trwa wiecznie, nawet…

Trolle 2 Nowa kolekcja bajek. Trolle 2, 600 naklejek

Trolle 2 Nowa kolekcja bajek. Trolle 2, 600 naklejek

Szkrabajeklis 5, 2020

Trolle 2 Nowa kolekcja bajek. Trolle 2 600 naklejek O Trollach słyszał chyba każdy. Pierwszy film wszedł na ekrany i…

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka – Petr Horacek

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka – Petr Horacek

Kasialis 25, 2020

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka – Petr Horacek Jeżeli chodzi o świąteczne tytuły, to o wiele częściej sięgam po książeczki…

Pies Kolumba – Piotr Rowicki

Pies Kolumba – Piotr Rowicki

Bujaczeksie 30, 2021

Pies Kolumba – Piotr Rowicki Żeby poznać historię, trzeba ją przeżyć. Żeby przeżyć, trzeba do niej wejść. Żeby wejść, trzeba…

Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą – Agnieszka Frączek, Maciej Stuhr

Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą – Agnieszka Frączek, Maciej Stuhr

Kasiakwi 2, 2021

Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą – Agnieszka Frączek, Maciej Stuhr Każdy dorosły wie, że gdzieś tam…