Jak wspierać dziecko wysoko wrażliwe? Nowy poradnik dla rodziców

Date
wrz, 16, 2022

Wysoka wrażliwość stawia wymagania. Pragnie akceptacji pełnej zrozumienia. Nie jest wymysłem naszych czasów. Wrażliwość przetwarzania sensorycznego stanowi przedmiot wielu badań i jest żywym doświadczeniem konkretnych osób. Jak być wspaniałym rodzicem dla dziecka, które czuje i przeżywa wszystko za bardzo? Jak pomóc mu funkcjonować we współczesnym świecie? Z pomocą przychodzi dr Agata Majewska, autorka bloga rodzicielskiego Mama Sowa. Jej książka „Jak wspierać dzieci wysoko wrażliwe” dostępna będzie już 19 października.

Być może jesteś tym rodzicem, który czuje bezsilność, bo nie wie, jak radzić sobie z rodzicielstwem na wysokich obrotach. Masz wrażenie, że wykorzystałaś/-eś już wszystkie możliwości ze skarbnicy „10 niezawodnych porad na wychowanie dziecka” i nic z nich nie zadziałało. Wyjaśnienie terminu „wysoka wrażliwość” przyniosło niektórym ulgę, odkryło to, co do tej pory nie było zrozumiane. Innym postawiło jeszcze więcej znaków zapytania i zaprosiło do dalszych poszukiwań.

Jeżeli sięgniecie po tę książkę, to może oznaczać, że odkrywacie w swoim dziecku wiele wrażliwości i chcecie je jak najlepiej wesprzeć w rozwoju. Z publikacji dowiecie się m.in.:

  • Co może wskazywać, że dziecko jest wysoko wrażliwe?

  • Jak odpowiadać na potrzeby wysoko wrażliwego dziecka?

  • Jak oswajać dziecięce lęki?

  • Jak budować czułe relacje rodzic-dziecko?

  • Jak radzić sobie z niewspierającym otoczeniem?

I wiele innych ważnych zagadnień.

To książka przede wszystkim o dzieciach. Jest też o rodzicach, o ich przeżyciach, o znaczeniu udzielania sobie wzajemnego wsparcia. Ta książka to źródło wiedzy i wskazówek, z których warto czerpać w codziennych wyzwaniach rodzicielskiej rzeczywistości – nie tylko tej wysoko wrażliwej.

Agata Majewska – doktor nauk o rodzinie, terapeuta dzieci i młodzieży, psychotraumatolog. Studiuje psychologię i od ponad dziesięciu lat wspiera rodziców i dzieci. Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć ze studentami, szkoli nauczycielki wychowania przedszkolnego i opiekunki żłobka. Pracuje w założonym przez siebie Centrum Terapii i Rozwoju Pod Skrzydłami Sowy w Katowicach i jest autorką bloga rodzicielskiego Mama Sowa. Prowadzi spotkania grup wsparcia dla kobiet, w tym Wioskę Wrażliwości. Prywatnie jest żoną i mamą dla dwóch córek. Tworzenie własnej rodziny ułatwia jej rozwijanie twórczego podejścia w pracy zawodowej. Czerpie z obszaru rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy.

premiera: 19.10.2022

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Pan Gniew – Zuza Romuk-Wodoraca

Pan Gniew – Zuza Romuk-Wodoraca

Kasiasty 10, 2022

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak dzieci muszą źle się czuć ze swoimi emocjami? Coś się w nich dzieje, widzą, że…

Hela sama sprząta zabawki

Hela sama sprząta zabawki

Kasiamaj 17, 2023

Hela sama to seria zabawnych opowieści o małej Heli, która pragnie być samodzielna. Tekst jest rymowany, czyta się go płynnie,…

Tajemniczy ktoś – Klaudia Piróg

Tajemniczy ktoś – Klaudia Piróg

Kasiamar 25, 2021

Tajemniczy ktoś – Klaudia Piróg Od pewnego czasu zauważyłam, że o wiele lepiej mi pisać i poznawać historyjki dla dzieci,…

Ci koszmarni Celtowie-Terry Deary

Ci koszmarni Celtowie-Terry Deary

Martakwi 17, 2021

Ci koszmarni Celtowie-Terry Deary Historia potrafi zaskoczyć, znudzić i przestraszyć. W każdym z przytoczonych przypadków ważne jest źródło podania danej…

Wielkie ludy historii: Grecy – Christian Hill

Wielkie ludy historii: Grecy – Christian Hill

Bujaczeklip 25, 2021

Wielkie ludy historii: Grecy – Christian Hill Zdrowa rywalizacja jest dobra. Uczy nas wytrwałości, dążenia do celu i niepoddawania się.…