Tatusiu, czy dziesięć to dużo?

Date
cze, 29, 2022

Mam wielką,żeby nie powiedzieć ogromną słabość do książek, w których mogę znaleźć ilustracje autorstwa Emilii Dziubdziak. Są piękne,tajemnicze,cudowne i można na nie patrzeć godzinami.

Kilka słów o fabule

Dzieci z natury bywają ciekawskie,a niekiedy potrafią zadawać pytania z szybkością godną strusia pędziwiatra z popularnej animacji. Znalezienie odpowiedzi na niektóre z nich może być kłopotliwe i ciężkie, zwłaszcza, gdy problemy, z którymi borykają się nasze pociechy są bardzo trudne do rozgryzienia. Na szczęście dostępne są takie książki jak „Tatusui, czy dziesięć to dużo?”. Piękna, mądra i bardzo wartościowa. Bohater, Mały Wilczek zadaje swojemu Tacie wiele pytań, który ma na nie odpowiedź, jednak nie taką oczywistą i prostą. Zaintrygowani?

Moja opinia i przemyślenia

Przyznam, że lektura „Tatusiu, czy dziesięć to dużo” sprawiła mi dużo radości, a także skłoniła do refleksji. To lektura, która uczy myślenia, postrzegania przestrzennego i w czasie. Nie jest to zaawansowana filozofia, ale taka, dostosowana do dzieci w wieku od trzeciego roku życia. Warto jednak tłumaczyć i odpowiadać na pytania, które pojawiają się w głowie małego czytelnika, zarówno w czasie, jak i po zakończonej lekturze.

Książeczkę czyta się lekko i z wielką przyjemnością, a ciekawość u małego słuchacza, rośnie z każdą stroną. Tekstu nie ma za wiele, ale każde słowo wydaje się znajdować w idealnym miejscu. Odpowiedzi Taty Wilka są mądre, logiczne, szczere, proste oraz oczywiste. Bohater skupia się na tym, jak dzieci postrzegają świat, patrzy na niego ich oczami i tak odpowiada na wszystkie pytania i problemy. To książeczka, która pomoże również i rodzicom zrozumieć (albo przypomnieć sobie) jak najmłodsi postrzegają otaczającą nas rzeczywistość.

Podsumowanie

Wspomniałam już na wstepie o cudownej ilustracji autorstwa Emilii Dziubak. Są one przepiękne. Każda strona została dopracowana do perfekcji, dobór barw zachwyca i można całą książkę przeglądać godzinami.

Tatusiu, czy dziesięć to dużo?” to cudowna, piękna książeczka, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce. Mądra, ponadczasowa i wartościowa opowieść, której lektura jest wielką przyjemnością.

 

Książkę “Tatusiu, czy dziesięć to dużo?” znajdziecie na stronie księgarni Tania Książka.

Zajrzyjcie również tutaj, aby znaleźć inne ciekawe historie dla dzieci.

 


Autor:Sabine Bohlmann,

Ilustrator: Emilia Dziubak

Tytuł: Tatusiu, czy dziesięć to dużo?

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Wydanie: I

Data wydania: 2022-04-27

Kategoria: literatura dziecięca 3+

ISBN:9788310137357

Liczba stron: 32


 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Historia naturalna stworzeń magicznych – Emily Hawkins

Historia naturalna stworzeń magicznych – Emily Hawkins

Szkrabajekpaź 27, 2023

Biblioteka Główna w Atenach skrywała oryginał tej książki przed oczami czytelników, ale na szczęście już jest, została odnaleziona i możemy…

dummy-img

Noc Bibliotek dla Dzieci online

Bujaczekcze 4, 2020

Pierwsza Noc Bibliotek dla Dzieci online w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnej…

Jak nie dać się zjeść. Młodzi przyrodnicy

Jak nie dać się zjeść. Młodzi przyrodnicy

Szkrabajekcze 10, 2022

Młodzi Przyrodnicy to jedna z najlepszych serii, jakie można podsunąć kilkuletnim miłośnikom otaczającej nas natury. Każda książeczka jest poświęcona innemu…

Zapowiedź: Niezbędnik kibica. Mundial 2026 – Jarosław Kaczmarek

Zapowiedź: Niezbędnik kibica. Mundial 2026 – Jarosław Kaczmarek

Kasia Bmaj 12, 2026

Przygotuj się na piłkarskie emocje i przeżyj mundial jeszcze intensywniej! „Niezbędnik kibica” to książka aktywnościowa dla wszystkich fanów futbolu –…

Inspektor Parma i Spisek Żywnościowy – Christoper Siemieński

Inspektor Parma i Spisek Żywnościowy – Christoper Siemieński

Szkrabajeksie 18, 2020

Każdego roku produkujemy coraz więcej śmieci, a jedną z przyczyn tego stanu, jest spożywanie wysokoprzetworzonej żywności. W naszym menu zamiast…