Maja i Minizaury – Kajetan Wykurz

Date
sty, 01, 2021

Maja i Minizaury – Kajetan Wykurz

Gdzieś w kosmosie znajduje się planeta, na której żyją miniaturowe dinozaury, są mniejsze od ołówka, a ludzie zdają im się olbrzymami. Ich przylot na Ziemię wiąże się z wieloma przygodami. W trzecim tomie komiksu „Maja i Minizaury. Operacja las” Minizaury wracają na Ziemię w misji ratunkowej.  Ich przylot nie pozostaje niezauważony. W ślad za statkiem kosmicznym ruszają agenci Biura Analiz Nieznanych Anomalii Nadprzyrodzonych.

Na przeciwko siebie stają Agentka S. z Agentem M oraz Minizaury ze swoją przyjaciółką, nastolatką Mają.

Gdzieś w kosmosie znajduje się planeta, na której żyją miniaturowe dinozaury, są mniejsze od ołówka, a ludzie zdają im się olbrzymami. Ich przylot na Ziemię wiąże się z wieloma przygodami. W trzecim tomie komiksu „Maja i Minizaury. Operacja las” Minizaury wracają na Ziemię w misji ratunkowej.  Ich przylot nie pozostaje niezauważony. Śladem statku kosmicznego ruszają agenci Biura Analiz Nieznanych Anomalii Nadprzyrodzonych.
Naprzeciwko siebie stają Agentka S. z Agentem M oraz Minizaury ze swoją przyjaciółką, nastolatką Mają.
Zadaniem agentów będzie przechwycenie statku kosmicznego, natomiast Maja z Minizaurami muszą odnaleźć zaginionego Agenta Spinnera, Minizaura, który pozostał na Ziemi po poprzedniej akcji. Sygnał z nadajnika Spinnera wydobywa się z lasu i to tam kierują się kosmici z Mają, ich śladem podążają agenci S i M. W lesie na bohaterów czyha wiele niebezpieczeństw, wszak kosmici są maleńcy, a las duży i z wieloma niebezpiecznymi zwierzętami. Czekają ich też spore niespodzianki. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z wcześniejszym planem … ale to już materiał na kolejny tom przygód.
Seria Maja i Minizaury jest pokłosiem Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Przeznaczona jest dla młodszych nastolatków, przy czym dobrze bawić będą się zarówno dziewczynki, utożsamiające się z bohaterką, jak i chłopcy zafascynowani dinozaurami i kosmosem.
Komiks oprócz funkcji rozrywkowej porusza temat przyjaźni i odpowiedzialności.
Na osobną uwagę zasługują ilustracje. Ostra, nieco kanciata  kreska oraz intensywne kolory świetnie współgrają z treścią komiksu. Maja jest sympatyczną rudowłosą okularnicą, jej mali koledzy zaś przypominają swoich ziemskich praprzodków, choć mnie kojarzyły się nieco z pokemonami, którymi fascynowały się moje dzieci.

Anna Kruczkowska


Autor: Kajetan Wykurz

Ilustrator: Kajetan Wykurz

Tytuł: Maja i minizaury. Operacja las.

Seria i nr tomu: Klub Świata Komiksu album 1922

Wydawnictwo: Egmont.pl

Wydanie: 1

Data wydania:2020-10-14

Kategoria: komiks dla dzieci

ISBN: 978-83-281-4264-0

Liczba stron: 48

★★★★★★★✩✩✩


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Potworna sprawa – Katarzyna Kilczuk

Potworna sprawa – Katarzyna Kilczuk

Kasialut 7, 2022

Potworna sprawa – Katarzyna Kilczuk Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że nie warto oceniać ludzi po wyglądzie; że prawdziwe piękno człowieka kryje…

Jak to działa? Dinozaur

Jak to działa? Dinozaur

Szkrabajekkwi 19, 2023

Jak wygląda wnętrze lodówki kiedy ją zamykamy? Czy nadal świeci się tam światło? A może po zamknięciu drzwi jedzenie znajduje…

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy – Anna Dziewit-Meller

Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy – Anna Dziewit-Meller

Michellelut 21, 2021

Pomimo iż kobiety nie raz i nie dwa odegrały w historii znaczące role, niewiele się o nich mówiło. Jednak od…

Na tropie złodzieja psów – Justyna Balcewicz

Na tropie złodzieja psów – Justyna Balcewicz

Szkrabajekgru 4, 2020

Na tropie złodzieja psów – Justyna Balcewicz “Należało myśleć, szukać nieszablonowych rozwiązań i łączyć ze sobą fakty. Nawet jeśli początkowo…

Zapowiedź: Jak zdobyć Nagrodę Nobla

Zapowiedź: Jak zdobyć Nagrodę Nobla

Kasiakwi 18, 2023

Pełna przygód podróż w czasie dla wszystkich małych geniuszy! Mary od zawsze chciała zdobyć Nagrodę Nobla. Całymi dniami przeprowadzała eksperymenty,…