Star Stable. Opowieści o zmroku – Helena Dahlgren

Date
gru, 09, 2021

Star Stable. Opowieści o zmroku – Helena Dahlgren

Jesienna ciemność zapada nad doliną gór Gyllenås na wyspie Jorvik. To magiczne miejsce, w którym zawsze wydaje się, że istnieje od wieków i takie samo będzieWezwani tajemniczym listem Jeźdźcy Przeznaczenia, gromadzą się jeden po drugim wokół ogniska w dolinie Gyllenås. Jednemu z nich grozi niebezpieczeństwo. Wybrańcy, czyli Anne, Linda, Alex i Lisa, czwórka jeźdźców, którzy wraz ze swoimi końmi, wyruszają z misją ratowania świata. „Cztery historie z Jorviku” to zbiór opowiadań, które zagłębiają się w życie Jeźdźców Przeznaczenia. Każdy z nich opowiada swoją straszną historię o duchach przy ognisku i jest jej narratorem.

Emocjonująca opowieść

Helena Dahlgren w opowieściach z dreszczykiem dla młodszych nastolatków czuje się wyśmienicie. Czytając „Opowieści o zmroku” czytelnik daje się ponieść emocjom, dlatego warto pochłonąć całą książkę za jednym zamachem. Autorka nie boi się przestraszyć swoich czytelników. Odbiorca łatwo utożsamia się z opowiadającą historię dziewczyną, bo kraina przez nią kreowana, to właśnie świat nastolatków, w którym wszystko się zmienia, bez jakiegoś większego wpływu na to samych opowiadających czy czytających. Anne, Linda, Alex i Lisa poznają sekrety na swój temat. Czytając książkę, czytelnik niejako sam staje się powiernikiem tych nastoletnich tajemnic.

Inspiracja – gra komputerowa

Książki o Star Stable oparte są na grze komputerowej o tej samej nazwie. Jest to jedna z częściej ogrywanych gier przez młode dziewczęta i raczej do nich kierowane, stąd właściwie same dziewczęce bohaterki, z którymi mogą się one utożsamiać. Gra Star Stable jest jedną z dziesięciu największych gier w swoim gatunku (MMORPG) z około 13 milionami użytkowników i pół miliona graczy miesięcznie. To także wspaniała społeczność dla wielu młodych ludzi. Mimo to, że książka opiera się na grze, nie trzeba być znawcą mechaniki rozgrywki, by przeczytać tę książkę. Działają one zupełnie niezależnie, ale myślę, że fani Star Stable będą bardziej utożsamiali się z postaciami i uniwersum. Historie, opowiadane przez przyjaciółki o zmroku, łączy nie tylko magia, ale i dreszcz niepokoju.

Podsumowanie

Książka wydana jest w twardej okładce i zeszytowym rozmiarze. Wnętrze zdobią naprawdę przepiękne ilustracje rysowniczki Marie Beschorner. To lektura, która pokocha każda 9-latka i młodsza nastolatka.

Monika KilijańskaAutor: Helena Dahlgren

Tłumaczenie: Monika Motkowicz

Ilustrator: Marie Beschorner

Tytuł: Star Stable. Opowieści o zmroku

Tytuł oryginalny: Ödesryttarna. Spökhistorier från Jorvik

Seria i nr tomu: Star Stable (tom 0.5)

Wydawnictwo: Znak emotikon

Wydanie: I

Data wydania: 2021-10-04

Kategoria: fantasy, książka dla dzieci

ISBN: 9788324075195

Liczba stron: 120


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Pan Widmowej Wyspy – Brandon Mull

Pan Widmowej Wyspy – Brandon Mull

Szkrabajekwrz 12, 2022

Baśnie, bajki i legendy, co jest w nich takiego, że nawet dorośli czytelnicy chętnie po nie sięgają? Co przyciąga nas…

Skandar i złodziej jednorożców-A.F. Steadman

Skandar i złodziej jednorożców-A.F. Steadman

Martakwi 11, 2023

Znacie to uczucie, gdy ze wszystkich sił marzymy o jednej rzeczy. Tylko ona się dla nas liczy i potrafi nam…

Niki i Tesla: Efekty specjalne na miarę Oscara – Steve Hockensmith, Bob “Pflugfelde” Science

Niki i Tesla: Efekty specjalne na miarę Oscara – Steve Hockensmith, Bob “Pflugfelde” Science

Szkrabajekpaź 5, 2020

Marzeniem chyba każdego z nas (nie tylko w okresie dzieciństwa) było znaleźć się chociaż raz na planie filmowym, nie mówiąc…

Zaczytaj się w sierpniu! Propozycje książek dla najmłodszych.

Zaczytaj się w sierpniu! Propozycje książek dla najmłodszych.

Szkrabajeksie 12, 2020

Lato to idealna pora na odpoczynek i… urocze lektury! A nie ma lepszej frajdy dla dzieci niż wesołe opowiastki, które…

Marcel Dalton. Lucky Luke. Komiks

Marcel Dalton. Lucky Luke. Komiks

Szkrabajekmaj 25, 2022

Uczciwy Dalton? Lucky Luke przyjaźniący się z Daltonem? Brzmi nierealnie? A jednak witajcie w kolejnym zeszycie przygód o dzielnym kowboju…