Układ Słoneczny – nasze miejsce w kosmosie. Naukomiks

Date
wrz, 30, 2022

Kosmos, cały wszechświat fascynuje nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Ta niezbadana przestrzeń, bezkres, inne galaktyki, czarna dziura czy nawet nasz układ słoneczny, który ma przed nami wiele tajemnic. Uczeni od lat obserwują kosmos za pomocą teleskopu, a w momencie, gdy wysłaliśmy w przestrzeń kosmiczną pierwszego satelitę, nasza wiedza stała się o wiele większa. Jednak to, co wiemy, to nadal wciąż niewielki ułamek, odsetek tych wszystkich tajemnic, a to, co niezbadane, bardzo intryguje najmłodszych.

Kilka słów o fabule

Książek o kosmosie jest bardzo wiele i trudno wybrać coś, co będzie ciekawie napisane. “Układ słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie”z serii Naukomiks to ciekawie podana spora dawka wiedzy o najbliższym nam otoczeniu w kosmosie. Razem z bohaterami – Kapitanem Rileyem, Inżynierem Fortynbrasem, Komandosem Mruczkiem i Oficerem do spraw naukowych Panem Pełzaczem, wyruszymy w podróż kosmiczną, ale pokazać Sarze, która bardzo się nudzi w czasie choroby. Na szczęście z pomocą przychodzi jej przyjaciółka z fascynującą opowieścią oraz członkami kosmicznej załogi.

Układ słoneczny bez tajemnic

Jeżeli szukacie książki, która w ciekawy sposób pokaże Waszym pociechom, jak fascynujący jest kosmos, odpowie na ich najtrudniejsze pytania oraz poszerzy ich wiedzę, to ta lektura sprawdzi się znakomicie. Naszą przygodę zaczniemy od słońca, aby potem odwiedzić wszystkie planty Układu Słonecznego. Dowiemy się, co to są protuberancje słoneczne, jaka temperatura panuje na Merkurym, ile księżyców ma Jowisz. Wyjaśnione zostają wszystkie nazwy planet, które pochodzą od rzymskich bogów.

Na zakończenie

„Układ słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie” to nie tylko ciekawa, naukowa wyprawa, ale również przygoda! Bohaterowie przeżyją wiele przygód, a ich misja nie obędzie się bez niespodzianek. Czy wyjdą z tego cało? Czy uda im się poprawić humor Sary i sprawić, że zafascynuje ją wszechświat? Ja sama rewelacyjnie bawiłam się przy tej lekturze. Komiks jest ciekawy, tekst czytelny, a ilustracje atrakcyjnie dla młodego czytelnika.

Dzieło Rosemary Mosco i Jona Chada to książka, od której trudno się oderwać. Powinna znaleźć się na półce każdego młodego czytelnika.

“Układ Słoneczny. Nasze miejsce w kosmosie” znadziecie na stronie księgarni TaniaKsiążka

Zajrzyjcie również tutaj, aby odkryć inne książki dla dzieci

 


Autor:Rosemary Mosco
Tłumaczenie: Ewa L. ŁokasBogumił Bieniok
Ilustrator: Jon Chad
Tytuł:Układ Słoneczny nasze miejsce w kosmosie. 
Seria i nr tomu: Naukomiks
Wydawnictwo: Nasza KSięgarnia
Wydanie: I
Kategoria: literatura dziecięca 6+
ISBN: 978-83-10-13722-7
Liczba stron: 128


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland

Szkrabajeklis 14, 2020

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland “Czasami trudno jest stawić czoło przykrym myślom i trzeba na to wielkiej…

dummy-img

Tatusiowie w literaturze

Szkrabajekcze 22, 2020

Niedawno świętowaliśmy Dzień Matki, teraz nadszedł Dzień Ojca. Tatusiowie są wszak ważni równie mocno, jak Mamusie, prawda? I też zasługują…

W każdym domu przy każdej ulicy – Jess Hitchman

W każdym domu przy każdej ulicy – Jess Hitchman

Kasiasie 28, 2020

Czym jest dom? Tylko budynkiem, ze ścianami, oknami, drzwiami, meblami? Czy to zwykłe mury? A może dom to miejsce, gdzie…

Pan Gniew – Zuza Romuk-Wodoraca

Pan Gniew – Zuza Romuk-Wodoraca

Kasiasty 10, 2022

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak dzieci muszą źle się czuć ze swoimi emocjami? Coś się w nich dzieje, widzą, że…

“Wiłka smocza dziewczynka” w Radiu Dzieciom

“Wiłka smocza dziewczynka” w Radiu Dzieciom

Kasiasty 13, 2021

“Wiłka smocza dziewczynka” w Radiu Dzieciom Informujemy, że od 11 do 22 stycznia 2021 w Pierwszym Programie Polskiego Radia w…