Kocie opowiastki – Magdalena Szczepańska

Date
gru, 07, 2021

Kocie opowiastki – Magdalena Szczepańska

Kocie opowiastki to przesympatyczna seria opowiadań o przygodach kotów mieszkających w domu pani Magdy i pana Tomka. „Kocie opowieści. Gucio i cała reszta” to druga odsłona przygód kociej rodziny. Narratorem opowiastek jest kocurek Gucio, który po krótkim pobycie u znajomej pani Magdy, wraca w rodzinne strony. Z jego perspektywy obserwujemy życie domowników, zarówno ludzi jak i zwierząt. Oprócz Gucia w domu mieszkają jeszcze jego siostra Pela, mama, czasem pomieszkuje babcia. W krótkich opowiadaniach znajdziemy jeszcze perypetie Gacka, Łatka, Kici, Funi oraz Batmana. Gucio snuje historyjki o kocich figlach i ludzkich sprawach widzianych kocimi oczyma. Z jednej strony opowiastki wydają się banalne i zwyczajne, z drugiej poruszają tak ważne sprawy jak opieka nad zwierzętami w czasie wyjazdów i urlopów, odpowiedzialność za zwierzęta, czy stosunki między poszczególnymi członkami kociego stada.

Narrator opowiada w dowcipny i zabawny sposób, sprawiając, że codzienne kocie życie nabiera rumieńców i zaczyna być niezwykle ciekawe.

Mały czytelnik z rozdziawioną buzią słucha o kolejnych przygodach i śmieje się z kocich figli. Jednocześnie uczy się prawidłowych zachowań względem zwierząt domowych.

Ogromnym atutem książki są barwne i niebanalne ilustracje, zdobiące każde opowiadanie. Dzięki nim pozycja okazuje się atrakcyjna nie tylko dla dziecka uczącego się czytać, ale i dla trzylatka, który zaciekawiony obejrzy barwne obrazki, a potem posłucha o kolejnej przygodzie Gucia i jego kociej rodzinki. Kolejnym plusem jest sposób wydania „Kocich opowiastek”: twarda oprawa z kolorową, przyciągającą wzrok ilustracją oraz mocne, matowe kartki. Zastrzeżenia można mieć do czcionki, która choć dosyć duża, to jest czcionką szeryfową utrudniającą czytanie dzieciom dyslektycznym.

„Kocie opowieści” można polecić wszystkim młodym miłośnikom zwierząt, warto też sprezentować ją dziecku przed podjęciem decyzji o powiększeniu rodziny i kociego pupila, prowadząc przy tym rozmowę o obowiązkach opiekuna kota i odpowiedzialności za zwierzęta, powierzone naszej opiece.

Anna Kruczkowska

IG kobiece_rozmowki


Autor: Magdalena Szczepańska

Ilustrator: Kasia Nowowiejska

Tytuł: Kocie opowiastki. Gucio i cała reszta

Seria i nr tomu: Kocie opowiastki. t.2

Wydawnictwo: Wilga

Wydanie: 1

Data wydania: 2021-05-05

Kategoria: dla dzieci

ISBN:978-83–280-8680-7

Liczba stron: 41


 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Sherlock Holmes. Studium w Szkarłacie – Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes. Studium w Szkarłacie – Arthur Conan Doyle

Szkrabajeksty 10, 2021

Sherlock Holmes. Studium w Szkarłacie – Arthur Conan Doyle Uwielbiam kryminalne opowieści, a zwłaszcza cenne perełki klasyki, w niezwykły sposób…

Magia Bożego Narodzenia

Magia Bożego Narodzenia

Szkrabajekgru 16, 2022

Magia Bożego Narodzenia Planszówki mają wiele tematów, dają też wiele możliwości. „Magia Bożego Narodzenia” jest propozycją na spędzenie czasu w…

Dzieciństwo sławnych ludzi – Petra Texlová

Dzieciństwo sławnych ludzi – Petra Texlová

Bujaczekmar 24, 2022

Dzieciństwo sławnych ludzi – Petra Texlová Każdy dorosły był kiedyś dzieckiem, sławni ludzie, o których uczymy się w szkole również.…

Kocia Szajka i ucho różowego jelonka – Agata Romaniuk

Kocia Szajka i ucho różowego jelonka – Agata Romaniuk

Kasiasie 31, 2021

  Kocia Szajka i ucho różowego jelonka – Agata Romaniuk Pierwsza część przygód Kociej Szajki okazała się lekturą fenomenalną, niesamowicie…

Kicia Kocia na święta!

Kicia Kocia na święta!

Kasialis 24, 2022

  Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta Nunuś już nie może się doczekać Gwiazdki. Razem z Kicią Kocią otwierają…