Matematyka. Mega zadania 9+

Date
maj, 10, 2022

Minecraft i matematyka to coś wspaniałego! Przekona się o tym każdy rodzic posiadający w domu miłośnika świata z kostek.

Matematyka jest trudna, jeśli ktoś jej nie umie zrozumieć, trudności tylko się piętrzą. Warto zareagować wcześniej i zachęcić dziecko do nauki w sposób, który będzie równocześnie przyjemny i skuteczny. Majong wydał na swojej licencji coś, co pomoże wielu dzieciakom oswoić coraz trudniejszy materiał. Dziś przyjrzymy się książce przeznaczonej dla dzieci powyżej dziewiątego roku życia, czyli takim na poziomie trzeciej klasy.

Książka podzielona jest na rozdziały – działy matematyki, którymi się będziemy zajmować. Proste, czytelne, ułatwiające znalezienie interesującego nas tematu. Po części, jak w podręczniku, ale jednak mniej zniechęcająco, bo każdy dział ma tytuł związany z Minecraftem. Każdy z nich też rozpoczyna się wstępem o tej grze, by delikatnie wprowadzić nas w czas rozwiązywania zadań. Przez całą książkę dziecko będzie towarzyszyło Oscarowi lub Mayi w ich zmaganiach. Jak w poprzedniej części za każde dobrze wykonane działanie dostaje się szmaragdy, które na koniec można „wymienić”. Cieszę się, że w tym tomie matematyki, choć dla starszych dzieci, nie zrezygnowano z tego sposobu motywowania. Dla dzieciaków jest ciekawy i faktycznie pobudza je do wysiłku.

W porównaniu z poprzednim tomem ta część jest dużo trudniejsza. Nie wiem, czy nie jest to za duży przeskok, ale nie ze względu na to, że z tym zeszytem dzieciaki w tym wieku sobie nie poradzą, nie, ten jest dobrze dopasowany zarówno do wiedzy, podstawy programowej i możliwości dzieciaków w tym wieku. Mam jedynie wrażenie, że brakuje czegoś pomiędzy. Uczulam więc rodziców, by zwrócili na to uwagę przy zakupie tej serii dla dzieci. Poza tym treść jest dużo lepiej dopasowana, niż w poprzedniej części. Ogromnym plusem tej części są wyjaśnienia każdej trudniejszej lub nowej kwestii. Są jasne i proste, poparte przykładami. To bardzo istotne, bo dzięki temu dziecko albo poznaje coś nowego, albo sobie przypomina i utrwala. Nie jest postawione samo sobie przed nowym zadaniem, ma wsparcie. To odróżnia te zadania od innych tego typu, które bazują na pamięci, gdzie jest po prostu problem do rozwiązania, bez wiedzy.

Jeśli szukacie pomocy w nauce dla swoich dzieci, nie wahajcie się. „Matematyka. Megazadania 9+” to nie tylko zbiór zadań, to kompendium wiedzy, szybkie przypomnienia i oswojenie z tematami znanymi i tymi trochę wybiegającymi w przyszłość. Bo książka ta, jak każdy dobry podręcznik, sięga ciut ponad umiejętności dziewięciolatka pozwalając mu się rozwijać i sięgać zawsze krok dalej.

Katarzyna Boroń


Autor: Dan Lipscombe, Brad Thompson

Tłumaczenie: Anna Hikiert

Ilustrator: Ian Wrigley Sarah Duxbury

Tytuł: Matematyka. Megazadania 9+

Tytuł oryginalny: Minecraft. Maths Official Workbook

Seria i nr tomu: Minecraft

Wydawnictwo: harperkids

Wydanie: I

Data wydania: 2022-04-27

Kategoria: popularnonaukowe dla dzieci

ISBN: 9788327671516

Liczba stron: 96


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Nowości od Zielonej Sowy!

Nowości od Zielonej Sowy!

Kasiakwi 16, 2021

  Wydawnictwo Zielona Sowa nie pozowli Wam się nudzić ! Zobaczcie jakie cudowne nowości znajdziecie w ich ofercie. Dla każdego…

Pan Pies i Jeżyk Perzyk – Ben Fogla

Pan Pies i Jeżyk Perzyk – Ben Fogla

Szkrabajeksie 22, 2022

“Pan Pies” to pierwszy tom opowiadań o przygodach tytułowego bohatera. W tej części Pan Pies wybiera się na “gapę” na…

dummy-img

Marzenie Zuzi – Anna Potyra

Kasiasie 3, 2020

W serii Zuzia i Dobre Wróżki ukazało się już kilka pięknie wydanych i niezwykle ilustrowanych książeczek. Są to małe opowiastki…

Ciekawostki o Kubusiu Puchatku!

Ciekawostki o Kubusiu Puchatku!

Kasiasty 17, 2022

18 stycznia, rok w rok, obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka. Wszyscy uwielbiamy przygody Misia o małym rozumku, którego do życia powołał…

Realny świat – Sara Pennypacker

Realny świat – Sara Pennypacker

Szkrabajeksty 24, 2021

Realny świat – Sara Pennypacker “Wszystko było przedtem czymś innym, a potem będzie czymś jeszcze innym… Czasem, jeśli się dobrze…