Top 10 książek ze świnkami

Top 10 książek ze świnkami

Świnki to przeurocze zwierzątka, które kocha wiele dzieci (i nie tylko). Ich różowiutki, zakręcony ogonek budzi uśmiech na ustach wielu milusińskich, a gdy dodamy do niego humorystyczną i pouczającą opowiastkę… Krótko mówiąc, obok książek o świnkach nie można przejść obojętnie! Poniżej prezentujemy dla Was dziesięć ciekawych pozycji, w których występują różowi, chrumkające bohaterowie.

1. „Kubuś Puchatek” A.A. Milne

Prosiaczek to postać, która obowiązkowo musiała pojawić się w tej topce. Chociaż jest postacią nieśmiałą i lękliwą, gdy w grę wchodzą przyjaciele, w jego małym ciałku budzi się mnóstwo odwagi!

2. „Pajęczyna Charlotty” Elwyn Brooks White

Historia świnki Wilbur to zdecydowanie jedna z najbardziej poruszających książek, jakie było mi dane przeczytać w moim życiu i historia niesamowitej przyjaźni – świnki i pajęczycy Charlotty, która postanawia ochronić różowego przyjaciela przed śmiercią.

3. „Mała świnka” Arnold Lobel

Wydawnicza nowość i przeurocza opowiastka o rozżalonej śwince, która ucieka z farmy w poszukiwaniu nowego błotka. Można się niesamowicie ubawić przy tym ubawić, a jej zakończenie jest niezwykle ciepłe i… brudne!

4. „Angry Birds. Świnia z gwiazd i inne opowieści” (opracowanie zbiorowe)

Może w „Angry Birds” świnki nie są zbyt pozytywnymi bohaterami, jednakże ta książka jest przepełniona zabawnymi i pozytywnymi opowieściami oraz… bajecznie kolorowo wydana! Jestem przekonana, że każdy maluch się w niej zakocha!

5. „Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie” Barbara Gawryluk

Historia uroczej Tutu przepełniona jest bajecznymi przygodami oraz opowiada o walce o marzenia. I – co tu dużo mówić – jest przecudownie zilustrowana, a sama bohaterka budzi sympatię czytelnika od pierwszych stron!

6. „Olivia” Ian Falconer

Świnka Olivia to najprawdziwsza gwiazda literatury o świnkach. Nie można się w niej nie zakochać! Dużo tu ciepła, humoru (i w tekście, i w ilustracjach), życzliwości i… marzeń. Pozycja obowiązkowa dla każdego malucha o duszy artysty!

7. „Jaśminka uratowana świnka” Leslie Crawford

Jaśminka jest cudowna, a ta pogodna książeczka (inspirowana prawdziwymi wydarzeniami), porusza i niesie ze sobą wiele ciekawostek na temat świnek.

8. „Pierwsze urodziny Prosiaczka” Aleksandra Woldańska-Płocińska

To kartonowa pozycja dla najmłodszych czytelników, pięknie napisana i prosto zilustrowana. Co więcej, to zaledwie jeden z tomów opowieści o tytułowym Prosiaczku! Polecam całą serię!

9. „Świnka zwana Truflą” Helen Peters

Książeczka ta przepełniona jest miłością do zwierząt, a tytułowa Trufla to… najprawdziwsza bohaterka! Helen Peters ciekawie prezentuje życie na farmie oraz uroczo opowiada o zwierzęcych przygodach (kolejne tomy serii opowiadają m.in. o kaczuszce i kotku).

10. „Zupełnie nadzwyczajny dziennik Prosiaka” Emer Stamp

Wszystkie powyższe książeczki były opowieściami o świnkach, więc na koniec postanowiłam zaprezentować coś… niewiarygodnego! Jest to pamiętnik Prosiaka, który jest niepoprawnie-zabawny i jestem przekonana, że każde dziecko spędzi fantastycznie czas z różowymi przemyśleniami tego bohatera!

Książek ze świnkami jest znacznie więcej, jednakże mam nadzieję, że przedstawiłam te najciekawsze. Co sądzicie o naszej topce? Znacie te książeczki? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Teks autorstwa: Justyna Dizzy Sikora

Dodaj komentarz

Close Menu