Emocje. Krok po kroku – Paulina Chmurska

Date
sty, 05, 2022

Emocje. Krok po kroku – Paulina Chmurska

Jestem zły! Jestem smutny! Jestem ciekawy! Jestem szczęśliwy! Emocje to cały wachlarz możliwości. Ważne jest aby uczyć się je rozpoznawać od najmłodszych lat. Dlatego warto sięgać po książki, które opisują różne uczucia. Dzięki nim dziecko wie, jak sobie z nimi radzić.

Kilka słów o wnętrzu

“Emocje” to jedna z najnowszych części serii “Krok po kroku” wydawana przez Wilgę. Tym razem możemy zagłębić się w świat najmłodszych i intensywności ich doznań. Poznajemy ich radości i smutki, a także wiele innych emocji. Na początku zawsze jest opis sytuacji, a potem uczucie jakie towarzyszy przy tym dziecku, np. kiedy coś się zepsuje – jestem smutna i potrzebuje pocieszenia, po spacerze, czy zabawie czuję się zmęczony i chcę odpocząć. Dziecko podczas lektury dowiaduje się nie tylko jakich emocji doświadcza, ale również tego że warto o tym mówić głośno.

Moja opinia i przemyślenia

Dzieci są gejzerami energii i uczuć, które się w nich kumulują. Kiedy nagromadzone stany wybuchają, bywa różnie. Wie to każdy rodzic małego dziecka. Czasami do tragedii wystarczy informacja o tym, że skarpetki są już na stopach. Dziecko nie rozumie, dlaczego wpada w złość, ale za to potrafi pokazać to całym sobą. Dlatego tak ważne jest zrozumienie tego, co się czuje. Analiza własnych stanów emocjonalnych. W przypadku dzieci spokojne rozważenie co jest źródłem problemu, raczej nie wchodzi w grę, ale to właśnie my, jako rodzice i dojrzali ludzie powinniśmy stać na straży zrozumienia i cierpliwie wszystko tłumaczyć.
Seria “Krok po kroku” pokazuje różne aspekty bycia dzieckiem. Możemy w niej znaleźć książki dotyczące poznania świata, zadania rozbudzające wyobraźnię, ale największy nacisk kładzie właśnie na emocje. To one warunkują nasze nastawienie i kształtują charakter.

Podsumowanie

“Emocje” to bardzo ważna część w tej serii, ponieważ w jasny i przejrzysty sposób pokazuje gamę kolorów naszych uczuć. Od tych najjaśniejszych takich jak radość, aż po te ciemne jak strach, czy gniew. Dlatego bardzo polecam tę część serii. Uważam, że znajomość własnych emocji i umiejętność radzenia sobie z nimi jest kluczem do odnalezienia szczęścia w dorosłym życiu.

Karolina Kosek


Autor: Paulina Chmurska
Illustrator: Agnieszka Matz
Tytuł: Emocje
Seria i nr tomu: Krok po kroku
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania:29.09.2021
Kategoria: dla maluchów
ISBN: 978-83-280-8743-9
Liczba stron:8


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Related Posts


Przeczytaj również

Emocje. To o czym dorośli Ci nie mówią

Emocje. To o czym dorośli Ci nie mówią

Kasiasie 21, 2023

Emocje to kolejna książka z serii To o czym dorośli Ci nie mówią. Nie dziwię się, że cały cykl ma…

Fantastyczna Jane Austen dla dzieci

Fantastyczna Jane Austen dla dzieci

Kasialip 7, 2023

  Fantastyczna Jane Austen, czyli klasyka literatury opowiedziana na nowo! Emma Woodhouse jest ładna, mądra i bogata, i nie widzi…

Księga Ciała – Hannah Alice

Księga Ciała – Hannah Alice

Szkrabajeklip 4, 2022

Ciało i jego tajemnice w krótkiej, ale niezwykle ciekawej pozycji idealnej dla przedszkolaka Który kilkulatek nie jest zainteresowany ciałem i…

Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta-Sibéal Pounder

Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta-Sibéal Pounder

Martagru 16, 2022

Gdy myślimy o świętach, nasze myśli jako pierwsze wypełnia zapach korzennych ciasteczek, ubieranie choinki i Mikołaj, na którego czekają wszyscy. Potem masa…

Żubr Pompik. Tropy na śniegu – Tomasz Samojlik

Żubr Pompik. Tropy na śniegu – Tomasz Samojlik

Kasiagru 16, 2020

Żubr Pompik. Tropy na śniegu – Tomasz Samojlik Seria o Żubrze Pompiku jest jedną z tych najbardziej ulubionych w naszym…