1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska

Date
sty, 22, 2022

1,2,3 liczymy – Paulina Chmurska

Zabawa i nauka to zawsze najlepsze połączenie. Najłatwiej wtedy zachęcić dziecko do poznawania nowych rzeczy i ćwiczenia różnych umiejętności. Dlatego tak ważne jest, żeby zabawy były różnorodne i ciekawe. Z pomocą przychodzi kolejna odsłona serii Krok po kroku, wydawaną przez Wilgę.

Kilka słów i nauce liczenia

Tym razem możemy poznać krótkie rymowane wierszyki, mające pomóc w nauce liczenia do trzech. Zaczynamy od jednego konika, przechodzimy do dwóch jabłek, aby następnie przyjrzeć się trzem motylom. Potem liczenie się powtarza, żeby na końcu utrwalić jeszcze najwyższą z liczb — trzy.

Wszystkie wierszyki są krótkie i bardzo melodyjne. Łatwo wpadają w ucho. Dziecko może bez problemu powtórzyć dopiero co usłyszaną rymowankę. Dodatkowo wszystkie rzeczy opisane w książce należą do kręgu zainteresowań maluchów. Możemy tu znaleźć konia, lalki, kalosze, koty i parę innych zwierząt i przedmiotów.

Szata graficzna

Oprócz przyjemnych w odbiorze wierszyków warto zwrócić uwagę na ilustracje wykonane przez Agnieszkę Matz, która jest autorką grafik do całej serii. Ci, którzy już znają Krok po kroku, wiedzą, że jej prace charakteryzują się pastelowymi kolorami i wesołymi postaciami. Całość jest bardzo przyjemna w odbiorze, a dzieci same chętnie po nią sięgają. 

Podsumowanie

Najnowsza odsłona serii “Krok po kroku” nie odbiega poziomem od reszty. Książka zaciekawia i zachęca do wspólnej zabawy w liczenie. Inspirując się nią, możemy sami wymyślić własne wierszyki, np o koparkach, czy nawet książkach. 1,2,3 liczymy! to bardzo fajna inspiracja, która pozwala bawić się nauką i pokazuje, że tak naprawdę to sama przyjemność.

Bardzo polecam 1,2,3 liczymy! ponieważ ta niepozorna książeczka pozwala miło spędzić czas z najmłodszymi, dodatkowo dając im szansę na poznanie czegoś nowego.

Karolina Kosek


Autor: Paulina Chmurska

Illustrator: Agnieszka Matz

Tytuł: 1,2,3, liczymy!

Seria i nr tomu: Krok po kroku

Wydawnictwo: Wilga

Wydanie: I

Data wydania:29.09.2021

Kategoria: dla maluchówISBN: 978-83-280-8744-6

Liczba stron:8


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Tajemne bractwo pana Benedykta – Stewart Trenton Lee

Tajemne bractwo pana Benedykta – Stewart Trenton Lee

Szkrabajekwrz 13, 2021

Tajemne bractwo pana Benedykta – Stewart Trenton Lee „Tajemne bractwo pana Benedykta” to lektura, która skusiła mnie już wtedy, gdy…

Zasypiamy bez mamy – Clara Mas Bassas

Zasypiamy bez mamy – Clara Mas Bassas

Vickylis 26, 2020

Zasypiamy bez mamy – Clara Mas Bassas Każde dziecko powinno mieć, nawet jeżeli nie pokój, to swój własny kącik zabaw.…

Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów

Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów

Kasiawrz 15, 2020

Ciało człowieka jest fascynujące i pełne tajemnic. Jako ktoś, kto przez pewien czas miał styczność z anatomią, dobrze zdaję sobie…

Mru, Mru – Kaisa Happonen

Mru, Mru – Kaisa Happonen

Kasiasty 11, 2021

Mru, Mru – Kaisa Happonen Jak wszyscy wiemy, inny nie znaczy gorszy. Wróć, nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę,…

Dowcipna książka obrazkowa o potędze wyobraźni. Niebieskie kreseło

Dowcipna książka obrazkowa o potędze wyobraźni. Niebieskie kreseło

Kasialut 15, 2023

Dowcipna książka obrazkowa o potędze wyobraźni, dzięki której najzwyklejsza rzecz może stać się… czym tylko zechcesz! Dwaj przyjaciele przechadzają się…