Nadchodzi mrok. Star Stable – Helena Dahlgren

Date
paź, 05, 2021

Nadchodzi mrok. Star Stable – Helena Dahlgren

Star Stable to niezwykle popularna gra online z gatunku MMORPG, a także serial dla dzieci. Książka opowiadać będzie o losach bohaterów zamieszkujących uniwersum gry. Będą to Jeźdźcy Duszy, posiadający magiczne moce. Ich nadprzyrodzone umiejętności ujawniają się tylko, kiedy dosiadają one koni. Jeźdźcy Dusz mają specjalne zadanie: dbają o równowagę między dobrem a złem. Takimi jeźdźcami są cztery dziewczyny mieszkające na Wyspie Jorvik: Lisa, Linda, Alex i Anna. Tym razem będą musiały stawić czoła złemu Garnokowi na Wyspie Jorvik. Przeszkodą nie będzie sam antagonista, a mrok, który panuje nie tylko na wyspie, ale i w ich sercach. A jedynym sposobem, by wygrać ze złem, jest połączenie pomiędzy wszystkimi jeźdźcami i ich wzajemne zaufanie.

W trzecim tomie przygód skupimy się na jednej z bohaterek, Lisie. Lisa jest nastolatką, która od śmierci matki boi się koni. Dopiero tajemniczy Starshine, niebieskogrzywy rumak z jej snów, może pozwolić pogodzić się ze stratą i wrócić do jeździectwa oraz misji.

To, co może porywać, to opisy świata przedstawionego. Helena Dahlgren bardzo fantazyjnie i plastycznie potrafi odmalować słynącą z naturalnego piękna i zasobów Wyspę Jorvik. Dzięki temu wprowadzone wierzenia, mity i magiczne moce są bardziej realistyczne. Wydaje się wręcz, że sami jesteśmy w tym wykreowanym świecie jako jeden z obserwatorów.

Szczególne więzi z rzadkimi rasami magicznych koni przypadną do gustu młodym czytelnikom. Dziewczynki są nastolatkami, które zmagają się z różnymi sytuacjami w swoim życiu. Jedynym pocieszeniem w ich życiu i źródłem zadowolenia w życiu jest jazda konna i czas spędzony z końmi. Dziewczynki Lisę, Lindę, Alex i Anne łączy miłość do swoich rumaków i czas spędzony w Stajniach Jorvik. Każda czytelniczka kochająca konie będzie zadowolona, mogąc się utożsamiać z jedną z Jeźdźców Duszy.

Choć jest to tom trzeci serii Star Stable, to system magii nie został jeszcze w pełni uformowany i w tej książce poznajemy podstawowe pojęcie jego mocy. Dziewczyny dopiero są wprowadzone w swoją misję, próbują swoje siły we władaniu magią i współpracy. Świetnie wprowadzony cliffhanger sprawia, że aż chce się sięgnąć po kolejną część, na którą jeszcze trochę poczekamy. Z drugiej strony czytelnicy, którzy nie znają wcześniejszych przygód w świecie Star Stable, są świetnie wprowadzeni w fabułę, więc nie będą czuli się wrzuceni na głęboką wodę. Świetna lektura dla każdej małej amazonki.

Monika Kilijańska


Autor: Helena Dahlgren
Tłumaczenie: Monika Motkowicz
Tytuł: Nadchodzi mrok
Tytuł oryginalny: Ödesryttarna: Mörkret faller
Seria i nr tomu: Star stable tom 3
Wydawnictwo: Znak emotikon
Wydanie: I
Data wydania: 2021-04-05
Kategoria: fantasy
ISBN: 9788324074921


Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

dummy-img

Niesamowite przygody dziesięcu skarpetek – Justyna Bednarek

Kasiakwi 20, 2020

Tytuł: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek Autor: Justyna Bednarek Ilustracje: Danel le Latour Seria: Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (część I) Wydawnictwo:…

Podążaj za strzałą

Podążaj za strzałą

Szkrabajekwrz 4, 2023

Mały Luke psoci, broi, zadaje pytania, szuka odpowiedzi, bawi się i uczy pod okiem Sama. I wciąż bawi przebiegłością i…

Olaf dostaje swoje 5 minut

Olaf dostaje swoje 5 minut

Bujaczekpaź 27, 2020

Chyba każdy z nas kojarzy bałwanka Olafa. Jestem pewna, że już samo imię wystarczy, by w wyobraźni ujrzeć tego pociesznego…

Pierwiastki są wszędzie… ale czy potrafisz je znaleźć? Tu i tam: szukam! – Beata Szymanek, Ewa Podleś

Pierwiastki są wszędzie… ale czy potrafisz je znaleźć? Tu i tam: szukam! – Beata Szymanek, Ewa Podleś

Szkrabajekwrz 7, 2020

Sięgając do encyklopedii możesz przeczytać, że pierwiastek to podstawowe pojęcie chemiczne, posiadające dwa znaczenia. Jest on zatem rozumiany, jako zbiór…

Zagadkowe zniknięcie. Pozytywka tom 4-Carbone

Zagadkowe zniknięcie. Pozytywka tom 4-Carbone

Martasie 12, 2022

Gdy spotkamy na swej drodze nowych ludzi, często ufamy im bezgranicznie, zakładając, że są oni po naszej stronie. To czy…