Kocie opowiastki – Magdalena Szczepańska

Date
gru, 07, 2021

Kocie opowiastki – Magdalena Szczepańska

Kocie opowiastki to przesympatyczna seria opowiadań o przygodach kotów mieszkających w domu pani Magdy i pana Tomka. „Kocie opowieści. Gucio i cała reszta” to druga odsłona przygód kociej rodziny. Narratorem opowiastek jest kocurek Gucio, który po krótkim pobycie u znajomej pani Magdy, wraca w rodzinne strony. Z jego perspektywy obserwujemy życie domowników, zarówno ludzi jak i zwierząt. Oprócz Gucia w domu mieszkają jeszcze jego siostra Pela, mama, czasem pomieszkuje babcia. W krótkich opowiadaniach znajdziemy jeszcze perypetie Gacka, Łatka, Kici, Funi oraz Batmana. Gucio snuje historyjki o kocich figlach i ludzkich sprawach widzianych kocimi oczyma. Z jednej strony opowiastki wydają się banalne i zwyczajne, z drugiej poruszają tak ważne sprawy jak opieka nad zwierzętami w czasie wyjazdów i urlopów, odpowiedzialność za zwierzęta, czy stosunki między poszczególnymi członkami kociego stada.

Narrator opowiada w dowcipny i zabawny sposób, sprawiając, że codzienne kocie życie nabiera rumieńców i zaczyna być niezwykle ciekawe.

Mały czytelnik z rozdziawioną buzią słucha o kolejnych przygodach i śmieje się z kocich figli. Jednocześnie uczy się prawidłowych zachowań względem zwierząt domowych.

Ogromnym atutem książki są barwne i niebanalne ilustracje, zdobiące każde opowiadanie. Dzięki nim pozycja okazuje się atrakcyjna nie tylko dla dziecka uczącego się czytać, ale i dla trzylatka, który zaciekawiony obejrzy barwne obrazki, a potem posłucha o kolejnej przygodzie Gucia i jego kociej rodzinki. Kolejnym plusem jest sposób wydania „Kocich opowiastek”: twarda oprawa z kolorową, przyciągającą wzrok ilustracją oraz mocne, matowe kartki. Zastrzeżenia można mieć do czcionki, która choć dosyć duża, to jest czcionką szeryfową utrudniającą czytanie dzieciom dyslektycznym.

„Kocie opowieści” można polecić wszystkim młodym miłośnikom zwierząt, warto też sprezentować ją dziecku przed podjęciem decyzji o powiększeniu rodziny i kociego pupila, prowadząc przy tym rozmowę o obowiązkach opiekuna kota i odpowiedzialności za zwierzęta, powierzone naszej opiece.

Anna Kruczkowska

IG kobiece_rozmowki


Autor: Magdalena Szczepańska

Ilustrator: Kasia Nowowiejska

Tytuł: Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta

Seria i nr tomu: Kocie opowiastki. t.2

Wydawnictwo: Wilga

Wydanie: 1

Data wydania: 2021-05-05

Kategoria: dla dzieci

ISBN:978-83–280-8680-7

Liczba stron: 41


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Pizza Wars

Pizza Wars

Bujaczeksie 5, 2020

Czy jest ktoś kto nie lubi pizzy? Nawet ja, chociaż muszę mieć ograniczone składniki z racji swojej wybredności, uwielbiam od czasu do…

Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham – Sam McBratney

Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham – Sam McBratney

Szkrabajekgru 28, 2020

Mały Zając i Duży Zając żyją sobie razem na pięknej łące i uczą się od siebie nawzajem. Dla dzieci może…

Frigiel i Fluffy. Początek. Festiwal smoka

Frigiel i Fluffy. Początek. Festiwal smoka

Szkrabajekgru 2, 2021

Frigiel i Fluffy. Początek. Festiwal smoka W Lanniel trwa wielkie święto, Festiwal Smoka. Frigiel z przyjaciółmi szykują się na bal…

Choinka. Jestem, jaka jestem – Yuval Zommer

Choinka. Jestem, jaka jestem – Yuval Zommer

Bujaczeklis 27, 2020

Choinka. Jestem, jaka jestem – Yuval Zommer Święta to magiczny czas. Zachwycamy się ozdobami, prezentami i bajkowym klimatem. Wszystko jest…

David Copperfield. Klasyka dla dzieci

David Copperfield. Klasyka dla dzieci

Szkrabajeksie 13, 2021

David Copperfield. Klasyka dla dzieci „W tej chwili jestem bardzo „skrumny”, ale mam też trochę władzy!” Niestety, nie miałam jeszcze…