Miś Tuliś idzie do przedszkola – David Melling

Date
wrz, 06, 2021

Miś Tuliś idzie do przedszkola – David Melling

Seria o Misiu Tulisu stała się bestsellerem na niemal całym świecie. Mali czytelnicy pokochali sympatycznego bohatera i przeżywają z nim niesamowite przygody. W tej części Miś Tuliś rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem tak jak wiele innych naszych małych brzdąców. To wielkie stres zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci, które wkraczają na nową ścieżkę. Zadajemy sobie pytanie, co zrobić, aby to rozstanie z rodzicami było mniej bolesne? Jak przygotować malucha na czas w przedszkolu? Odpowiedź jest prosta – adaptacja oraz książki, w których autorzy przedstawiają, jak wyglądają sale, rozkład dnia i zabawy. To wiele wyjaśni i ułatwi. Jednak jak w natłoku tych pozycji wybrać coś, co będzie odpowiednie? I czy „Miś Tuliś idzie do przedszkola” zalicza się do tej grupy?

Poznajcie Misia Tulisia, który rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Nasz bohater jest podekscytowany, ale i trochę zdenerwowany. Jednak przedszkole pełne jest ciekawych zabaw, przyjaciół i przytulasów, które dają siłę.

Książka jest napisana ciekawie, a gdy maluch obserwuje, jak dobrze może bawić się w przedszkolu, to powoli oswaja sobie ten temat. Miś Tuliś maluje, bawi się, przytula. Oczywiście, wszystko w towarzystwie innych dzieci, swoich koleżanek i kolegów. Tekst jest ciekawy i porosty, przez co książkę można czytać już mniejszym czytelnikom. Niektóre wyrazy są wyszczególnione, co powoduje, że dobrze się czyta opowieść i można odpowiednio modulować głos – autor wszystko podpowiada. Na samym początku, David Melling, napisał krótki wstęp, w którym przytacza swoje wspomnienia z pierwszego dnia w przedszkolu.

Główną część lektury zajmują ilustracje. Postacie są w ruchu, na ich twarzach maluje się uśmiech, wszyscy są zadowoleni, szczególnie tytułowy bohater, Miś Tuliś. Format książeczki jest większy niż a4, dzięki czemu na stronach nie ma uczucia przepychu i natłoku. Nawet jeżeli autor zdecydował umieścić się wiele „wydarzeń” z dnia przedszkolnego na jednej rozkładówce, to nadal jest to bardzo estetyczne.

U nas „Miś Tuliś” okazał się strzałem w dziesiątkę – książeczka zagościła w naszych czytelniczych serduchach i czytamy ją kilak razy dziennie.

 

Książkę ‘Miś Tuliś idzie do przedszkola” znajdziecie na stronie księgarni TaniaKsiążka.pl

Zerknijcie również tutaj, aby zapoznać się z innymi książeczkami dla dzieci, jakie znajdują się w ofercie księgarni. 

 


Autor: David Melling
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilustrator: David Melling
Tytuł: Miś Tuliś idzie do przedszkola
Tytuł oryginalny: Hugless Douglas Goes to Little School
Seria i nr tomu: Miś Tuliś II
Wydawnictwo: Amber
Wydanie: II
Data wydania: 2021-01-01
Kategoria: literatura dla dzieci, 2+
ISBN: 9788324166862
Liczba stron: 40
Ocena: 8/10


Kasia

Położna. Mama Gabrysia. Książki kocham czytać od dzieciństwa, a teraz poznaje świat powieści dla dzieci. Kocham mój zawód, ale spełniam się także pisząc i szydełkując. Ciągle chcę doświadczać czegoś nowego.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Frnck 2. Chrzest ognia-Brice Cossu, Olivier Bocquet

Frnck 2. Chrzest ognia-Brice Cossu, Olivier Bocquet

Martamaj 12, 2022

Czasy się zmieniają, ludzie i zwierzęta poddają się ewolucji, a my współcześnie żyjący w przekonaniu, że możemy w każdej chwili…

Coś fajnego dla fanów dinozaurów!

Coś fajnego dla fanów dinozaurów!

Kasiasie 9, 2023

Wyrusz na interaktywne prehistoryczne safari z pełnym zaskakujących faktów przewodnikiem w ręce. Przygotuj się na bliskie spotkanie z dinozaurami i…

Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek – Beata Żmichowska

Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek – Beata Żmichowska

Szkrabajekgru 12, 2020

Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek – Beata Żmichowska Witajcie w świecie pociągów Robot Trains! To stalowy…

Ulepimy dziś bałwana? A co jeśli nie ma śniegu?

Ulepimy dziś bałwana? A co jeśli nie ma śniegu?

Szkrabajekgru 9, 2023

Ulepimy dziś bałwana? A co jeśli nie ma śniegu? Zima bez śniegu nie musi oznaczać braku zabawy! Dla dzieci, które…

Nocny ekspres – Karin Erlandsson

Nocny ekspres – Karin Erlandsson

Kasiagru 6, 2021

Nocny ekspres – Karin Erlandsson Książkowe kalendarze adwentowe są ostatniego czasu bardzo popularne. Nic dziwnego, bo to nie tylko okazja,…