Kalinka. Życie na fali – Kalina Jakubczak

Kalinka. Życie na fali – Kalina Jakubczak

Kalinka. Życie na fali – Kalina Jakubczak

Nic tak nie wpływa na dobre samopoczucie i ogólne poczucie szczęścia, jak możliwość realizowania swoich pasji. To nie jakieś tam bujdy na resorach, ale wnioski z przeprowadzonych badań naukowych. Jednak potwierdzenia nie trzeba szukać wśród naukowców, wystarczy sięgnąć po książkę “Kalinka na fali. Życie to przygoda!”, bo zrozumieć, że pasje odgrywają istotną rolę w życiu każdego człowieka i sprawiają, że jego codzienność nabiera kolorów.

Książka Kaliny Jakubczak, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kobiecego, to pewnego rodzaju dziennik, w którym młoda autorka opisuje blaski i cienie życia na pokładzie jachtu. Dziewczynka dzieli się z czytelnikami opowiastkami dotyczącymi codzienności, wspomnieniami z podróży, wieloma ciekawostkami przyrodniczymi, geograficznymi i historycznymi, a także wiedzą i doświadczeniem z dziedziny żeglarstwa.

W pierwszym rozdziale Kalinka zdradza odbiorcom, jak zaczęła się jej przygoda z żeglowaniem. Opowiada o codzienności na morzu, o nauce, obowiązkach szkolnych i pozaszkolnych oraz kontaktach z nauczycielami i przyjaciółmi. Oprowadza również czytelników po zakamarkach “morskiego domu”, opisuje podstawowe elementy i pomieszczenia, z których składa się jacht i zwierza się z trudności, z którymi niejednokrotnie musi się zmagać podczas podróży.

Kolejne rozdziały są splotem wspomnień, doświadczeń i wiedzy, którą Kalina zdążyła przyswoić w ciągu dwunastu lat życia. To wędrówki po różnych zakątkach świata, od Chorwacji, przez Gibraltar, aż po wybrzeża Afryki. To również ciekawostki i wskazówki dotyczące żeglugi oraz bezpieczeństwa na jachcie, a także różne fakty z dziedziny przyrody czy geografii.

Trzeba przyznać, że książka została pięknie wydana. Świadczą o tym nie tylko twarda, kolorowa oprawa zaprojektowana w komiksowym stylu czy grube strony wykonane z dobrej jakości papieru, ale również bogate w informacje i fotografie wnętrze. Zdjęcia są przepiękne i doskonale odzwierciedlają klimat miejsc, o których opowiada autorka.

Kalinka zaraża pasją i entuzjazmem. Kiedy czytelnik zagłębia się w jej zapiski, czuje, że dziewczynka żyje tym, o czym opowiada. Dzięki temu książkę czyta się z ogromną lekkością i zaciekawieniem. Tę młodą autorkę cechuje niezwykła dojrzałość, o czym świadczy dobrze napisana, przemyślana historia, która z pewnością dla wielu osób będzie inspiracją do rozwijania zainteresowań i pasji oraz sięgania po marzenia.

Polecam książkę dzieciom od 8. roku życia oraz dorosłym, którzy lubią tego typu literaturę. Jeśli interesuje was żeglarstwo, szukacie inspiracji lub motywacji, to może być idealny wybór!

Monika Halman


Autor: Kalina Jakubczak

Tytuł: Kalinka na fali. Życie to przygoda!

Seria: Young

Wydawnictwo: Kobiece

Wydanie: I

Data wydania: 2020-03-25

Kategoria: Dla dzieci

ISBN: 9788366436145

Liczba stron: 336

Ocena: 8/10


 

 

Dodaj komentarz

Close Menu