Top 10 książek ze świnkami

Date
lut, 27, 2020

Świnki to przeurocze zwierzątka, które kocha wiele dzieci (i nie tylko). Ich różowiutki, zakręcony ogonek budzi uśmiech na ustach wielu milusińskich, a gdy dodamy do niego humorystyczną i pouczającą opowiastkę… Krótko mówiąc, obok książek o świnkach nie można przejść obojętnie! Poniżej prezentujemy dla Was dziesięć ciekawych pozycji, w których występują różowi, chrumkające bohaterowie.

1. „Kubuś Puchatek” A.A. Milne

Prosiaczek to postać, która obowiązkowo musiała pojawić się w tej topce. Chociaż jest postacią nieśmiałą i lękliwą, gdy w grę wchodzą przyjaciele, w jego małym ciałku budzi się mnóstwo odwagi!

2. „Pajęczyna Charlotty” Elwyn Brooks White

Historia świnki Wilbur to zdecydowanie jedna z najbardziej poruszających książek, jakie było mi dane przeczytać w moim życiu i historia niesamowitej przyjaźni – świnki i pajęczycy Charlotty, która postanawia ochronić różowego przyjaciela przed śmiercią.

3. „Mała świnka” Arnold Lobel

Wydawnicza nowość i przeurocza opowiastka o rozżalonej śwince, która ucieka z farmy w poszukiwaniu nowego błotka. Można się niesamowicie ubawić przy tym ubawić, a jej zakończenie jest niezwykle ciepłe i… brudne!

4. „Angry Birds. Świnia z gwiazd i inne opowieści” (opracowanie zbiorowe)

Może w „Angry Birds” świnki nie są zbyt pozytywnymi bohaterami, jednakże ta książka jest przepełniona zabawnymi i pozytywnymi opowieściami oraz… bajecznie kolorowo wydana! Jestem przekonana, że każdy maluch się w niej zakocha!

5. „Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie” Barbara Gawryluk

Historia uroczej Tutu przepełniona jest bajecznymi przygodami oraz opowiada o walce o marzenia. I – co tu dużo mówić – jest przecudownie zilustrowana, a sama bohaterka budzi sympatię czytelnika od pierwszych stron!

6. „Olivia” Ian Falconer

Świnka Olivia to najprawdziwsza gwiazda literatury o świnkach. Nie można się w niej nie zakochać! Dużo tu ciepła, humoru (i w tekście, i w ilustracjach), życzliwości i… marzeń. Pozycja obowiązkowa dla każdego malucha o duszy artysty!

7. „Jaśminka uratowana świnka” Leslie Crawford

Jaśminka jest cudowna, a ta pogodna książeczka (inspirowana prawdziwymi wydarzeniami), porusza i niesie ze sobą wiele ciekawostek na temat świnek.

8. „Pierwsze urodziny Prosiaczka” Aleksandra Woldańska-Płocińska

To kartonowa pozycja dla najmłodszych czytelników, pięknie napisana i prosto zilustrowana. Co więcej, to zaledwie jeden z tomów opowieści o tytułowym Prosiaczku! Polecam całą serię!

9. „Świnka zwana Truflą” Helen Peters

Książeczka ta przepełniona jest miłością do zwierząt, a tytułowa Trufla to… najprawdziwsza bohaterka! Helen Peters ciekawie prezentuje życie na farmie oraz uroczo opowiada o zwierzęcych przygodach (kolejne tomy serii opowiadają m.in. o kaczuszce i kotku).

10. „Zupełnie nadzwyczajny dziennik Prosiaka” Emer Stamp

Wszystkie powyższe książeczki były opowieściami o świnkach, więc na koniec postanowiłam zaprezentować coś… niewiarygodnego! Jest to pamiętnik Prosiaka, który jest niepoprawnie-zabawny i jestem przekonana, że każde dziecko spędzi fantastycznie czas z różowymi przemyśleniami tego bohatera!

Książek ze świnkami jest znacznie więcej, jednakże mam nadzieję, że przedstawiłam te najciekawsze. Co sądzicie o naszej topce? Znacie te książeczki? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Teks autorstwa: Justyna Dizzy Sikora

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Ciekawa nowość dla dzieci – Alfred Wiewiór i Posążek Faraona

Ciekawa nowość dla dzieci – Alfred Wiewiór i Posążek Faraona

Kasiawrz 27, 2022

Alfred Wiewiór i posążek faraona Detektyw Alfred Wiewiór powraca i tym razem wyrusza na śledztwo do Egiptu. Odkryjcie tajemnice i…

Ivar ratuje głodne Triceratopsy – Lisa Bjärbo

Ivar ratuje głodne Triceratopsy – Lisa Bjärbo

Kasiapaź 28, 2020

Ivar ratuje głodn Triceratopsy – Lisa Bjärbo Ivara nie da się nie lubić. Ten mały, dzielny rezolutny chłopiec uwielbia dinozaury…

Nowa książka Maxa Czornyja dla dzieci!

Nowa książka Maxa Czornyja dla dzieci!

Kasiamaj 6, 2022

Młody Eryczek Deryło i Zagadkowi Agenci na tropie złego Magika! PIERWSZY TOM SERII KSIĄŻEK DLA DZIECI MAKSA CZORNYJA, AUTORA BESTSELLEROWYCH…

Zabawy z Dziećmi na Halloween: Magiczne Pomysły na Strasznie Dobrą Zabawę!

Zabawy z Dziećmi na Halloween: Magiczne Pomysły na Strasznie Dobrą Zabawę!

Szkrabajekwrz 30, 2023

Przebieranki: Stwórzmy Niezwykłe Postacie Halloween to doskonała okazja do kreatywnego przebierania się. Zachęć dziecko do wybrania swojej ulubionej postaci z…

Czy umiem się dzielić? Czekanie jest takie trudne! – Mo Willems

Czy umiem się dzielić? Czekanie jest takie trudne! – Mo Willems

Kasiawrz 12, 2021

Świnka Malinka i Słoń Leon to ser ia ciekawych książek, w trakcie lektury których, dzieci poznają odpowiedź na nurtujące ich…