Kalinka. Życie na fali – Kalina Jakubczak

Date
mar, 31, 2021

Kalinka. Życie na fali – Kalina Jakubczak

Nic tak nie wpływa na dobre samopoczucie i ogólne poczucie szczęścia, jak możliwość realizowania swoich pasji. To nie jakieś tam bujdy na resorach, ale wnioski z przeprowadzonych badań naukowych. Jednak potwierdzenia nie trzeba szukać wśród naukowców, wystarczy sięgnąć po książkę “Kalinka na fali. Życie to przygoda!”, bo zrozumieć, że pasje odgrywają istotną rolę w życiu każdego człowieka i sprawiają, że jego codzienność nabiera kolorów.

Książka Kaliny Jakubczak, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego, to pewnego rodzaju dziennik, w którym młoda autorka opisuje blaski i cienie życia na pokładzie jachtu. Dziewczynka dzieli się z czytelnikami opowiastkami dotyczącymi codzienności, wspomnieniami z podróży, wieloma ciekawostkami przyrodniczymi, geograficznymi i historycznymi, a także wiedzą i doświadczeniem z dziedziny żeglarstwa.

W pierwszym rozdziale Kalinka zdradza odbiorcom, jak zaczęła się jej przygoda z żeglowaniem. Opowiada o codzienności na morzu, o nauce, obowiązkach szkolnych i pozaszkolnych oraz kontaktach z nauczycielami i przyjaciółmi. Oprowadza również czytelników po zakamarkach “morskiego domu”, opisuje podstawowe elementy i pomieszczenia, z których składa się jacht i zwierza się z trudności, z którymi niejednokrotnie musi się zmagać podczas podróży.

Kolejne rozdziały są splotem wspomnień, doświadczeń i wiedzy, którą Kalina zdążyła przyswoić w ciągu dwunastu lat życia. To wędrówki po różnych zakątkach świata, od Chorwacji, przez Gibraltar, aż po wybrzeża Afryki. To również ciekawostki i wskazówki dotyczące żeglugi oraz bezpieczeństwa na jachcie, a także różne fakty z dziedziny przyrody czy geografii.

Trzeba przyznać, że książka została pięknie wydana. Świadczą o tym nie tylko twarda, kolorowa oprawa zaprojektowana w komiksowym stylu czy grube strony wykonane z dobrej jakości papieru, ale również bogate w informacje i fotografie wnętrze. Zdjęcia są przepiękne i doskonale odzwierciedlają klimat miejsc, o których opowiada autorka.

Kalinka zaraża pasją i entuzjazmem. Kiedy czytelnik zagłębia się w jej zapiski, czuje, że dziewczynka żyje tym, o czym opowiada. Dzięki temu książkę czyta się z ogromną lekkością i zaciekawieniem. Tę młodą autorkę cechuje niezwykła dojrzałość, o czym świadczy dobrze napisana, przemyślana historia, która z pewnością dla wielu osób będzie inspiracją do rozwijania zainteresowań i pasji oraz sięgania po marzenia.

Polecam książkę dzieciom od 8. roku życia oraz dorosłym, którzy lubią tego typu literaturę. Jeśli interesuje was żeglarstwo, szukacie inspiracji lub motywacji, to może być idealny wybór!

Monika Halman


Autor: Kalina Jakubczak

Tytuł: Kalinka na fali. Życie to przygoda!

Seria: Young

Wydawnictwo: Kobiece

Wydanie: I

Data wydania: 2020-03-25

Kategoria: Dla dzieci

ISBN: 9788366436145

Liczba stron: 336

Ocena: 8/10


 

 

Szkrabajek

Cześć, moi milusińscy. Jestem Szkrabajek, a to moje małe królestwo- z biblioteczką i regałem wspaniałych gier i filmów. Na naszej polanie chyba nikt nie jest tak oczytany jak ja. Uwielbiam się bawić, czytać i sprawdzać, co w trawie piszczy, chyba jak każdy robaczek, prawda? Na szczęście nie muszę zajmować się tym sam. Stworzyły mnie mamy i ciocie, które szukały miejsca, będącego spełnieniem marzeń dzieci w ich rodzinkach.

Leave a comment

Related Posts


Przeczytaj również

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Kasiawrz 19, 2022

Nie ma dwóch jednakowych osób. Wszyscy się czymś od siebie różnimy i to dzięki temu nasz świat jest piękny i…

Herosi. 20 historii i polskich olimpiczykach – Adam Szczepański

Herosi. 20 historii i polskich olimpiczykach – Adam Szczepański

Szkrabajekwrz 17, 2020

Popularyzacja sportu to zadanie piękne i szlachetne. Popularyzacja sportu wśród dzieci to zadanie piękne i szlachetne po dwakroć. Sport uprawiany…

Jak wychować dziecko? Próba odpowiedzi na odwieczne pytania – Maria Molicka

Jak wychować dziecko? Próba odpowiedzi na odwieczne pytania – Maria Molicka

Kasiawrz 3, 2020

Jak wychować dziecko? Czy istnieją jakieś utarte i sprawdzone szlaki, metody postępowania, sprawdzone rady, którymi można się kierować i zastosować…

Niesforne Ziarenko. Smaczna Banda i emocje

Niesforne Ziarenko. Smaczna Banda i emocje

Martalut 25, 2023

Ludzie składają się w 70 procentach z wody i w 100 procentach z emocji, które często mają ogromną wagę i…

Smocze oko. Spirit Animals. Upadek bestii – Sarwat Chadda

Smocze oko. Spirit Animals. Upadek bestii – Sarwat Chadda

Szkrabajekkwi 1, 2021

Smocze oko. Spirit Animals. Upadek bestii – Sarwat Chadda Zacznę recenzję nietypowo, bo od końca: zakończenie jest bardzo otwarte i…