Maja i Minizaury – Kajetan Wykurz

Date
sty, 01, 2021

Maja i Minizaury – Kajetan Wykurz

Gdzieś w kosmosie znajduje się planeta, na której żyją miniaturowe dinozaury, są mniejsze od ołówka, a ludzie zdają im się olbrzymami. Ich przylot na Ziemię wiąże się z wieloma przygodami. W trzecim tomie komiksu „Maja i Minizaury. Operacja las” Minizaury wracają na Ziemię w misji ratunkowej.  Ich przylot nie pozostaje niezauważony. W ślad za statkiem kosmicznym ruszają agenci Biura Analiz Nieznanych Anomalii Nadprzyrodzonych.

Na przeciwko siebie stają Agentka S. z Agentem M oraz Minizaury ze swoją przyjaciółką, nastolatką Mają.

Gdzieś w kosmosie znajduje się planeta, na której żyją miniaturowe dinozaury, są mniejsze od ołówka, a ludzie zdają im się olbrzymami. Ich przylot na Ziemię wiąże się z wieloma przygodami. W trzecim tomie komiksu „Maja i Minizaury. Operacja las” Minizaury wracają na Ziemię w misji ratunkowej.  Ich przylot nie pozostaje niezauważony. Śladem statku kosmicznego ruszają agenci Biura Analiz Nieznanych Anomalii Nadprzyrodzonych.
Naprzeciwko siebie stają Agentka S. z Agentem M oraz Minizaury ze swoją przyjaciółką, nastolatką Mają.
Zadaniem agentów będzie przechwycenie statku kosmicznego, natomiast Maja z Minizaurami muszą odnaleźć zaginionego Agenta Spinnera, Minizaura, który pozostał na Ziemi po poprzedniej akcji. Sygnał z nadajnika Spinnera wydobywa się z lasu i to tam kierują się kosmici z Mają, ich śladem podążają agenci S i M. W lesie na bohaterów czyha wiele niebezpieczeństw, wszak kosmici są maleńcy, a las duży i z wieloma niebezpiecznymi zwierzętami. Czekają ich też spore niespodzianki. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z wcześniejszym planem … ale to już materiał na kolejny tom przygód.
Seria Maja i Minizaury jest pokłosiem Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Przeznaczona jest dla młodszych nastolatków, przy czym dobrze bawić będą się zarówno dziewczynki, utożsamiające się z bohaterką, jak i chłopcy zafascynowani dinozaurami i kosmosem.
Komiks oprócz funkcji rozrywkowej porusza temat przyjaźni i odpowiedzialności.
Na osobną uwagę zasługują ilustracje. Ostra, nieco kanciata  kreska oraz intensywne kolory świetnie współgrają z treścią komiksu. Maja jest sympatyczną rudowłosą okularnicą, jej mali koledzy zaś przypominają swoich ziemskich praprzodków, choć mnie kojarzyły się nieco z pokemonami, którymi fascynowały się moje dzieci.

Anna Kruczkowska


Autor: Kajetan Wykurz

Ilustrator: Kajetan Wykurz

Tytuł: Maja i minizaury. Operacja las.

Seria i nr tomu: Klub Świata Komiksu album 1922

Wydawnictwo: Egmont.pl

Wydanie: 1

Data wydania:2020-10-14

Kategoria: komiks dla dzieci

ISBN: 978-83-281-4264-0

Liczba stron: 48

★★★★★★★✩✩✩


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

Pechowa krowa

Vickylut 2, 2020

Niewielkich rozmiarów dynamiczne gry familijne to coś, co Tygryski lubią najbardziej. Taką właśnie karcianką z założenia powinien być tytuł „Pechowa…

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem

Martamaj 15, 2021

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem Sen to podstawa radosnych chwil w naszym życiu. Nasz stanowi dla nas ważną…

Jak założyć magiczny sklepik w tydzień – Kaye Umansky

Jak założyć magiczny sklepik w tydzień – Kaye Umansky

Szkrabajeksty 16, 2021

Jak założyć magiczny sklepik w tydzień – Kaye Umansky W Moście Małym nie dzieje się absolutnie nic. Kompletnie nic. To…

Czytamy – oglądamy. Srebny smok

Czytamy – oglądamy. Srebny smok

Kasialip 17, 2023

W niedzielnie przedpołudnie, 16 lipca, gdy żar lał się z nieba, mieliśmy okazję odpocząć w niezwykle klimatycznym krakowskim kinie Agrafka.…

Basik Grysik i wrony – Justyna Bednarek

Basik Grysik i wrony – Justyna Bednarek

Kasiapaź 8, 2020

Przyznam się, już na samym początku, że jest to dla mnie książka bardzo nieoczywista. Można powiedzieć, że bardziej dotrze do…