Wielkanocna ozdoba okienna dla małego (i dużego) czytelnika

Date
mar, 26, 2024
Comments
Możliwość komentowania Wielkanocna ozdoba okienna dla małego (i dużego) czytelnika została wyłączona

Święta Wielkanocne to czas radości, nadziei i odnowy, a ozdoby okienne stanowią doskonały sposób na wprowadzenie świątecznego ducha do wnętrza naszych domów. Od tradycyjnych motywów zajączków i jajek po kreatywne inspiracje z ulubionych książek, istnieje wiele możliwości, aby stworzyć wyjątkową i urokliwą atmosferę na oknach. W tym artykule przyjrzymy się różnorodnym pomysłom na ozdoby wielkanocne, które dodadzą świeżości i koloru każdemu pomieszczeniu, jednocześnie ciesząc oko miłośników świąt i literatur.

  1. Wielkanocna girlanda z motywami książkowymi

Wykonaj girlandę z kolorowych kartek papieru lub kartonu w kształcie książek. Na każdej książce umieść miniatury okładek ulubionych książek lub wydrukuj fragmenty ulubionych cytatów z literatury. Dodatkowo możesz dołączyć motywy wielkanocne, takie jak zajączki, jajka czy kwiaty, aby nadać girlandzie świąteczny charakter. Zawieś ją na oknie przy pomocy ozdobnej wstążki lub kolorowego sznurka. Ta oryginalna ozdoba nie tylko wprowadzi wiosenny nastrój do pomieszczenia, ale także podkreśli pasję do czytania książek.

  1. Wielkanocny zajączek bibliofil

Wykonaj dużego zajączka z kolorowego papieru lub tektury, który trzyma w łapkach książkę. Możesz go narysować lub wykroić z kartonu, a następnie pomalować farbami wiosenne kolory. Dodaj mu oczy, uszy, nos i książkę w łapkach, aby wyglądał jak czytający zajączek. Następnie, przyklej do zajączka małe jajka wielkanocne lub ozdoby w kształcie książek, aby podkreślić jego miłość do czytania. Zawieś go na swoim oknie za pomocą nitki lub ozdobnej wstążki.

  1. Wazon książkowy z kwiatami

Wybierz książkę o odpowiedniej wielkości, którą chciałbyś użyć jako wzór dla wazonu. Może to być książka, którą nie planujesz czytać ponownie, gdyż będzie nieodwracalnie zniszczona. Najlepiej będzie się prezentowała książka z twardą okładką. Za pomocą nożyczek lub noża wytnij każdą stronę w środku książki na kształt przypominający połowę wazonu. Postaw książkę pionowo i otwórz tak, by stała, a strony ułożą się same w trójwymiarowy kształt wazonu. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo ozdobić krawędzie wazonu kolorowym papierem lub tkaniną, przewiązać wstążką lub dodać cekiny, klej brokatowy, aby dodać mu więcej charakteru. Pomiędzy strony możesz poukładać suszone, sztuczne lub papierowe kwiaty.

  1. Wielkanocny witraż z motywami książkowymi

Potrzebna będzie ci pusta ramka lub twardy kawałek przezroczystego plastiku. Wybierz motywy związane z ulubionymi książkami i Wielkanocą, takie jak postacie literackie, książki, jajka, zajączki itp. Użyj nożyczek, aby wyciąć te motywy z kolorowego papieru. Postaraj się, aby były one na tyle duże, aby były widoczne na witrażu. Jeśli używasz folii samoprzylepnej, wytnij kawałki folii odpowiednich rozmiarów i przyklej na wybrane miejsca w ramce witrażu. Jeśli używasz farb do witraży, maluj bezpośrednio na plastiku. Ułóż wycięte motywy książkowe i wielkanocne na folii lub farbie witrażowej, tworząc kompozycję, która Ci się podoba. Gdy wszystkie elementy są na miejscu i witraż jest gotowy, pozwól mu wyschnąć (jeśli użyłeś farb do witraży). Gdy witraż jest suchy, możesz umieścić go w oknie jako oryginalną ozdobę wielkanocną.

  1. Wydmuszkowe decoupage

Przygotuj wydmuszki jajek, dokładnie je wypłucz i wysusz. Wyciągnij motywy z gazetowego papieru, które chcesz użyć. Mogą to być cytaty z ulubionych książek, obrazy związkowe z tematem Wielkanocy (jak zajączki, jajka, kwiaty) lub inne motywy, które lubisz. Nałóż cienką warstwę kleju do decoupage’u na wydmuszkę jajka. Ostrożnie przyłóż wycięte motywy z gazetowego papieru na wydmuszkę jajka, delikatnie gładząc, aby usunąć ewentualne pęcherzyki powietrza. Powtórz ten proces, aby pokryć całą powierzchnię jajka. Pozwól zawieszkom wyschnąć przez kilka godzin lub przez noc. Gdy zawieszki są suche, możesz dodatkowo ozdobić je koralikami, cekinami lub innymi dekoracjami. Aby zabezpieczyć ozdobę, nałóż cienką warstwę werniksu do decoupage’u lub lakieru na całą powierzchnię jajka. Pozwól mu wyschnąć. Przez otwory każdego jajka przewlecz taśmę lub sznurek, aby można było je powiesić. Na końcu zawieś koralik lub zrób supełek, żeby sznurek/wstążka nie wypadła. Powieś swoje wydmuszkowe zawieszki na oknie, tworząc uroczy wielkanocny motyw.

Monika Kilijańska z bloga konfabula.pl

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Related Posts


Przeczytaj również

Las. Składaj i baw się – Annabel Stones

Las. Składaj i baw się – Annabel Stones

Szkrabajeklut 23, 2022

Las. Składaj i baw się – Annabel Stones Jak powinny wyglądać najlepsze książki dla trzylatków? Przede wszystkim powinny zachwycać intensywnymi…

Nowości w filmowym świecie: Pati i klątwa Posejdona

Nowości w filmowym świecie: Pati i klątwa Posejdona

Vickylis 8, 2023

Wielka przygoda małych bohaterów! Nieustraszona mysz Pati i jej koci przyjaciel Sam wyruszają w pełną przygód podróż po starożytnej Grecji.…

Minecraft. Niesamowite projekty- Mojang/ Tom McBrien

Minecraft. Niesamowite projekty- Mojang/ Tom McBrien

Martasty 30, 2023

Minecraft fascynuje już od paru ładnych lat. W tym czasie wokół gry rozrosła się już spora społeczność. Choć w grze…

Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Szkrabajeklis 21, 2022

Podróż. Wielka Panda i Mały Smok Gdy pierwszy raz przeczytałam książkę „Wielka Panda i Mały Smok” Jamesa Norbury, to byłam…

Co słychać u Plosie Bardzo?

Co słychać u Plosie Bardzo?

Kasiakwi 18, 2021

Co słychać u Plosie Bardzo? Co wnikliwi obserwatorzy rynku wydawniczego dostrzegli nowe, młode wydawnictwo, założone przez Grzegorza Raczka. Jeżeli śledziecie…