Minecraft. Nowa kolekcja kreatywnego budowania

Date
lis, 07, 2022

Minecraft. Nowa kolekcja kreatywnego budowania

Gdy ma się dziecko, to każda jego pasja po części staje się naszym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Wraz z nim uczymy się tajników gier, wchodzimy w każdą z jego przygód i czerpiemy pełnymi garściami ze wspólnych chwil. Nie zapominamy przy tym, by ten czas okazał się owocny w naukę i zdobywanie przydatnych umiejętności technicznych i społecznych. Wielu rodzicom w udziale przypadło poznawanie świata Minecraft, który ma jasne i mroczne strony. Jak więc wyciągnąć z niego tylko to, co najlepsze?

Nowa kolekcja kreatywnego budowania

Fascynacja Minecraftem nie jest niczym złym, a gra w budowanie własnej przestrzeni z sześciennych kostek może być zabawna. Bez względu na to czy dziecko dopiero zaczyna przygodę, czy już ma podstawowe umiejętności w poruszaniu się po świecie, możecie napotkać nudę. Tak, dobrze czytacie, ona także wdziera się w pełen wyobraźni świat. Wtedy też z pomocą przychodzi seria książek, które pomagają w tworzeniu budowli prostych, znanych i tych skomplikowanych. To swoista forma podwyższania technicznych możliwości i rozwijania dziecięcej wyobraźni, szczególnie tej przestrzennej. Nowa kolekcja kreatywnego budowania to wznowienie wcześniejszych publikacji w nieco innej formie. Teraz masa pomysłów skoncentrowana została w przejrzystej formie, a czytelnik zyskał nowe możliwości.

Wśród zawartości

Nowa kolekcja kreatywnego budowania to elegancka obudowa, która sposobem otwarcia przypomina szufladę zawierającą mnóstwo radości dla miłośników Minecrafta. Trzy książki w pięknym formacie cieszą wzrok i usprawniają każdą rozgrywkę. Jedna pomoże nam nauczyć się podstaw budowania i tworzenia pierwszych domostw, które można w pełni wyposażyć. Druga pomaga wprowadzić do gry budowle kompaktowe, które nie tylko urealniają nasz świat, ale i rozbudowują naszą myśl techniczną, bo któż nie chciałby posiadać tajnej komnaty czy wanny z bąbelkami. Dzięki nim nauczymy się modyfikować i planować, a później nic nie stanie na przeszkodzie naszej wyobraźni.

Nie można również zapomnieć o pozostałych elementach kolekcji tj. Mini blokopedii, która wprowadzi nas w świat przepięknych i wielokolorowych bloków ozdobnych. Każdy element działa na wyobraźnie, wspomaga siłę kreacji. Poza książkami ozdobne pudełko zawiera również gratki dla fanów tego uniwersum, a mianowicie plakat z blokami, jakie możecie spotkać w grze oraz zawieszkę na drzwi, która informuje intruzów o rozgrywce lub przyjaciół o imprezie. Całość cieszy oko i genialnie komponuje się na półce.

Podsumowanie

Jak widać, wiele można odkryć, otwierając niepozorne pudełko. Potem czeka już na nas tylko radość małego budowniczego i niesamowite konstrukcje, które stworzymy od podstaw lub krok po kroku. Od nas zależy czy dziecko skryje się w świecie wirtualnym, czy wyciągnie z niego zabawę i korzyści z naszą pomocą. Nowa kolekcja kreatywnego budowania to genialny pomysł na prezent zarówno dla wytrawnych graczy, jak i początkujących Steve’ów (podstawowy gracz minecrafta niemający umiejętności). Całość utrzymana jest graficznie w stylu gry. Pudełko jest trwałe, a zawartość poręczna i przejrzysta. Dzięki temu każdy odnajdzie coś dla siebie.


Autor: Thomas McBrien, Brett Helquist

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Ilustrator: Ryan Marsh

Tytuł: Minecraft. Nowa kolekcja kreatywnego budowania

Tytuł oryginalny: The Ultimate Builder’s Guide

Seria i nr tomu: Minecraft 

Wydawnictwo: HarperKids

Wydanie: drugie 

Data wydania: 2022-10-12

Kategoria: o grach, poradnik

ISBN: 978-83-276-7238-4

Liczba stron: 88


Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

“Pucio mówi dzień dobry” “Pucio mówi dobranoc” Marta Galewska-Kustra

Kasiacze 25, 2020

Czy są tutaj fani Pucia? Głupie pytanie. Ten mały, sympatyczny chłopiec wraz ze swoją rodziną podbił serca dzieci i rodziców…

dummy-img

Małe Licho i Tajemnica Niebożątka – Marta Kisiel

Kasiakwi 16, 2020

Licho to anioł stróż, który rozczula i wzbudza wiele pozytywnych emocji. Nie da się go nie kochać. Marta Kisiel stworzyła bohatera tak…

Pet Agent 2. Na tropie złodzieja – Riina Kaarla, Sami Kaarla

Pet Agent 2. Na tropie złodzieja – Riina Kaarla, Sami Kaarla

Szkrabajekpaź 11, 2021

Pet Agent 2. Na tropie złodzieja – Riina Kaarla, Sami Kaarla Drugi tom przygód kochającej zwierzęta dość nietypowej pary: dziewczynki…

Szczęściarz

Szczęściarz

Kasialis 23, 2022

Są historie, które poruszają do głębi. Takie, które wkradają się do naszego serca i zostają w nim na zawsze. Otulają…

Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotników i lotniczek – Anna Litwinek

Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotników i lotniczek – Anna Litwinek

Szkrabajekcze 2, 2021

India Zulu Alfa Bravo Echo Lima Alfa – tak wyraża się moje imię w alfabecie lotniczym. A jak będzie brzmiało…