Top 10 książek ze świnkami

Date
lut, 27, 2020

Świnki to przeurocze zwierzątka, które kocha wiele dzieci (i nie tylko). Ich różowiutki, zakręcony ogonek budzi uśmiech na ustach wielu milusińskich, a gdy dodamy do niego humorystyczną i pouczającą opowiastkę… Krótko mówiąc, obok książek o świnkach nie można przejść obojętnie! Poniżej prezentujemy dla Was dziesięć ciekawych pozycji, w których występują różowi, chrumkające bohaterowie.

1. „Kubuś Puchatek” A.A. Milne

Prosiaczek to postać, która obowiązkowo musiała pojawić się w tej topce. Chociaż jest postacią nieśmiałą i lękliwą, gdy w grę wchodzą przyjaciele, w jego małym ciałku budzi się mnóstwo odwagi!

2. „Pajęczyna Charlotty” Elwyn Brooks White

Historia świnki Wilbur to zdecydowanie jedna z najbardziej poruszających książek, jakie było mi dane przeczytać w moim życiu i historia niesamowitej przyjaźni – świnki i pajęczycy Charlotty, która postanawia ochronić różowego przyjaciela przed śmiercią.

3. „Mała świnka” Arnold Lobel

Wydawnicza nowość i przeurocza opowiastka o rozżalonej śwince, która ucieka z farmy w poszukiwaniu nowego błotka. Można się niesamowicie ubawić przy tym ubawić, a jej zakończenie jest niezwykle ciepłe i… brudne!

4. „Angry Birds. Świnia z gwiazd i inne opowieści” (opracowanie zbiorowe)

Może w „Angry Birds” świnki nie są zbyt pozytywnymi bohaterami, jednakże ta książka jest przepełniona zabawnymi i pozytywnymi opowieściami oraz… bajecznie kolorowo wydana! Jestem przekonana, że każdy maluch się w niej zakocha!

5. „Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie” Barbara Gawryluk

Historia uroczej Tutu przepełniona jest bajecznymi przygodami oraz opowiada o walce o marzenia. I – co tu dużo mówić – jest przecudownie zilustrowana, a sama bohaterka budzi sympatię czytelnika od pierwszych stron!

6. „Olivia” Ian Falconer

Świnka Olivia to najprawdziwsza gwiazda literatury o świnkach. Nie można się w niej nie zakochać! Dużo tu ciepła, humoru (i w tekście, i w ilustracjach), życzliwości i… marzeń. Pozycja obowiązkowa dla każdego malucha o duszy artysty!

7. „Jaśminka uratowana świnka” Leslie Crawford

Jaśminka jest cudowna, a ta pogodna książeczka (inspirowana prawdziwymi wydarzeniami), porusza i niesie ze sobą wiele ciekawostek na temat świnek.

8. „Pierwsze urodziny Prosiaczka” Aleksandra Woldańska-Płocińska

To kartonowa pozycja dla najmłodszych czytelników, pięknie napisana i prosto zilustrowana. Co więcej, to zaledwie jeden z tomów opowieści o tytułowym Prosiaczku! Polecam całą serię!

9. „Świnka zwana Truflą” Helen Peters

Książeczka ta przepełniona jest miłością do zwierząt, a tytułowa Trufla to… najprawdziwsza bohaterka! Helen Peters ciekawie prezentuje życie na farmie oraz uroczo opowiada o zwierzęcych przygodach (kolejne tomy serii opowiadają m.in. o kaczuszce i kotku).

10. „Zupełnie nadzwyczajny dziennik Prosiaka” Emer Stamp

Wszystkie powyższe książeczki były opowieściami o świnkach, więc na koniec postanowiłam zaprezentować coś… niewiarygodnego! Jest to pamiętnik Prosiaka, który jest niepoprawnie-zabawny i jestem przekonana, że każde dziecko spędzi fantastycznie czas z różowymi przemyśleniami tego bohatera!

Książek ze świnkami jest znacznie więcej, jednakże mam nadzieję, że przedstawiłam te najciekawsze. Co sądzicie o naszej topce? Znacie te książeczki? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Teks autorstwa: Justyna Dizzy Sikora

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Smerfy na letnisku – Thierry Culliford, Pascal Garray, Alain Jost

Smerfy na letnisku – Thierry Culliford, Pascal Garray, Alain Jost

Martawrz 21, 2020

Dorosłość wiąże się z obowiązkami. Jeśli masz szczęście, udaje ci się pracować w miejscu, które lubisz i które poparte jest…

Rozpoznaj stworka. Polskie wydanie gry Monsters’ Party.

Rozpoznaj stworka. Polskie wydanie gry Monsters’ Party.

Kasiawrz 9, 2021

Rozpoznaj stworka. Polskie wydanie gry Monsters’ Party. Polska nazwa: Rozpoznaj stworka. Gra sensoryczna Autor (mechanika + ilustracje): wydawnictwo Kang Hsuan…

Dziura w serze – Katarzyna Ryrych

Dziura w serze – Katarzyna Ryrych

Szkrabajekkwi 20, 2021

Dziura w serze – Katarzyna Ryrych Nigdy nie sądziłam, że pasjami będę czytała książki dla dzieci i młodzieży. Jednak ten…

Zapowiedź: Dusia i Psinek Świnek. Wtorek ze słoniem.

Zapowiedź: Dusia i Psinek Świnek. Wtorek ze słoniem.

Kasiasie 16, 2021

Do czajnika zakrada się Fioletowy Słoń. I to nieznośne słonisko kłamie, aż mu się z trąby kurzy! Ale tatuś Dusi…

#matematyka

#matematyka

Szkrabajekpaź 19, 2022

Wiecie, że wystarczy jedno słowo żeby powiało grozą?Na pewno już domyślacie się jakie. Matematyka… i niektórzy mają już ciarki na…