Matematyka. Mega zadania 9+

Date
maj, 10, 2022

Minecraft i matematyka to coś wspaniałego! Przekona się o tym każdy rodzic posiadający w domu miłośnika świata z kostek.

Matematyka jest trudna, jeśli ktoś jej nie umie zrozumieć, trudności tylko się piętrzą. Warto zareagować wcześniej i zachęcić dziecko do nauki w sposób, który będzie równocześnie przyjemny i skuteczny. Majong wydał na swojej licencji coś, co pomoże wielu dzieciakom oswoić coraz trudniejszy materiał. Dziś przyjrzymy się książce przeznaczonej dla dzieci powyżej dziewiątego roku życia, czyli takim na poziomie trzeciej klasy.

Książka podzielona jest na rozdziały – działy matematyki, którymi się będziemy zajmować. Proste, czytelne, ułatwiające znalezienie interesującego nas tematu. Po części, jak w podręczniku, ale jednak mniej zniechęcająco, bo każdy dział ma tytuł związany z Minecraftem. Każdy z nich też rozpoczyna się wstępem o tej grze, by delikatnie wprowadzić nas w czas rozwiązywania zadań. Przez całą książkę dziecko będzie towarzyszyło Oscarowi lub Mayi w ich zmaganiach. Jak w poprzedniej części za każde dobrze wykonane działanie dostaje się szmaragdy, które na koniec można „wymienić”. Cieszę się, że w tym tomie matematyki, choć dla starszych dzieci, nie zrezygnowano z tego sposobu motywowania. Dla dzieciaków jest ciekawy i faktycznie pobudza je do wysiłku.

W porównaniu z poprzednim tomem ta część jest dużo trudniejsza. Nie wiem, czy nie jest to za duży przeskok, ale nie ze względu na to, że z tym zeszytem dzieciaki w tym wieku sobie nie poradzą, nie, ten jest dobrze dopasowany zarówno do wiedzy, podstawy programowej i możliwości dzieciaków w tym wieku. Mam jedynie wrażenie, że brakuje czegoś pomiędzy. Uczulam więc rodziców, by zwrócili na to uwagę przy zakupie tej serii dla dzieci. Poza tym treść jest dużo lepiej dopasowana, niż w poprzedniej części. Ogromnym plusem tej części są wyjaśnienia każdej trudniejszej lub nowej kwestii. Są jasne i proste, poparte przykładami. To bardzo istotne, bo dzięki temu dziecko albo poznaje coś nowego, albo sobie przypomina i utrwala. Nie jest postawione samo sobie przed nowym zadaniem, ma wsparcie. To odróżnia te zadania od innych tego typu, które bazują na pamięci, gdzie jest po prostu problem do rozwiązania, bez wiedzy.

Jeśli szukacie pomocy w nauce dla swoich dzieci, nie wahajcie się. „Matematyka. Megazadania 9+” to nie tylko zbiór zadań, to kompendium wiedzy, szybkie przypomnienia i oswojenie z tematami znanymi i tymi trochę wybiegającymi w przyszłość. Bo książka ta, jak każdy dobry podręcznik, sięga ciut ponad umiejętności dziewięciolatka pozwalając mu się rozwijać i sięgać zawsze krok dalej.

Katarzyna Boroń


Autor: Dan Lipscombe, Brad Thompson

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Ilustrator: Ian Wrigley Sarah Duxbury

Tytuł: Matematyka. Megazadania 9+

Tytuł oryginalny: Minecraft. Maths Official Workbook

Seria i nr tomu: Minecraft

Wydawnictwo: harperkids

Wydanie: I

Data wydania: 2022-04-27

Kategoria: popularnonaukowe dla dzieci

ISBN: 9788327671516

Liczba stron: 96


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Ulubione historie. Disney Księżniczka

Ulubione historie. Disney Księżniczka

Bujaczeklis 4, 2021

Ulubione historie. Disney Księżniczka Która z nas nie chciała być chociaż raz księżniczką? Przenieść się do świata ulubionej bohaterki i…

Mała wielka stopa

Mała wielka stopa

Szkrabajekcze 17, 2022

Moi członkowie rodziny mają odmienne gusta filmowe i ciężko wybrać film na wspólny seans, dlatego rozwiązań na sympatyczne wspólne spędzenie…

Kinowa nowość: Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów

Kinowa nowość: Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów

Kasialip 5, 2021

Pierwsze w historii kina spotkanie bohaterów dwóch ponadczasowych i uwielbianych przez wszystkie pokolenia baśni. Dowiedz się, kim był Piotruś, zanim…

Żubr Pompik. Milczenie Orlika – Tomasz Samojlik

Żubr Pompik. Milczenie Orlika – Tomasz Samojlik

Kasiapaź 25, 2020

Żubr Pompik. Milczenie Orlika – Tomasz Samojlik Seria, w której Żubr Pompik wraz ze swoją rodziną, wyrusza na wyprawy po…

Moje zęby – Iwona Ortseifen, Thomas Rohner

Moje zęby – Iwona Ortseifen, Thomas Rohner

Kasiapaź 6, 2020

Wszyscy wiedzą, jak ważna jest dbanie o zęby. W czasach, kiedy nasza świadomość jest tak duża, rodzice uczą dzieci od…