Przeciwko wszystkim. Magiczna 7- Giuseppe Quattrocchi, Kid Toussaint

Date
wrz, 11, 2022

Magiczne moce od zawsze kojarzyły się z wyjątkowością i bohaterstwem. Każdy chciał jakieś posiadać i wykorzystywać je na wiele sposobów. Tylko czy faktycznie moce są czymś niezbędnym do szczęścia? Grupa nastolatków, których połączyły niespotykane umiejętności, chyba się tym razem z wami nie zgodzi. Ich moce przyciągają masę kłopotów. Każdy z nich chce dowiedzieć się, skąd się wzięły i kto może przez to na nich czyhać. Pewne jest, że ostatnio dorośli zachowują się dość dziwnie, a zakazów dla nastolatków przybywa w zastraszającym tempie. Kto za tym stoi? Jak zaufać innym, gdy sam nie wiesz, co się dzieje? Nastolatkowie muszą zjednać siły i stanąć przeciwko wszystkim, bo tylko odnajdując całą magiczną siódemkę, będą gotowi na to, co nadejdzie.

Przeciwko wszystkim

Gdy jesteś jedyną osobą z dziwnymi wizjami, to może z twoją głową dzieje się coś niedobrego. Jednak, gdy w pobliżu nagle spotykasz pięcioro innych nastolatków o niezwykłych przypadłościach wiedz, że szykuje się coś sporego. Już pierwszy tom otwiera przed nami historię równie niezwykłą, co fascynującą każdym elementem. Gdzieś pośród niedomówień i tajemnic, kilkoro nastolatków dowiaduje się, że posiadają różne moce i choć niewiele o sobie wiedzą, muszą zbudować zaufanie.

Zagadkowe znamiona i różnorodność darów, jakie posiadają, sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od opowieści i z zapartym tchem obserwuje rozwijającą się akcje. Przeciwko wszystkim w tym aspekcie nabiera rozpędu, jakości i kolejnych pytań, które pojawiają się przy przewracaniu kolejnych stron. Nie brakuje tu poważnych tematów i lekkości, tak świetnie równoważącej przekaz. Całość czyta się szybko i chce się więcej. To połączenie humoru, magii i mroku. Ten ostatni element tworzy tajemniczą otoczkę, nadaje klimat i sprawia, że historia wkupi się w łaski każdego czytelnika.

Wśród bohaterów

Pierwszy tom wprowadził nas do świata nastolatków i zasiał w nas ziarenko ciekawości. Przeciwko wszystkim jest bezpośrednią kontynuacją zdarzeń i podrzuca nam sporo nowych postaci, jednak i ci znani pokazują się w odmiennym świetle. Polubiłam Farah, której ciało opętał demon, a mimo wszystko niezła z niej żartownisia. Leo, który jest medium i może liczyć na pomoc duchów w każdej sprawie, też zasługuje na uwagę czytelnika, zresztą nie da się go nie lubić. Alice pojawia się znikąd i jest dla nas zagadką, a mimo to od razu jej ufamy i wierzymy w wizje przyszłości. Lupe włada metalem i robotami, a Hamelin zwierzętami. Każde z nich jest outsiderem, wyrzutkiem i choć są tak różnorodni, zasługują na przyjaźń. Moc im to oferuje, jednak co będą musieli oddać w zamian?

Wśród ilustracji

Fabuła przyspiesza, czytelnik zapada się w opowieści o niesamowitych mocach, identycznych znamionach i legendzie, której rozwiązanie wkrótce nadejdzie. Przeciwko wszystkim to dynamika, tajemnica, akcja i mrok, który, choć wciąż się tylko czai, to powoli wyciąga swoje macki w stronę światła. Te wszystkie emocje, wydarzenia, niepewności i nowe pokłady siły widać na każdej ilustracji. Dynamiczna kreska, niesamowita gra świateł i cieni, a także emocje tak dobrze odwzorowane na twarzach bohaterów. Ten zeszyt dostarczył nam smaczną ucztę. Zasmakowaliśmy w każdym cieniu, barwnej zabawie i najmniejszym szczególe, które to stworzyły klimat i fascynacje tymże światem.

Podsumowanie

Przeciwko wszystkim to połączenie fantastyki i science fiction dla czytelników o mocnych nerwach. Scenariusz skupia w sobie mrok, grozę i ciut buntu. Pokazuje czytelnikom, że do okiełznania magicznej siły potrzeba opanowania. Historia o siódemce wybrańców spodoba się nastoletnim miłośnikom przygód, którym niestraszne przeciwności losu i niebezpieczeństwo.


Scenariusz Kid Toussaint

Rysunki: Giuseppe Quattrocchi

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Tytuł: Przeciwko wszystkim

Tytuł oryginału: Contre tous

Wydawnictwo: Egmont

Wydanie I

Data wydania 2022-08-24

Kategoria fantastyka

ISBN 9788328156128

Liczba stron 48


 

Marta

Mama Amelki i Antka. Miłośniczka słowa pisanego i powieści graficznych. Niezmiennie szuka swojego azylu prowadząc bloga martawsrodksiazek.pl. Kilka słów o mnie? Cóż, dusza zanurzona w fantastyce z sercem z czystego romansu, łaknę przygód i szczypty strachu, z codziennością wypełnioną literaturą dziecięcą w tle. Gdy nie czytam, tworze i na wiele sposobów wyrażam siebie.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Zapowiedź: Megamonstrum

Zapowiedź: Megamonstrum

Szkrabajekmaj 15, 2024

W odległym zakątku świata… Na wulkanicznej wyspie, otoczonej burzliwymi wodami pełnymi krwiożerczych rekinów, znajduje się Akademia Bezlitosna. Lekcje służą tam…

Fenomenalna seria Enid Blyton dla dzieci wydana w Polsce!

Fenomenalna seria Enid Blyton dla dzieci wydana w Polsce!

Kasiasty 14, 2022

Zaklęty Las to najniezwyklejszy las na świecie. Drzewa szumią tam magiczne zaklęcia, na muchomorach ucztują elfy, ale najbardziej niesamowite jest…

Zapowiedź: Mój brat ściga dinozaury. Historia moja i Giovanniego, który ma jeden chromosom więcej

Zapowiedź: Mój brat ściga dinozaury. Historia moja i Giovanniego, który ma jeden chromosom więcej

Szkrabajekcze 7, 2024

Opowieść o Giovannim, który uśmiecha się od ucha do ucha, uwielbia dinozaury, tańczy w miejscach publicznych i ma o jeden…

Zgadnij kto to? Śledztwo w Nowym Jorku – Gauthier  Wendling

Zgadnij kto to? Śledztwo w Nowym Jorku – Gauthier  Wendling

Szkrabajeklip 30, 2021

“Nagle w pobliżu odzywa się przeraźliwy dźwięk syreny… to alarm ze sklepu jubilerskiego… w oknie wywiercono okrągły otwór.” Wydawnictwo HarperCollins…

Owady od A do Zet – Jules Howard

Owady od A do Zet – Jules Howard

Kasialis 10, 2021

Owady od A do Zet – Jules Howard Staram się wychowywać moją córkę w taki sposób, by rozumiała otaczającą ją…