Zwierzaczki z podziemnej paczki

Zwierzaczki z podziemnej paczki – Nastja Holtfreter

Date
mar, 01, 2022

Zwierzaczki z podziemnej paczki – Nastja Holtfreter

Czy zastanawialiście się kiedyś, co robią zwierzęta, gdy chowają się do swoich norek lub podziemnych korytarzy? Jak budują swoje domy i jak wyglądają one w środku? Wiele dzieci (i nie tylko) lubi wyobrażać sobie, co może się kryć w niewidocznych gołym okiem domkach. Teraz ich ciekawość może zostać częściowo zaspokojona.

„Zwierzaczki z podziemnej paczki” to kolejna już pozycja dla najmłodszych w dorobku Nastji Holtfreter, autorki takich pozycji jak „Ptaki, futrzaki i inne zwierzaki”, „Kolorowe morze” czy „Kolorowy las”. I podobnie jak poprzednie książeczki, tak i ta zachwyca od pierwszych stron uroczą i barwną szatą graficzną, której namiastkę można dostrzec już na okładce.

Książka ma format nieco większy niż A4 i ma twarde kartki, dzięki czemu nadaje się również dla maluchów, które z pewnością będą zachwycone kolorowymi ilustracjami pełnymi drobnych elementów i ciekawostek. Znajduje się w niej siedem dużych, podwójnych plansz, na których autorka umieściła przekrojowe ilustracje domów różnorodnych zwierząt. Można tu obejrzeć m.in. norki borsuków, królików, lisów, kretów i chomików. Nie zabrakło również zwierzątek żyjących nad wodą, takich jak bobry i wydry, a także tych pochodzących z gór, czyli świstaków.

Ilustracje są dostosowane do małego czytelnika. Zwierzątka mają przepięknie urządzone domki, w sypialniach drzemią pod kołderkami, w toaletach korzystają z sedesu, a w spiżarniach układają swoje zapasy. W każdej komorze i jamce coś się dzieje, co sprawia, że nad każdą z ilustracji można spędzić naprawdę dużo czasu, ciągle odkrywając jej nowe elementy.

Każda plansza jest dodatkowo uzupełniona notką informacyjną, która przedstawia już czyste fakty o zwierzętach. Jest przy tym napisana prostym językiem, który z pewnością będzie zrozumiały dla dzieci.

„Zwierzaczki z podziemnej paczki” to doskonały pomysł na prezent dla wszystkich małych miłośników zwierząt. W udany sposób łączy przyjemne z pożytecznym i na pewno zapewni wiele rozrywki i radości.

Katarzyna AbramovaAutor: Nastja Holtfreter
Tłumaczenie: Magdalena Jałowiec
Ilustrator: w przypadku książek dla dzieci, powieści graficznych, etc
Tytuł: Zwierzaczki z podziemnej paczki
Tytuł oryginalny: Unterm Moos ist viel los
Seria i nr tomu: brak
Wydawnictwo: Jupi Jo!
Wydanie: twarda oprawa
Data wydania: RRRR-MM-DD
Kategoria: dziecięca
ISBN: 9788381446167
Liczba stron: 14


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Chimery Wenus. Tom I – Alain Ayroles, Etienne Jung

Chimery Wenus. Tom I – Alain Ayroles, Etienne Jung

Szkrabajeksie 11, 2021

Chimery Wenus. Tom I – Alain Ayroles, Etienne Jung “Chimery Wenus” to pierwszy tom nowej serii komiksów związanych z uniwersum…

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland

Szkrabajeklis 14, 2020

Charlie zmienia się w T-rexa – Sam Copeland “Czasami trudno jest stawić czoło przykrym myślom i trzeba na to wielkiej…

Aladyn-Xavier Vives Mateu, Bobbi Weiss

Aladyn-Xavier Vives Mateu, Bobbi Weiss

Martalip 25, 2022

Każdy z nas marzył kiedyś o zmianie ról, odnalezieniu skarbu, który odmieniłby nasze życie, lampie z dżinem mogącym dać nam…

Zgadnij kto to? Dziecko słońca – Gauthier Wendling 

Zgadnij kto to? Dziecko słońca – Gauthier Wendling 

Szkrabajeksie 6, 2021

Zgadnij kto to? Dziecko słońca – Gauthier Wendling “Za pięć wieków Dziecko Słońca powróci i odnajdzie skarb naszego miasta, a…

Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 5

Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 5

Szkrabajekmaj 27, 2022

Czarodziejki W.I.T.C.H. trzymają się zawsze razem, zarówno w naszym świecie, jak i w Kondrakarze. Oto kolejny zbiorczy tom przygód jednych…