Gdybym tak miał goryla – Bartek Borsz

Date
paź, 19, 2021

Gdy spojrzycie na tę książeczkę, dostrzeżecie na okładce małego chłopczyka, na którego twarzy maluje się przepiękny uśmiech. Co bardziej zaskakujące, bohater trzyma za palca wielką, czarną rękę, która na pewno nie należy do człowieka. Po chwili w oczy rzuca się tytuł – „Gdybym tak miał goryla”. Intrygujący, przyciągający uwagę zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jesteście zainteresowani, co skrywa w środku ta opowieść?

Każde dziecko marzy o tym, aby mieć swoje własne, domowe zwierzątko. To może być pies, kot, rybki, chomik, szynszyle czy też żółw albo gekon. Chociaż posiadanie takiego przyjaciela jest wspaniałe, to jest to również wielki obowiązek. Jednak czy przyszłoby Wam do głowy, jak to by było, jakby Wasza pociecha miała na własność goryla? Na to pytanie zdecydował się odpowiedzieć Bartek Brosz, który wykonał również ilustracje do tej książeczki.

Posiadanie goryla ma wiele plusów – może on smażyć wielkie placki, chroni przed każdą pogodą, a także jego futro jest tak wygodne, że śpi się na nim rewelacyjnie. Dodatkowo (a to może przekonać dorosłych) takie zwierzątko pomoże w zakupach albo zaniesie tatę przez korki do biura. Nasz bohater wymyśla wiele powodów, dla których posiadanie tytułowego zwierzątka może być fajne, ale jak się okazuje, to wszystko są tylko marzenia.

Przy lekturze „Gdybym tak miał goryla” wyobraźnia pracuje na zdwojonych obrotach! Gdy czytałam po raz pierwszy tę książeczkę synowi, był zachwycony tekstem, ilustracjami, a także i samym gorylem, który został wtłoczony w ramy „zwierzątka domowego”. Dziecięca wyobraźnia jest wspaniała i może wiele, a my dorośli, dzięki takim książeczkom, przypominamy sobie o tym fakcie. Oprócz ciekawej, wierszowanej treści, dużym plusem są piękne i ciekawe ilustracje, które dopełniają fabułę. Ta lektura może rosnąć z waszym dzieckiem, ponieważ duże litery pomagają w nauce samodzielnego czytania.

„Gdybym tak miał goryla” to naprawdę ciekawa pozycja, która powinna znaleźć się w Waszej domowej biblioteczce.


Autor: Bartek Borsz
Ilustrator: Bartek Brosz
Tytuł: Gdybym tak miał goryla
Wydawnictwo: Adamada
Wydanie: I
Data wydania: 2021-08-21
Kategoria: literatura dla dzieci 2+
ISBN: 9788381180764
Liczba stron: 15


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż

Kasiamar 6, 2022

Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż Wiecie, dlaczego zjadamy marchewkę albo pietruszkę? A może ciekawi was, ile lat…

Mru Mru i gwiazda – Kaisa Happonen

Mru Mru i gwiazda – Kaisa Happonen

Kasiacze 3, 2021

Ponownie witamy się z Mru Mru i Wielką, które żyję sobie spokojnie, razem, w lesie. W tej części przygód małej…

Enola i niezwykłe zwierzęta 2

Enola i niezwykłe zwierzęta 2

Szkrabajekmaj 19, 2022

Enola wraca w wielkim stylu, ale takim naprawdę wielkim, na miarę krakena lub Yeti. Kilka słów o fabule W tym…

Poszukowany! Tajemniczy Pożeracz Książek – Emily MacKenzie

Poszukowany! Tajemniczy Pożeracz Książek – Emily MacKenzie

Szkrabajeksty 11, 2022

Kiedy ktoś mocno zagłębi się w lekturze, mówi się że pożera książkę. Co jednak kiedy to określenie jest dosłowne? Nikt…

Zapowiedź: Prezenty z okienka

Zapowiedź: Prezenty z okienka

Kasiawrz 29, 2021

Ekstrawagancki Święty Mikołaj ląduje helikopterem w gwiazdkową noc. Bardzo się spieszy, a worek z prezentami jest dość ciężki. Postanawia wrzucać…