1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska

Date
sty, 22, 2022

1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska

Zabawa i nauka to zawsze najlepsze połączenie. Najłatwiej wtedy zachęcić dziecko do poznawania nowych rzeczy i ćwiczenia różnych umiejętności. Dlatego tak ważne jest, żeby zabawy były różnorodne i ciekawe. Z pomocą przychodzi kolejna odsłona serii Krok po kroku, wydawaną przez Wilgę.

Kilka słów i nauce liczenia

Tym razem możemy poznać krótkie rymowane wierszyki, mające pomóc w nauce liczenia do trzech. Zaczynamy od jednego konika, przechodzimy do dwóch jabłek, aby następnie przyjrzeć się trzem motylom. Potem liczenie się powtarza, żeby na końcu utrwalić jeszcze najwyższą z liczb — trzy.

Wszystkie wierszyki są krótkie i bardzo melodyjne. Łatwo wpadają w ucho. Dziecko może bez problemu powtórzyć dopiero co usłyszaną rymowankę. Dodatkowo wszystkie rzeczy opisane w książce należą do kręgu zainteresowań maluchów. Możemy tu znaleźć konia, lalki, kalosze, koty i parę innych zwierząt i przedmiotów.

Szata graficzna

Oprócz przyjemnych w odbiorze wierszyków warto zwrócić uwagę na ilustracje wykonane przez Agnieszkę Matz, która jest autorką grafik do całej serii. Ci, którzy już znają Krok po kroku, wiedzą, że jej prace charakteryzują się pastelowymi kolorami i wesołymi postaciami. Całość jest bardzo przyjemna w odbiorze, a dzieci same chętnie po nią sięgają. 

Podsumowanie

Najnowsza odsłona serii “Krok po kroku” nie odbiega poziomem od reszty. Książka zaciekawia i zachęca do wspólnej zabawy w liczenie. Inspirując się nią, możemy sami wymyślić własne wierszyki, np o koparkach, czy nawet książkach. 1,2,3 liczymy! to bardzo fajna inspiracja, która pozwala bawić się nauką i pokazuje, że tak naprawdę to sama przyjemność.

Bardzo polecam 1,2,3 liczymy! ponieważ ta niepozorna książeczka pozwala miło spędzić czas z najmłodszymi, dodatkowo dając im szansę na poznanie czegoś nowego.

Karolina Kosek


Autor: Paulina Chmurska

Illustrator: Agnieszka Matz

Tytuł: 1,2,3, liczymy!

Seria i nr tomu: Krok po kroku

Wydawnictwo: Wilga

Wydanie: I

Data wydania:29.09.2021

Kategoria: dla maluchówISBN: 978-83-280-8744-6

Liczba stron:8


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Melzyna Noctis i Mroczna Głęba – zapowiedź

Melzyna Noctis i Mroczna Głęba – zapowiedź

Kasiasie 10, 2022

Odkryjcie otchłań oceanu i wyobraźni w nowej książce Philipa Reeve’a, autora bestsellerowych “Zabójczych maszyn”. Mieszkańcy Burzomorza żyli w ciągłym strachu…

dummy-img

Marzenie Zuzi – Anna Potyra

Kasiasie 3, 2020

W serii Zuzia i Dobre Wróżki ukazało się już kilka pięknie wydanych i niezwykle ilustrowanych książeczek. Są to małe opowiastki…

Zapowiedź: Harry Potter: Hogwarts Battle – Zaklęcia i eliksiry

Zapowiedź: Harry Potter: Hogwarts Battle – Zaklęcia i eliksiry

Kasiacze 30, 2021

Zapowiedź: Harry Potter: Hogwarts Battle – Zaklęcia i eliksiry Pora wrócić do szkoły! Z tym dodatkiem do kooperacyjnej gry przygodowej…

Mój pierwszy zegar – Rhea Gaughan, Mara vad der Meer, Natalie Munday, Kylie Hamley 

Mój pierwszy zegar – Rhea Gaughan, Mara vad der Meer, Natalie Munday, Kylie Hamley 

Szkrabajekgru 19, 2020

Książeczka, o której Wam dzisiaj opowiem, jest w twardej oprawie. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 5…

Prezentowy nieporadnik, czyli czego nie dawać cudzym dzieciom na Święta

Prezentowy nieporadnik, czyli czego nie dawać cudzym dzieciom na Święta

Vickylis 6, 2020

Prezentowy nieporadnik, czyli czego nie dawać cudzym dzieciom na Święta Nie ma ludzi nieomylnych i każdy rodzic popełnia błędy wychowawcze.…