Poznaj “Owady od A do Zet”

Poznaj “Owady od A do Zet”

OWADY OD A DO Z

Premiera 15 września 2021
Tytuł oryginalny: Encyclopedia of Insects
Tłumacz: Grażyna Winiarska
Opracowanie graficzne: Miranda Zimmerman
Data wydania: 15.09.2021
ISBN: 978-83-66863-40-8
Oprawa: twarda
Format: 190×246
Stron: 168
Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 9+
Zajrzyj do świata sześcionożnych robali!

W książce Owady od a do z przedstawiono niemal 300 gatunków owadów, które szczegółowo opisał przyrodnik i autor książek popularnonaukowych Jules Howard, a namalowała biolożka ewolucyjna Miranda Zimmerman.
Znajdziesz tu zarówno piękne i majestatyczne, jak i najbardziej zabójcze i podstępne owady i zrozumiesz, jak ogromne mają znaczenie w świecie przyrody, także dla nas – ludzi. Dowiesz się także, co to właściwie są owady, a jakie inne „robale”, mimo że podobne, do nich nie należą.
Zostań młodym entomologiem!

Jules Howard – Brytyjski ekspert w dziedzinie dzikiej przyrody, zoolog, autor książek i dziennikarz. Regularnie pisze dla “The Guardian” i współpracuje z “BBC Wildlife Magazine”. Jules jest również znakomitym mówcą, wygłaszającym inspirujące przemówienia na temat miejsca człowieka w przyrodzie na dużych festiwalach i konferencjach naukowych zarówno w USA, jak i w Wielkiej Brytanii. Jest też Ambasadorem Nauki w Wielkiej Brytanii i w ciągu ostatnich pięciu lat przeprowadził warsztaty naukowe dla ponad 125 000 młodych ludzi w szkołach w całym kraju w ramach prowadzonego przez siebie projektu społecznego – www.palaeolab.co.uk.

Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Dodaj komentarz

Close Menu