Między światłem a cieniem. Magiczny ekpres – Anca Sturm

Date
wrz, 25, 2021

Między światłem a cieniem. Magiczny ekpres – Anca Sturm

Poprzednia część „Magicznego Ekspresu” mnie zachwyciła. To książka, dzięki której znowu poczułam się jak dziecko. Nic dziwnego, że powieść Anny Strum zbiera tak pozytywne opinie wśród czytelników. Gdy w końcu ukazał się drugi tom, bez chwili wahania chwyciłam lekturę i po kilku stronach przepadłam. Druga część to jeszcze więcej przygód, tajemnic i magii, ale nie takiej oczywistej i znanej nam z innych książek dla dzieci i młodzieży.

Flinn w końcu staje się pełnoprawną uczennicą Ekspresu Międzykontynentalnego. Chociaż dziewczynie trudno jest uwierzyć, że dołączyła do elitarnego grona, to bardzo cieszy się z tego faktu. I pomimo tego wciąż nie ustaje w poszukiwaniach brata, a przed nią, i jej przyjaciółmi, stoi wiele pytań oraz wyzwań, którym będą musieli sprostać. Muszą rozwiązać zagadkę Pawi Fantomowych. Domu Cienia i ocalić Ekspres przed zbliżającym się niebezpieczeństwem..

Niektórzy porównują „Magiczny ekspres” do książek J. K. Rowling, co moim zdaniem jest dla powieści Anci Sturm krzywdzące. „Między światłem a cieniem” to ciekawa, niesztampowa historia pełna przygód, magii, zagadek do rozwiązania i przygód. Każdy młody czytelnik będzie zachwycony akcją i wydarzeniami, jakie rozgrywają się na kartach pierwszego oraz drugiego tomu, ponieważ wprawiają w zachwyt. W tej książce nie ma miejsca na nudę. Już od pierwszych stron autorka wciąga czytelnika do wykreowanego przez siebie świata, pełnego magii, zagadek, złych planów i bohaterów, którzy uwielbiają pakować się w kłopoty.

„Magiczny ekspres” to seria o niepowtarzalnym klimacie. Zaczytując się w tej historii, czułam się tak, jakbym podróżowała Ekspresem razem z bohaterami i wspólnie z nimi rozwiązywała wszelakie zagadki, oraz starała się odnaleźć zaginionego brata Flinn. Widać również zmiany, jakie zaszły w bohaterach. Autorka zdecydowała się trochę namotać, dzięki czemu bohaterowie stali się bardziej realni. Wydarzenia, w których uczestniczyli w poprzedniej części, zmieniły ich i sprawiły, że dorośleją. Obserwowanie jak postacie z dzieci, zmieniają się w dorosłych, jest fascynujące i cieszę się, że Anca Sturm zaplanowała jeszcze kolejne części serii.

Jedne czego mi zabrakło, to inne opisy lekcji. Koncepcja szkoły w pociągu jest fenomenalna, a przedmioty, które są wykładane w poszczególnych wagonach, fascynujące. Czytając książkę, odniosłam wrażenie, że autorka bardziej skupiła się na zagadkach i akcji, niż na tej magii, którą poznają Pawie. Mam nadzieję, że w kolejnych częściach będzie więcej szkoły.

„Między światłem a cieniem” to bardzo dobra książka, która zachwyci zarówno młodych, jak i starszych czytelników.


Autor: Anca Sturm
Tłumaczenie: Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
Tytuł: Między światłem a cieniem
Tytuł oryginalny:
Der Welten-Express – Zwischen Licht und Schatten
Seria i nr tomu: Magiczny Ekspres II
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: I
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: literatura dziecięca 12+
ISBN: 9788380086050
Liczba stron: 432


 

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Wielka Księga Kwiatów – Yuval Zommer

Wielka Księga Kwiatów – Yuval Zommer

Kasiacze 12, 2021

Wielka Księga Kwiatów – Yuval Zommer Są książki, które zachwycają już na pierwszy rzut oka i właśnie do nich zalicza…

Wydmy gwiaździste. Explorer Academy – Trudi Trueit

Wydmy gwiaździste. Explorer Academy – Trudi Trueit

Kasiapaź 11, 2020

Wydmy gwiaździste po raz czwarty przenoszą nas do niesamowitej, jedynej w swoim rodzaju szkoły, Akademii Odkrywców. Jest to elitarna placówka,…

dummy-img

Guzikowa książka Sally Nicholls, Bethan Woollvin

Szkrabajekmar 25, 2020

“Guzikowa książka” Sally Nicholls to nowa propozycja od wydawnictwa Nasza Księgarnia przeznaczona dla najmłodszych. Razem z moją prawie dwuletnią córką…

Kocia Szajka po ukraińsku! Akcja charytatywna wydawnictwa Agora

Kocia Szajka po ukraińsku! Akcja charytatywna wydawnictwa Agora

Kasiasie 1, 2022

W wyniku wojny na Ukrainie wiele rodzin zostało zmuszonych do szukania bezpiecznego miejsca do życia w Polsce. Po wielu traumatycznych…

Pizazz kontra Super-Dżett – Sophy Henn

Pizazz kontra Super-Dżett – Sophy Henn

Szkrabajeklis 20, 2023

To już drugi tom wesołych, choć może nieco żenujących, jeśli patrzeć od strony bohaterki, przygód prawie 10-letniej Pizazz, która cierpi…