Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Date
lis, 21, 2022

Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Gdy pierwszy raz przeczytałam książkę „Wielka Panda i Mały Smok” Jamesa Norbury, to byłam zachwycona. Autor w kilku prostych słowach potrafił zawrzeć całą prawdę o życiu. Dlatego, gdy zobaczyłam, że został wydany kolejny tom, nie mogłam się doczekać, żeby przekonać się, czy i tym razem będę równie zachwycona.

Tym razem para przyjaciół udaje się w tytułową podróż. Mały Smok jest nieszczęśliwy, ale nie wie dlaczego. Czuje, że czegoś mu brakuje, ale czego? Tego musi dopiero sam odkryć. Dlatego jego mądry przyjaciel Wielka Panda postanawia zabrać go w podróż na drugą stronę rzeki. Podczas wędrówki przyjaciele będą mieli okazję odkryć samych siebie oraz przetestować siłę przyjaźni.

„Podróż. Wielka Panda i Mały Smok” jest napisana w zupełnie innym stylu niż tom pierwszy. W pierwszej części praktycznie na każdej stronie była prosta ilustracja, a pod nią krótka sentencja, dialogi, niebędące powiązane z poprzednimi, nad którymi czytelnik mógł się zastanowić, chwilę pomyśleć, może uzmysłowić sobie niektóre sprawy. Natomiast w „Podróży” pojawia się narrator. Cała książka to jedna historia wędrówki. Rozpoczyna się w zaniedbanej świątyni, a kończy, no właśnie, tego zdradzać nie będę.

Ta część ma dużo ładniejsze ilustracje. Nadal są one bardzo proste, ale więcej w nich kolorów. Kolorystyka zmienia się wraz z różnymi etapami wędrówki lub z nastrojem Małego Smoka.

Jeśli chodzi o samą historię, to mam wrażenie, że część pierwsza była bardziej filozoficzna, więcej w niej było zdań do rozważenia. W „Podróży” nadal zdarzają się momenty, które uzmysławiają różne sprawy, skrywają w sobie proste prawdy, jednak odnoszę wrażenie, że jest ich mniej. Bardziej ta książka przypomina bajkę, może nie dla najmłodszych, ale nadal bajkę, z której można wyciągnąć jakiś morał. Nie znaczy to oczywiście, że ta pozycja mi się nie podobała, wręcz przeciwnie, ale bardziej do mnie przemawiała forma pierwszego tomu.

Podsumowując, ostatecznie jestem zadowolona z tej książki. Jest ona bardzo porządnie wydana, ma ładne ilustracje i mądrą historię.

Honorata Jamroży


Autor: James Norbury
Tłumaczenie: Aldona Sieradzka-Krupa
Ilustrator: James Norbury
Tytuł: Podróż. Wielka Panda i Mały Smok
Tytuł oryginalny: The journey. Big Panda and Tiny Dragon
Seria i nr tomu: Wielka Panda i Mały Smok, tom 2
Wydawnictwo: Albatros
Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: dla dzieci i młodzieży
ISBN: 9788367426596
Liczba stron: 160


19 listopada 2022
23 listopada 2022

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Moje ciało, Mój dzień, Emocje, Zwierzęta. Dlaczego warto czytać książeczki Montessori?

Moje ciało, Mój dzień, Emocje, Zwierzęta. Dlaczego warto czytać książeczki Montessori?

Kasialut 14, 2022

Moje ciało, Mój dzień, Emocje, Zwierzęta. Dlaczego warto czytać książeczki Montessori? Metoda wychowania dzieci według Marii Montessori jest bardzo ciekawa…

Mru Mru i gwiazda – Kaisa Happonen

Mru Mru i gwiazda – Kaisa Happonen

Kasiacze 3, 2021

Ponownie witamy się z Mru Mru i Wielką, które żyję sobie spokojnie, razem, w lesie. W tej części przygód małej…

Zapowiedź: Razem. W stadzie, ławicy i chmarze

Zapowiedź: Razem. W stadzie, ławicy i chmarze

Kasialip 5, 2021

Pięknie ilustrowana i pełna fascynujących ciekawostek z życia dzikich zwierząt książka o mądrości Matki Natury – dla małych przyrodnicze i…

Na głęboką wodę. Szkoła magicznych zwierząt – Margit Auer

Na głęboką wodę. Szkoła magicznych zwierząt – Margit Auer

Michellemar 24, 2021

Na głęboką wodę. Szkoła magicznych zwierząt – Margit Auer Są takie serie książek dla dzieci, które powinny być w każdym…

Świąteczna gra dla całej rodziny

Świąteczna gra dla całej rodziny

Kasialis 10, 2022

“Magia Bożego Narodzenia. Rodzinna gra o świątecznej wędrówce” Czy wiesz, dlaczego na Boże Narodzenie zapala się świece? Dlaczego na święta…