Star Stable. Opowieści o zmroku – Helena Dahlgren

Date
gru, 09, 2021

Star Stable. Opowieści o zmroku – Helena Dahlgren

Jesienna ciemność zapada nad doliną gór Gyllenås na wyspie Jorvik. To magiczne miejsce, w którym zawsze wydaje się, że istnieje od wieków i takie samo będzieWezwani tajemniczym listem Jeźdźcy Przeznaczenia, gromadzą się jeden po drugim wokół ogniska w dolinie Gyllenås. Jednemu z nich grozi niebezpieczeństwo. Wybrańcy, czyli Anne, Linda, Alex i Lisa, czwórka jeźdźców, którzy wraz ze swoimi końmi, wyruszają z misją ratowania świata. „Cztery historie z Jorviku” to zbiór opowiadań, które zagłębiają się w życie Jeźdźców Przeznaczenia. Każdy z nich opowiada swoją straszną historię o duchach przy ognisku i jest jej narratorem.

Emocjonująca opowieść

Helena Dahlgren w opowieściach z dreszczykiem dla młodszych nastolatków czuje się wyśmienicie. Czytając „Opowieści o zmroku” czytelnik daje się ponieść emocjom, dlatego warto pochłonąć całą książkę za jednym zamachem. Autorka nie boi się przestraszyć swoich czytelników. Odbiorca łatwo utożsamia się z opowiadającą historię dziewczyną, bo kraina przez nią kreowana, to właśnie świat nastolatków, w którym wszystko się zmienia, bez jakiegoś większego wpływu na to samych opowiadających czy czytających. Anne, Linda, Alex i Lisa poznają sekrety na swój temat. Czytając książkę, czytelnik niejako sam staje się powiernikiem tych nastoletnich tajemnic.

Inspiracja – gra komputerowa

Książki o Star Stable oparte są na grze komputerowej o tej samej nazwie. Jest to jedna z częściej ogrywanych gier przez młode dziewczęta i raczej do nich kierowane, stąd właściwie same dziewczęce bohaterki, z którymi mogą się one utożsamiać. Gra Star Stable jest jedną z dziesięciu największych gier w swoim gatunku (MMORPG) z około 13 milionami użytkowników i pół miliona graczy miesięcznie. To także wspaniała społeczność dla wielu młodych ludzi. Mimo to, że książka opiera się na grze, nie trzeba być znawcą mechaniki rozgrywki, by przeczytać tę książkę. Działają one zupełnie niezależnie, ale myślę, że fani Star Stable będą bardziej utożsamiali się z postaciami i uniwersum. Historie, opowiadane przez przyjaciółki o zmroku, łączy nie tylko magia, ale i dreszcz niepokoju.

Podsumowanie

Książka wydana jest w twardej okładce i zeszytowym rozmiarze. Wnętrze zdobią naprawdę przepiękne ilustracje rysowniczki Marie Beschorner. To lektura, która pokocha każda 9-latka i młodsza nastolatka.

Monika KilijańskaAutor: Helena Dahlgren

Tłumaczenie: Monika Motkowicz

Ilustrator: Marie Beschorner

Tytuł: Star Stable. Opowieści o zmroku

Tytuł oryginalny: Ödesryttarna. Spökhistorier från Jorvik

Seria i nr tomu: Star Stable (tom 0.5)

Wydawnictwo: Znak emotikon

Wydanie: I

Data wydania: 2021-10-04

Kategoria: fantasy, książka dla dzieci

ISBN: 9788324075195

Liczba stron: 120


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Dog Man. Aport z oblężonego miasta – Dav Pilkey

Dog Man. Aport z oblężonego miasta – Dav Pilkey

Szkrabajeklut 5, 2021

Dog Man. Aport z oblężonego miasta – Dav Pilkey Witajcie w świecie Dog Mana, gdzie możliwe jest, by człowiek i…

Poznaj naszych wschodnich sąsiadów! “Opowieści z krajuznad Wilią. Baśnie i legendy litewskie”

Poznaj naszych wschodnich sąsiadów! “Opowieści z krajuznad Wilią. Baśnie i legendy litewskie”

Kasiasie 13, 2021

Dawno, dawno temu, nad spokojnym nurtem Wilii, Litwini opowiadali sobie legendy o porwaniu Biruty, powstaniu Wilna czy żywej wodzie, która…

9 miesięcy czułego chaosu – Lucy Kinsley

9 miesięcy czułego chaosu – Lucy Kinsley

Kasialis 20, 2020

9 miesięcy czułego chaosu – Lucy Kinsley Ciąża to piękny czas, ale… nie dla wszystkich. Dobrze, że coraz więcej mówi…

Księga Ciała – Hannah Alice

Księga Ciała – Hannah Alice

Szkrabajeklip 4, 2022

Ciało i jego tajemnice w krótkiej, ale niezwykle ciekawej pozycji idealnej dla przedszkolaka Który kilkulatek nie jest zainteresowany ciałem i…

Zapowiedź: Jak to zbudować?

Zapowiedź: Jak to zbudować?

Kasiawrz 29, 2021

Dlaczego Krzywa Wieża w Pizie się przekrzywiła? W jaki sposób buduje się mosty? Jak powstaje cegła? Ta książka odpowiada na…